.: Na imieniny do: Iwony, Noemi i Szymona .: Użytkowników online: 5
     | home
      Nie masz jeszcze konta? Możesz !
 

Wiadomości

Z regionu - 7.10.2020

Z regionu - 23.09.2020

Z regionu - 9.09.2020

3 Maja- 6.05.2020

Z regionu - 20.11.2019

Z regionu - 6.11.2019

Z regionu - 23.10.2019

Z regionu - 9.10.2019

 
W galerii
BWO-2018
OOM i MMM-2018
 
Brydż-Turnieje
Turnieje Milickie
 
Milicka Wiosna 2018
Wyniki Turnieju
Galeria foto
 
Informacje
Telefony
 
Statystyki
Użytkowników: 0
Gości: 5
 
Twój adres IP
34.234.207.100
 
Liczba odwiedzin
 
 
Komentarze do "Strażacka interwencja Polsatu"

wielbład - 2015-07-02 11:28:17
tak potwierdzam on jest wielbłądem ....
 
autor: ~kol 
osp - 2015-07-02 11:51:53
Bohaterowie reportażu ("strażacy") są pokrzywdzeni?? chyba przez los, bo w kolejce po rozum zapomnieli stanąć...
 
autor: ~ffrfrfrfrfr 
Nowe FORUM o MILICZU - 2015-07-02 13:05:53
http://milicz.phorum.pl/index.php
 
autor: ~http://milicz.phorum.pl 
TYLKO BOSAK I TŁUMICA - 2015-07-02 23:18:08
Największym nieszczęściem tej biednej gminy jest wójt !! natomiast jego szczęściem jest to, że ta gmina, podobnie jak wiele w Polsce, to polityczna pustynia. Jedyny przeciwnik wójta, były poseł jest wójtowi na rękę, bo mieszkańcy uważają pana K. za pieniacza. I w tej oto rzeczywistości wójt będzie wójtem na wieki wieków. Można tak oczywiście kpiarsko, ale sprawa jest poważna. Z jednej strony strażacy ze wsi gdzie od niedawna króluje "dziad". Z drugiej zaś ci od "dziada", którzy uważają, że Ochotnicza Straż Pożarna to jest takie małe NIC. Zapomnieli, że jako obywatele wsi powinni uczestniczyć w sprzedaży remizy, którą przed laty wybudował wójt Dorosz. A uczestniczyli ?? Tak!! Bliżej do tego uczestnictwa było "dyżurnym" z flaszką w ręku pod sklepem. Jak niesie gminna wieść, to oni ochoczo wyrazili zgodę na to, by OSP wpierniczyć do......k o t ł o w n i. A wójt ? Mówią, że nie miał z tym nic wspólnego. A miał ?? Jest sklep. Dyżurni z flaszką są zadowoleni. Oni, co grają rolę wsiowych autorytetów pozostają w amoku zabawy i biedni nie zauważają jak cwaniacy grają z nimi w durnia. Sąsiedzi z okolicznych gmin pukają się znacząco w wiadome miejsce i nijak nie kumają jak to jest, że u nich OSP to splendor i honor dla wsi, a w krainie "dziada", wszystko wskazuje, że wbrew mylącym szczegółom - po dziadowsku. Pozostaje jedynie b o s a k i t ł u m i c a. Do zgody bracia, do zgody!@!
 
autor: ~aranka 
Czy się stoi, czy się leży, Tatra wszystkim się należy - 2015-07-03 09:26:00
Panie/Pani aranka. Sprawa dotyczy przede wszystkim samochodu, który został sprzedany. Jednostka z Brzeziny SAMA sobie go pozyskała, własnymi staraniami, i jak to w takich sytuacjach bywa- sama też zdecydowała co z nim zrobić. Panowie "strażacy" z Dziadkowa mogli zrobić dokładnie to samo, wystarczyło się postarać. I nie musieli widnieć w KRS (czego używali jako argument), bo w końcu Brzeziny też tam nie ma a samochód pozyskali... Teraz dwaj panowie najgłośniej krzyczą, że im się należy, bo oni chcą - jedyny argument. Takie powiedzenie "czy się stoi czy się leży..." to było aktualne pare ładnych lat temu, nie dziś.
 
autor: ~morg 
w odpowiedzi - 2015-07-03 13:25:30
Panie "morg" (radny ?). Sprawa jest zdecydowanie poważniejsza i nie wolno jej redukować jedynie do "tatry". Działania na szkodę OSP Dziadków mają o wiele dłuższą historię. I ich najgorszy moment, to pozbawienie tej jednostki lokum - remizy, która w tej bardzo potrzebnej działalności jest jednym najważniejszych atrybutów. Tej remizy, którą wybudował wójt Dorosz, a z której strażacy zostali wyrzuceni za obecnego wójta. A sądzę, że także za jego zgodą. Obserwuję toczącą się w tym temacie w internecie dyskusję, a właściwie targanie się po szczękach przez dwie zwaśnione grupy, i jak na dłoni widzę, że problem nie jest pomiędzy tymi grupami , a pomiędzy wsią i gminą. W głowę zachodzę jak to jest, że osoby z definicji zobowiązane do współpracy w ramach wsi, do integracji jej mieszkańców, wlazły w buty stron konfliktu ! Takie tematy jak świetlica, remiza, Straż Pożarna muszą łączyć a nie dzielić !!! Jak nie wiecie jak należy te sprawy traktować, to zaglądnijcie w te środowiska wiejskie, gdzie mają kilkudziesięcioletnie tradycje. Lokalny radny i Sołtys ze swoją Radą mają służyć c a ł e j społeczności. Bo, jeżeli nieroztropnie też uczestniczą w tej wojnie, to niestety trzeba stwierdzić, iż nie mają kwalifikacji by pełnić publiczne funkcje !! A więc powtórzę moje zawołanie - DO ZGODY !!!! Jeszcze jedna uwaga. Otóż wójt gminy ma jej mieszkańcom służyć ! Otrzymuje za to wcale nie małe pieniądze. Niestety, w naszym kraju tak się porobiło, że wójtowie, burmistrzowie jako najważniejsze metody, w wykonywaniu stanowiska, stosują manipulację i dzielą ludzi wg. reguły - dziel i rządź. Co do nieszczęsnego samochodu, to zwracam uwagę, że w naszej ojczyźnie zatopionej w bardzo mętnej wodzie obowiązują jednak pewne przepisy, w tym finansowe. Z mojej odległości widać, że jest to sprawa także dla kontrolerów z UKS.
 
autor: ~aranka 
osp- ostoja psl czytaj zsl - 2015-08-03 12:27:07
Moi drodzy czytając pewne pismo prokuratury jawnie sugerujące pewne nieporządki w Gminie Cieszków.. warto wspomnieć, że pokrzywdzonym stała się Gmina Cieszków (sic) czyli możliwe jest, że nastąpiła samowolna sprzedaż majątku Gminy Cieszków. Co ciekawsze zdaje się, że żadna z OSP w Gminie Cieszków nie jest zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym (oprócz OSP Guzowice a od roku OSP Cieszków) czyli nie dochowano ustawowego wymogu rejestracji wynikającego z ustaw o ochronie przeciwpożarowej, prawa o stowarzyszeniach, krajowego rejestru sądowego. Czyli w większości działano nielegalnie, czyli wszelkie wypłaty za akcje gaśnicze i szkolenia były niezgodne z prawem, wszelkie przekazania sprzętu do OSP poza rejestrem były bezprawne i obarczone popełnieniem przestępstwa karno-skarbowego (vide darowizny). Gdzie w tym czasie był Prezes Gminnego Związku OSP?? Czy był powołany zgodnie z Prawem ?? Czy działał zgodnie z prawem?? Na te pytania w państwie prawa powinien znaleźć odpowiedź prokurator.
 
autor: ~jurek 


podaj: imię
e-mail
temat
treść
treść z obrazka:

 
 
 
Kalendarz
Kalendarz

wtorek
27 października 2020

pn wt śr cz pt sb nd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627 28293031
 
Linki milickieStarostwo PowiatoweGmina MiliczPolicja w MiliczuZespół Szkół
przy ul. Trzebnickiej
Stowarzyszenie
Dolina Baryczy
Gmina CieszkówNadleśnictwo MiliczTechnikum Leśne
w Miliczu
Gmina KrośniceI LO w MiliczuOSiR w MiliczuBank Spółdzielczy
w Miliczu
 
Nasz adres
Redakcja Głosu Milicza
56-300 Milicz
ul. T. Kościuszki 22
tel. 71-3830-021, 71-3831-189
sekretariat@glosmilicza.pl
 
Skład redakcji
Redaktor naczelna:
Jolanta Sławenta
Z-ca redaktor naczelnej:
Grażyna Szczepaniak-Antosik
Dziennikarze:
Bartosz Jakubowski
Agnieszka Kaczmarek
Alicja Szczepańska-Sikorska
Agnieszka Jezierska
Ewa Morozowicz
 
© 2004 Głos Milicza Wszelkie prawa zastrzeżone

Drivers... start Your engines
by jPORTAL 2