.: Na imieniny do: Ingi, Maurycego i Sambora .: Użytkowników online: 3
     | home
      Nie masz jeszcze konta? Możesz !
 

Wiadomości

Z regionu - 7.10.2020

Z regionu - 23.09.2020

Z regionu - 9.09.2020

3 Maja- 6.05.2020

Z regionu - 20.11.2019

Z regionu - 6.11.2019

Z regionu - 23.10.2019

Z regionu - 9.10.2019

 
W galerii
BWO-2018
OOM i MMM-2018
 
Brydż-Turnieje
Turnieje Milickie
 
Milicka Wiosna 2018
Wyniki Turnieju
Galeria foto
 
Informacje
Telefony
 
Statystyki
Użytkowników: 0
Gości: 3
 
Twój adres IP
18.234.97.53
 
Liczba odwiedzin
 
 
  Krośnicka Przystań jest już gotowa! - 2015-07-09 09:59:23

Kryta pływalnia z ruchomym dnem w Krośnicach jest już właściwie gotowa, inwestycja została odebrana przez gminę 29 maja. Obecnie trwają prace wykończeniowe na ogromnej przestrzeni basenu. Otwarcie zaplanowano wstępnie na ostatni weekend wakacji.Basen robi wielkie wrażenie, nie tylko ze względu na architektoniczny zamysł i techniczne nowinki w postaci choćby ruchomego dna, ale przede wszystkim z powodu ogromnej wręcz powierzchni. Budynek pływalni składa się z trzech poziomów: podbasenia (piwnicy) o powierzchni 1823,34 m kw., parteru o pow. 2605,16 m kw. i I piętra o pow. 1641,16 m kw. Budowę basenu zakończono 29 maja, jednak do końca czerwca prace wykończeniowe wykonywał na niej główny wykonawca firma Skanska z Warszawy. Od lipca obiekt przejęła gmina, natomiast od 1 sierpnia zacznie on funkcjonować jako odrębna jednostka budżetowa. Obecnie gmina Krośnice we współpracy z Skanską uzyskuje pozwolenia na użytkowanie od straży pożarnej, sanepidu i nadzoru budowlanego. Pozytywną opinię w połowie czerwca wydała już straż pożarna, w poniedziałek 6 lipca Sanepid pozytywnie ocenił wodę na pływalni i wkrótce wyda swoją opinię na temat Przystani.

Obiekt pływalni architektonicznie został dopasowany do otaczających go budynków, stąd żółte okna, beżowo-żółta elewacja i bordowy dach, tak jak w Hali Sportowej i budynkach CETS-u. Przed wejściem do pływalni położono już kostkę brukową i wybudowano parking. Po przekroczeniu progu budynku znajduje się okazały punkt obsługi klienta, w którym będzie można zakupić bilet. Kasę biletową w kształcie kropli wykonał Robert Stęczniak z Bukowic według projektu Piotra Musielaka z Pracowni projektowej SigmaProjekt z Milicza. Następnie klienci udadzą się do przebieralni. W damskiej i męskiej przebieralni znajdują się szafki na ubrania oraz w każdej 10 natrysków i 5 toalet. Funkcjonować będzie także przebieralnia dla osób niepełnosprawnych. Potem na klientów czeka już dobra zabawa na hali basenowej o powierzchni 1119 m kw. Do wyboru jest brodzik o wymiarach 5x5 m i gł. 30 cm, basen sportowy o wym. 16x25 m oraz basen rekreacyjny o wym. 16x12 m i gł. 130 cm. Część basenu sportowego ma stałe dno o gł. 2 m, natomiast druga część posiada ruchome dno, które zostało zamontowane przez firmę z Holandii i w pełni już funkcjonuje. Za pomocą specjalnego, elektronicznego przycisku reguluje się poziom zanurzenia dna, który może osiągnąć maksymalnie gł. 2 m. W basenie rekreacyjnym na wszystkich czekają atrakcje w postaci dwóch zjeżdżalni: standardowej w kształcie rury oraz typu cebula, do której z niewielkiej wysokości wpada się do wody o gł. 2 m. W części rekreacyjnej znajdują się ponadto bicze wodne i jacuzzi. Całość jest już wykafelkowana i gotowa do użytku.

W stanie surowym jest natomiast strefa saun o pow. prawie 90 m kw. - Prace nad saunami już się rozpoczęły. Skanska w ramach prac dodatkowych wykona część prac budowlanych, związanych z podprowadzeniem instalacji, wykonaniem sufitu podwieszanego i płytek na posadzce. Na resztę prac w najbliższym czasie rozpisany zostanie przetarg i zrobimy wszystko, żeby dostawy i montaż odbyły się do końca sierpnia. Mamy już wykonawcę tężni solankowej – mówi koordynator Krośnickiej Przystani Adam Przybyło. Gotowa jest już sala fitness (parter) oraz siłownia (I piętro) o pow. ponad 120 m każde. W obu pomieszczeniach brakuje jednak jeszcze sprzętu do ćwiczeń. - Na sprzęt do ćwiczeń gmina Krośnice zabezpieczyła środki, tak więc sprzęt będzie sukcesywnie dokupowany – mówi Adam Przybyło. Ponadto na I piętrze znajdują się także gotowe już pomieszczenia, w których mieścić się będą kawiarnia i sala zabaw dla dzieci. Także na I piętrze gotowe już jest ogromne, bo liczące blisko 400 m kw. pomieszczenie, w którym według zamysłu architektonicznego powstać ma kręgielnia. Gmina Krośnice szukać będzie inwestora, który podjąłby się tego zadania. 

- W skali gminy wiejskiej, ze względu na uwarunkowania obszaru Natura 2000, nastawionej na turystykę, rolnictwo i drobne usługi i przemysł basen będzie stabilnym i ważnym pracodawcą. Wójt, jako priorytet, określa zatrudnienie mieszkańców gminy. Bez wątpienia basen będzie w dużej mierze utrzymywany z budżetu gminy, ale dzięki temu, że będą pracowali na nim mieszkańcy spora część tych pieniędzy będzie wydana w gminie (płace netto to ok. 700 tys. rocznie). Drugim istotnym wydatkiem będzie ogrzewanie, woda i ścieki i tutaj pieniądze za te usługi też trafią do ZUK Krośnice – zakładu budżetowego gminy więc w jakimś sensie będą nadal w budżecie – mówił Adam Przybyło. - Od lipca zatrudniono natomiast w gminie na umowę zlecenie 3 konserwatorów, którzy pilnują obiekt i wykonują bieżące prace. Obecnie trwa nabór na różne stanowiska pracownicze. Do środy 8 lipca zakończy się rekrutacja na kasjerki i pracownika administracyjnego. W tym tygodniu zostaną też zaproszone na rozmowy sprzątaczki i pracownicy gospodarczy. Cały czas kompletujemy ratowników wodnych i instruktorów nauki pływania.

Do zarządzania basenem została powołana jednostka budżetowa Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji „Krośnicka Przystań”. Uchwała o powołaniu jednostki będzie prawomocna w połowie lipca i wtedy też wyłoniony zostanie jej dyrektor. Docelowo jednostka ma zarządzać obiektami sportowymi i rekreacyjnymi w gminie i wspólnie z ośrodkiem kultury i schroniskiem młodzieżowym budować szeroki wachlarz oferty zarówno dla mieszkańców, jak i gości odwiedzających Dolinę Baryczy.

Otwarcie Krośnickiej Przystani, której budowa rozpoczęła się w październiku 2013 r., planowane jest na ostatni tydzień wakacji. Koszt budowy samego budynku basenu bez wyposażenia wyniósł zgodnie z ceną przetargu 24 mln 353 tys. zł brutto.

 

 

 

dodał: jsl
 
 
Kalendarz
Kalendarz

niedziela
25 października 2020

pn wt śr cz pt sb nd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
 
Linki milickieStarostwo PowiatoweGmina MiliczPolicja w MiliczuZespół Szkół
przy ul. Trzebnickiej
Stowarzyszenie
Dolina Baryczy
Gmina CieszkówNadleśnictwo MiliczTechnikum Leśne
w Miliczu
Gmina KrośniceI LO w MiliczuOSiR w MiliczuBank Spółdzielczy
w Miliczu
 
Nasz adres
Redakcja Głosu Milicza
56-300 Milicz
ul. T. Kościuszki 22
tel. 71-3830-021, 71-3831-189
sekretariat@glosmilicza.pl
 
Skład redakcji
Redaktor naczelna:
Jolanta Sławenta
Z-ca redaktor naczelnej:
Grażyna Szczepaniak-Antosik
Dziennikarze:
Bartosz Jakubowski
Agnieszka Kaczmarek
Alicja Szczepańska-Sikorska
Agnieszka Jezierska
Ewa Morozowicz
 
© 2004 Głos Milicza Wszelkie prawa zastrzeżone

Drivers... start Your engines
by jPORTAL 2