.: Na imieniny do: Jagienki, Kamili i Korneliusza .: Użytkowników online: 3
     | home
      Nie masz jeszcze konta? Możesz !
 

Wiadomości

Z regionu - 11.09.2019

Z regionu - 4.09.2019

Z regionu - 21.08.2019

Z regionu - 7.08.2019


Z regionu - 24.07.2019


Z regionu - 10.07.2019


Z regionu - 26.06.2019


Z regionu - 5.06.2019

 
W galerii
BWO-2018
OOM i MMM-2018
 
Brydż-Turnieje
Turnieje Milickie
 
Milicka Wiosna 2018
Wyniki Turnieju
Galeria foto
 
Informacje
Telefony
 
Statystyki
Użytkowników: 0
Gości: 3
 
Twój adres IP
18.205.109.82
 
Liczba odwiedzin
 
 
  Krystyna Patalas kandydatką na członkinię Zarządu Powiatu - 2016-05-05 08:58:20

W czwartek 28 kwietnia starosta Jan Krzysztofik wysłał do przewodniczącego Rady Powiatu Milickiego pismo, w którym rekomenduje kandydaturę radnej Krystyny Patalas na stanowisko członka Zarządu Powiatu w miejsce radnej Wandy Wiśniewskiej. Do 6 maja starosta Krzysztofik przedstawi swojego kandydata na stanowisko wicestarosty, którym ma być osoba ze składu Rady Powiatu.

Starosta Jan Krzysztofik zarekomenduje Radzie Powiatu kandydaturę radnej Krystyny Patalas na stanowisko członka Zarządu PowiatuObecnie w skład Zarządu Powiatu wchodzą jedynie 2 osoby – starosta Jan Krzysztofik oraz członek Marcin Goczling. Wcześniej ze stanowiska członka Zarządu Powiatu z dniem 31 marca zrezygnowała Wanda Wiśniewska, a 7 kwietnia radni przyjęli rezygnację ze stanowiska wicestarosty Władysława Szydełki.

Formowanie grupy radnych

Zgodnie z ustawą o samorządzie powiatowym starosta Jan Krzysztofik do końca kwietnia był zobowiązany przedstawić Radzie Powiatu nową kandydaturę na członka Zarządu w miejsce Wandy Wiśniewskiej. Wykonując ten obowiązek, starosta 28 kwietnia w piśmie do przewodniczącego Rady Powiatu Marka Warkocza przedstawił radnym na to stanowisko kandydaturę radnej Krystyny Patalas. Obecny starosta przyznaje, że po rozwiązaniu koalicji Ziemia Milicka - PSL jego celem jest stworzenie takiej sytuacji, „w której odpowiedzialność za powiat milicki wzięłaby na siebie dość liczna grupa osób, niczym dotychczas nie skompromitowana, bez podziału na koalicję i opozycję”. – Pani Krystyna Patalas jest właśnie jedną z tych osób chcących budować grupę bez utożsamiania się z koalicją czy z opozycją. Po prostu twórczą, mogącą konstruktywnie budować nieco inną rzeczywistość samorządową bez chciejstwa personalno-partyjnego. Proszę tylko spojrzeć na jej aktywność społeczną, w pełni mogącą być znakomitym źródłem szerszej działalności dla dobra całego powiatu – wyjaśnia starosta Jan Krzysztofik przypominając, że Krystyna Patalas oprócz sprawowania od 2010 roku mandatu radnej powiatowej jest też sołtysem Rudy Milickiej oraz prezesem zarządu aktywnego stowarzyszenia „Ptasia Kraina” z Rudy Milickiej.

W skład obecnie się formującej nowej grupy, która „weźmie odpowiedzialność za dalsze losy powiatu milickiego” wejść mają także kolejni radni powiatowi. – Miejsce jest dla wszystkich wykazujących dobrą wolę współpracy bez cech jakiegokolwiek działania „za plecami”. To muszą być osoby o czystych intencjach i takiej samej przeszłości zawodowo-samorządowej – wskazuje Jan Krzysztofik. Starosta deklaruje, że zgodnie ze swoim ustawowym obowiązkiem w ciągu miesiąca przedstawi Radzie Powiatu kandydata na nowego wicestarostę. – Kandydaturę na stanowisko wicestarosty przedstawię do 6 maja i będzie to osoba ze składu Rady Powiatu Milickiego, z dużym doświadczeniem, zarówno zawodowym jak i społeczno-samorządowym – zapowiada Jan Krzysztofik.

Patowa sytuacja

Tymczasem we wtorek 10 maja o godz. 14 w Centrum Edukacji Ekologicznej w Miliczu odbędzie się sesja Rady Powiatu, na której radni w głosowaniu tajnym będą decydować o odwołaniu obecnego starosty, o co zawnioskowała grupa 8 radnych byłej koalicji Ziemia Milicka - PSL. Sytuacja jest mocno patowa, gdyż odwołanie starosty następuje większością co najmniej 3/5 głosów ustawowego składu rady, a więc w przypadku Rady Powiatu Milickiego za skutecznym odwołaniem zagłosować musi 9 radnych. Wiele wskazuje, że wniosek nie uzyska wymaganej większości i starosta Krzysztofik utrzyma stanowisko.

W takim przypadku radni na kolejnej sesji będą głosować uchwały dotyczące uzupełnienia składu Zarządu Powiatu o dwie osoby zaproponowane przez Jana Krzysztofika. I tutaj może dojść do patowej sytuacji, gdyż do powołania nowych członków Zarządu wymagane jest 8 głosów, podczas gdy starosta Jan Krzysztofik dziś może liczyć jeszcze na głos radnej Patalas oraz 5 radnych dawnej opozycji składających się z radnych ugrupowań: Dolny Śląsk XXI, MWS i PiS.

Bartosz Jakubowski

dodał: jsl
 
 
Kalendarz
Kalendarz

poniedziałek
16 września 2019

pn wt śr cz pt sb nd
1
2345678
9101112131415
16 171819202122
23242526272829
30
 
Linki milickieStarostwo PowiatoweGmina MiliczPolicja w MiliczuZespół Szkół
przy ul. Trzebnickiej
Stowarzyszenie
Dolina Baryczy
Gmina CieszkówNadleśnictwo MiliczTechnikum Leśne
w Miliczu
Gmina KrośniceI LO w MiliczuOSiR w MiliczuBank Spółdzielczy
w Miliczu
 
Nasz adres
Redakcja Głosu Milicza
56-300 Milicz
ul. T. Kościuszki 22
tel. 71-3830-021, 71-3831-189
sekretariat@glosmilicza.pl
 
Skład redakcji
Redaktor naczelna:
Jolanta Sławenta
Z-ca redaktor naczelnej:
Grażyna Szczepaniak-Antosik
Dziennikarze:
Bartosz Jakubowski
Agnieszka Kaczmarek
Alicja Szczepańska-Sikorska
Agnieszka Jezierska
Ewa Morozowicz
 
© 2004 Głos Milicza Wszelkie prawa zastrzeżone

Drivers... start Your engines
by jPORTAL 2