.: Na imieniny do: Elżbiety, Marka i Pauli .: Użytkowników online: 1
     | home
      Nie masz jeszcze konta? Możesz !
 

Wiadomości

Z regionu - 16.06.2021

Z regionu - 9.06.2021

Z regionu - 9.06.2021

Z regionu - 2.06.2021

Z regionu - 26.05.2021

Z regionu - 26.05.2021

Z regionu - 19.05.2021

Z regionu - 9.12.2020

Z regionu - 2.12.2020

 
W galerii
BWO-2018
OOM i MMM-2018
 
Brydż-Turnieje
Turnieje Milickie
 
Milicka Wiosna 2018
Wyniki Turnieju
Galeria foto
 
Informacje
Telefony
 
Statystyki
Użytkowników: 0
Gości: 1
 
Twój adres IP
3.236.170.171
 
Liczba odwiedzin
 
 
Komentarze do "RIO uchwali budżet powiatu"

skutki - 2016-02-18 14:49:44
Ot narządził oligarcha z Kaszowa...
 
autor: ~marta 
Przyszłe skutki - 2016-02-18 15:07:56
Ot narządził biedaczyna z Pierstnicy.
 
autor: ~MiE 
Ot - 2016-02-18 16:19:58
Nie ma mądrych w Miliczu? Tylko , że teraz każdemu przyszyjecie łątkę :))) To be, or not to be: that is the question.Kto się podejmie ?
 
autor: ~OK 
jak zwykle - 2016-02-18 19:00:29
miliczanie nie zapominajcie, że rządzą wami Ci których sami wybieracie. niestety na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat są to te same osoby..... jedynie miejsce ich pracy ulega zmianie gmina - powiat - gmina - powiat itd. Młodzi patrzą na to i co robią? wyjeżdżają..... róbcie tak dalej to za kilka lat będziemy mieli wieś milicz a nie miasto. a długi waszych włodarzy będą spłacane jeszcze długo przez nasze praprawnuki. I jeszcze jedno to wszechobecne kolesiostwo czyli tzw milicka elita....
 
autor: ~gość  
Kolesiowo - 2016-02-19 16:50:31
Koleś z Kaszowa nazywany kacykiem chyba słusznie jak szczur z tonacego okrętu złapał kolo ratunkowe jakim jest gmina i dalej płynie. Na kolo zabrał następne gryzonie.Pewno i koło jak Tytanic pójdzie na dno KOLEŚ nie odpuści ma dojną krowę.
 
autor: ~Wroclaw 
Pakiecik starosty - 2016-02-19 18:00:46
Pakiet oszczędnościowy powiatu milickiego to starosta i wicestarosta biorący po 12 tys miesięcznie za rozwalajacą się drogę we Wszewilkach. Czy ktoś zadaje sobie pytanie co ci panowie zrobili przez ponad rok urzędowania i co zamierzają zrobić dalej za te pieniądze? A czy ktoś zadaje sobie pytanie po co im dawać taką kasę? Skoro na nic innego nie ma, to po co tu starosta i wice i dlaczego za najwyższe możliwe wynagrodzenie. Mieli drogi budować wespół z gminami i wybudowali badziewie we Wszewilkach. I tak kolejne trzy latka i na ich wynagrodzenia duza bańka i pięćset tysiecy pęknie. Się goście urządzili. Jaką zgrają durniów trzeba być żeby to tolerować. Sami wiecie.
 
autor: ~Leszek Czarny 
Brawo Leszku - 2016-02-19 18:40:14
Nie wiem kim jest Leszek Czarny, ale jego wpisy są tak trafne, że zasługują na opublikowanie nie tylko w Głosie, ale na rozwieszonych w Miliczu banerach. Może Miliczanie w końcu opamiętaliby się i przystąpili do naprawienia okropnego błędu wyborczego.
 
autor: ~Mietek 
Gdyby RIO...... - 2016-02-19 20:57:01
Gdyby RIO poważnie potraktowała konstruowanie budżetu powiatu milickiego to powinna sprawę zakończyć jednym wnioskiem. Wnioskiem do Prezesa RM o likwidację tegoż powiatu. I to były by rzeczywiste oszczędności. Przestano by płacić zgrai nieudaczników, którzy doprowadzili powiat do ruiny.
 
autor: ~MiE 
zakaz - 2016-02-19 21:23:48
lech powinien doczekac sie wyroku sadowego o zakazie pracy w samorzadzie na co najmniej 10 lat
 
autor: ~Kolo 
powiat - 2016-02-19 22:21:03
racja...a może by zlikwidować etat wicestarosty? po co on? i atmosfera by się oczyściła...
 
autor: ~jk 
!!!!!!!!!!! - 2016-02-20 10:27:01
Tak piszecie że zlikwidować ciekawe jak byś musiał jechać 30-40 km załatwić rejestracje pojazdu lub pozwolenie na budowę, jesteśmy w komfortowej sytuacji że mamy na miejscu możliwości załatwienia spraw i nie próbujmy tego zmieniać, ciekawe czy bylibyście zadowolenie z opłat za zmianę wszystkich dokumentów przy zmianie, ja nie chciałbym jeździć po byle gówno tak daleko, potem cały dzień żeby coś załatwić w 5 min., trzeba wybierać lepiej w wyborach a nie takich którzy doprowadzili do takiego stanu rzeczy, tak jak byśmy nie wiedzieli że PL taki jest, poczekajmy na już wielce zapowiadane zgłoszenia do instytucji co pokażą (czy będzie zgłoszenie bo można już odnieść wrażenie że tyle mówią a nic nie robią tak samo jak ich przeciwnicy dobry PR jest podstawą reszta jest nie ważna 4 lat miną kasę weżmiemy, a tak ogólnie to pisząc w innym temacie nie otrzymałem odpowiedzi na zadane pytania dotyczące CO TAKIEGO ZROBIŁA RADNA DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU MILICKIEGO I MILICZA TAK CHWALĄC JAK TO NIE POMOGŁA JUŻ WSZYSTKIM? Czyli komu, proszę o podanie konkretnych przykładów bo ja takich nie znam. Z ostatnich wpisów powinna otworzyć biuro z wróżbami na następne lata, która firma się utrzyma na rynku bo coraz więcej ukrytych talentów pokazuje :):) Proszę o podanie tych pomocnych przykładów jest wspaniałego działania (nie mam dalej ściskania wiadomo czego i nie jest moim zamysłem obrażać kogoś tylko proszę o normalna odpowiedz a nie atakować tak żeby się zrozumieć) Czekam na odp.
 
autor: ~drugi sort 
Powiat gdzie - 2016-02-20 10:45:30
Niektórzy mieszkańcy musieliby jeździć do innego starostwa ok. 60 km. U nas ludzi na bruk a w innym powiecie radość z zatrudnienia urzędników.
 
autor: ~Star 
Pytania - 2016-02-20 11:05:10
Jak dla mnie ostatni komentarz redakcji gazety jest SKANDALICZNY. Sugerowanie by zwalniac Bogu ducha winnych urzednikow tylko dlatego,.ze wladza doprowadzila do skarajnie zlej sytuacji finansowej powiatu. PYTAM, gdzie byl Glos jak byly starosta szalal z wydatkami? Gdzie byl glos jak obecny starosta dostawal maksymalna pensje??
 
autor: ~Kiep 
drugi czyli gorszy sorcie. - 2016-02-20 11:47:59
Wolę raz pojechać 60 km i załatwić sprawę u kompetentnego urzędnika niż dreptać pieszo na Wojska Polskiego dziesięć razy i nic nie załatwić. A Kiep nie płacz tak krokodylowymi łzami. Bo gdzie byli ci wspaniali urzędnicy jak władza podejmowała idiotyczne decyzje? Siedzieli cichutko jak myszki i nie protestowali ze strachu o swoje stołki.
 
autor: ~MiE 
do drugi sort - 2016-02-20 12:26:55
z twojego wywodu wynika, że starostow jest tylko od rejestracji pojazdów i wydawania pozwoleń na budowę. To naprawdę można pojechać raz na parę lat 60 km a nie utrzymywać armii urzędników.
 
autor: ~Milicz41 
do drugi sort - 2016-02-20 12:32:49
Tak KRZYCZYSZ na radną. A co zrobił starosta jak był starostą.? Zajumał 2,5 dużej bańki na wspomaganie (trzeba oddać) zalew w którym brak wody, ścieżka rowerowa, która po roku użytkowania już się sypała a na której obecny starosta chce robić oszczędności (może wycofać film promujący tą ścieżkę bo będzie wstyd), drogi którymi nie można nieraz przejechać? Poproś, żeby on najpierw się wytłumaczył a później KRZYCZ na radną.
 
autor: ~Milicz41 
tak było - 2016-02-20 13:11:01
Były czasy gdy prawo jazdy, tablice rejestracyjne i pozwolenia na budowę wydawano w gminie. Buzek wymyslił reforme administracyjną aby upchać w starostwach zgraję polityków na ciepłych posadkach. Tylko po to.
 
autor: ~fgb 
drugi sorcie - 2016-02-20 13:39:47
Po wpisach widzę, że musiała ci radna nacisnąć na odcisk, bo jedziesz ostro na nią. A może ty jesteś jeden z winowajców, którzy buchnęli taką kasę? Z tego co ja obserwuję to nieźle narozrabiał były starosta, że dzisiaj powiat ma taką sytuację. Wszystko się wali. Nie ma pieniędzy na utrzymanie tych inwestycji i na nowe. Ludzie coraz głośniej zaczynają narzekać, no i sami członkowie ugrupowania burmistrza widzą nieprawidłowości. To moim zdaniem pierdyknie jak powiat. Co do radnej to nie będę się za dużo wypowiadał, bo wiem tylko tyle, że uważana jest za osobę uczciwą, pracowitą oraz sprawiedliwą. Drugi sorcie proponuję, abyś walnął na jej profilu, to co ci się nie podoba. Może odpowie.
 
autor: ~Wiktor 
!!!!!!!!!!! - 2016-02-20 14:11:01
Ok właśnie napisałem żeby nie pisać tak jak Wiktor, Milicz41, na zadane pytanie potraficie od razu odwrócić na byłego starostę, ja też jestem wrażenia że wiedzieli wszystko o tym co się działo odnośnie tych 2 baniek, czy każdy musi mieć prywatne zatargi z kimś, ja nie mam z żadnym politykiem milickim, chciałbym się dowiedzieć i normalnie popisać ale oczywiście odchodzimy od pytań i próbujecie zmienić temat, zostawiam cały czas pytanie bez odpowiedzi, odnośnie byłego starosty nie można powiedzieć że nie zrobił nic, bo ścieżka, zalew nie jest takie złe, jak by nic nie było to byś powiedział że nic się nie robi, ale najgorzej że wybudował coś i niestety nie miał pomysłu na utrzymanie tego co wybudował bo wszystko co na razie przestało być pod jego panowaniem powoli przepada, niszczeje. zobaczymy czy powtórzy swoje błędy w gminie pewnie tak bo pewnych zachowań nie da się zmienić, a takie pytanie o dalekiej przeszłości, kto wybudował budynki pomiędzy basenem a dps chyba kotłownie która stoi pusta i też nie wygląda - chyba pl. Odpowiadajcie na pytanie a nie piszcie co ja myślę ja pisze to co myślę może się ktoś z tym nie zgadzać ale każdy może wyrażać swoje opinie. Tak możemy też wypominać każdemu kto był burmistrzem, starostą, czy robił dobrze swoje priorytetowe drogi, budowle i inne rzeczy, co zostało po poprzednim burmistrzu, francuska droga :) Powinni wprowadzić prawo żeby po kadencji rozliczyć włodarzy z wykorzystanie pieniędzy tylko w ich kadencji i pokazanie jakie długi narobił i wprowadzić odpowiedzialność w tym zakresie, np. zakaz pełnienia funkcji burmistrza lub starosty, ciekawe czy wtedy by byli tacy mądrzy, Do Mie i milicz41 myślicie że urzędnicy w innym mieście są lepiej obsługujący petentów na pewno tak jest jak myślicie? z takich słów wynika że to urzędnicy wam co zrobili że macie takie nastawienie, w polsce jest za dużo urzędasów wszędzie ale czemu nie napiszesz że jak czekasz do lekarza to trzeba czekać lata lub kilka godzin w kolejkach a też jest ich masakrycznie dużo tak samo jak urzędnicy, pewnie zmniejszenie zatrudnienia w urzędach poprawiło by jakość obsługi ale są osoby które wybraliśmy do tego aby te urzędy prowadzić, więc nie miejmy też uwag że coś sie nie podoba, chyba są takie nieużywane pewnie książki skarg i zażaleń pewnie tak nikt nie czyta ale my powinniśmy jako obywatela zgłaszać jeżeli coś się nie podoba w obsłudze. idąc do urzędu trzeba być cierpliwym niestety :) zobaczymy na co teraz odwrócicie swoje komentarze
 
autor: ~drugi sort 
Do drugi sort - 2016-02-20 14:22:51
Kończę polemikę z tobą. Piszesz zawsze tak dużo, że podejrzewam, że albo jesteś osobą o której wszyscy myślą, albo, że piszesz na jej zlecenie. Chwalisz byłego starostę tak jakby był jakimś bohaterem. A jakim był to widać po tym, że RIO będzie uchwalać budżet, bo to jest tylko wyłącznie jego zasługa. Poczekaj jeszcze trochę i zobaczysz co zrobi z gminą. Tylko, że gmina chyba nie może zbankrutować.Przytaczasz tyle faktów o których nikt z normalnych mieszkańców nie wie. Piszesz o jakichś książkach skarg i zażaleń. Jaja sobie robisz. Pokaż mi która skarga na starostę, burmistrza czy wójta była rozstrzygnięta po myśli skarżącego. Rozpisałem się.
 
autor: ~Milicz41 
!!!!!!!!!!! - 2016-02-20 15:52:18
I dalej to samo kto ty jesteś a nie odpowiedz na pytanie czy gdzieś napisałem że jestem za starostą nie potrafisz czytać jestem za słuchaniem ludzi żeby wiedzieli że to co robią nie jest dla nas tylko ich wymysłem który nie zawsze jest nam potrzebny, nie męcz się zgadując kim jestem bo nie pisze na zlecenie jego tak jak ty pewnie chwalisz swoich, ogólnie nie ma sensu pisać bo nie potrafisz odróżnić że może pisać ktoś niezależny, widzisz piszesz że mi ktoś każe więc dochodzimy do tego że jeżeli ty tak robisz to z zasady uważasz że każdy kto pisze na forum jest taki jak ty i inni którzy przy każdym normalny pytaniu odwrócą że ja jestem za starostą albo za każdym innym, inna sprawa że nęci cię kim jestem bardziej niż to co pisze. Masakra i to jest właśnie cała milicka polityka wszędzie widzicie innych a nie siebie, naprawdę może normalni ludzie zobaczą że radni, burmistrz starosta jest już za długo na tych stanowiskach i trzeba dać młodym się zając tym bo przez 3 następne lata będziecie odgrzebywać tylko kto co zrobił a nie potraficie jak radni zaproponować rozwiązań które poprawią przyszłość. Nie będę już pisał jak nie potraficie odpowiadać na pytania :)
 
autor: ~drugi sort 
do drugi sort - 2016-02-20 16:03:47
Dużo słów. Mało treści. Zrób tak jak radzi Wiktor. Napisz żale do radnej FB. Do niezobaczenia się z Panem.
 
autor: ~Milicz41 
:) już czas - 2016-02-20 21:45:40
początek końca http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,19655752,schetyna-audyt-w-po-zacznie-sie-w-poniedzialek-bedzie-bolalo.html#BoxLokWrocImg
 
autor: ~fgb 
www.omiliczu.pl - 2016-02-24 16:07:42
www.omiliczu.pl - o Miliczu. Inaczej.
 
autor: ~O Miliczu 
lub: omiliczu.pl - 2016-02-24 16:11:34
lub: omiliczu.pl
 
autor: ~O Miliczu 
do redakcji - 2016-02-24 16:44:21
W ostatnim GM w tak ulubionym przez Wydawcę komentarzu przeczytałem , że"naturalnym rozwiązaniem wydaje się tu ograniczenie planowanych inwestycji"itd. I w tym miejscu ręce opadają. Gazeta czy raczej dziennikarze którzy prawie od zawsze obserwują czy nieudolnie próbują komentować to co się dzieje w Naszym powiecie takie brednie wypisują. Dlaczego koszty nieudolnych czy głupich rządów mają ponosić mieszkańcy powiatu.Choć wybierając kolejny raz nieudaczników,ludzi pazernych na władzę i publiczną kasę jakąś odpowiedzialność ponoszą. Teraz gdy powiat musi zapłacić za nieudaczników a i może aferzystów ten niezależny tygodnik sugeruje ,że to my musimy ponieś te koszty. A może było by prościej by koszty nieudolnych rządów ponieśli sami zainteresowani (sprawcy). I nie ma tu znaczenia kto i jak długo oraz jaką sprawował funkcje w RP. Oczekuję od przyzwoitych radnych projektów uchwał ograniczających diety radnych przynajmniej o 50% oraz ujednolicenie diet dla wszystkich radnych (260000zł rocznie to diety radnych powiatu)likwidacji etatu Vce starosty (ok 120 tys rocznie,Zmniejszenie o połowę uposażenia Starosty (oszczędność ok 50 tys rocznie) To tylko nieliczne propozycje. Teraz pytanie CZY ZNAJDZIE SIĘ JEDEN PRZYZWOITY?
 
autor: ~Jan 
burmistrzunio - 2016-02-24 17:34:35
A gdzie nasz super burmistrzunio - bo przestał ostatnio brylować w gazetach, lokalnej tv etc. czyzby kitę juz podwinął i zniknął
 
autor: ~ktosik 
szok - 2016-02-24 18:42:39
Nasz lokalny kukuniek chce budować kolejną hale sportowa. Czy ktos powstrzyma tego szaleńca? To juz się robi niebezpieczne i mało śmieszne.
 
autor: ~fgb 
sala - 2016-02-24 19:14:37
Może wreszcie powstanie pełnowymiarowa hala sportowa.
 
autor: ~beztroski 
Hala - 2016-02-24 20:14:37
A dla kogo ta pełnowymiarowa hala? Dla drużyn z IV czy w III ligi?
 
autor: ~````` 
Druga polowa - 2016-02-24 20:20:56
Pełnowymiarowa hala sportowa.... jest doświadczenie, doświadczony inspektor nadzoru (budowniczy również dróg z kostki), może tym razem uda się dochowac przepisów dotyczacych wysokości korytarzy, zapewni się dobrą wentylację i zadba o przyzwoity wygląd. Wystarczy jedna hala sponsorowana przez kampanię Piwowarską z Poznania. Inne obietnice już dotrzymał? Moja sąsiadka mówi że nie, ale to zła kobieta. Skorzystamy z nieoprocentowanych pożyczek.
 
autor: ~Puszka lecha 
czekam - 2016-02-24 21:52:40
kiedy w końcu tym kolesiem zajmie się poważnie prokurator
 
autor: ~Kolo 
Dużo gadania, a gdzie czyny? - 2016-02-25 08:28:16
Czy Pani DF, która deklarowała, że doprowadzi sprawę wyłudzenia subwencji i innych szachrajstw byłego starosty do końca, będzie miała odwagę zgłosić to do prokuratury? Czekam i czekam i zaczynam mieć wątpliwości, że w naszym państwie jest jakakolwiek sprawiedliwość. Zapewne będzie tak jak zwykle, że cenę za nieudacznictwo i nieuczciwe nabijanie sobie kabzy przez panujących włodarzy poniesiemy my, prosty lud, który naiwnie powierza władzę kłamcom i oszustom. Pani Doroto, proszę wyjaśnić co się dzieje, bo nie wierzę, że Pani odpuściła.
 
autor: ~Wątpiący w sprawiedliwość 
~drugi sort - 2016-02-25 09:41:35
nie wnikam w treść tego co napisałeś, ale naucz się konstruować zdania. Pozdrawiam
 
autor: ~sraczka 
Odp - 2016-03-14 18:35:39
Czy transport polska finlandia opisywany na http://www.mojplonsk.pl/index.php/aktualnosci/item/1303-trwa-%E2%80%9Ed%C5%82ugi-weekend%E2%80%9D-%E2%80%93-wzmo%C5%BCone-dzia%C5%82ania-policji ma coś wspólnego z http://ekspo-trans.pl/ ?
 
autor: ~karis 


podaj: imię
e-mail
temat
treść
treść z obrazka:

 
 
 
Kalendarz
Kalendarz

piątek
18 czerwica 2021

pn wt śr cz pt sb nd
123456
78910111213
1415161718 1920
21222324252627
282930
 
Linki milickieStarostwo PowiatoweGmina MiliczPolicja w MiliczuZespół Szkół
przy ul. Trzebnickiej
Stowarzyszenie
Dolina Baryczy
Gmina CieszkówNadleśnictwo MiliczTechnikum Leśne
w Miliczu
Gmina KrośniceI LO w MiliczuOSiR w MiliczuBank Spółdzielczy
w Miliczu
 
Nasz adres
Redakcja Głosu Milicza
56-300 Milicz
ul. T. Kościuszki 22
tel. 71-3830-021, 71-3831-189
sekretariat@glosmilicza.pl
 
Skład redakcji
Redaktor naczelna:
Jolanta Sławenta
Dziennikarze:
Bartosz Jakubowski
Agnieszka Kaczmarek
Alicja Szczepańska-Sikorska
Agnieszka Jezierska
Ewa Morozowicz
 
© 2004 Głos Milicza Wszelkie prawa zastrzeżone

Drivers... start Your engines
by jPORTAL 2