.: Na imieniny do: Ewarysta, Lucyny i Lutosławy .: Użytkowników online: 4
     | home
      Nie masz jeszcze konta? Możesz !
 

Wiadomości

Z regionu - 7.10.2020

Z regionu - 23.09.2020

Z regionu - 9.09.2020

3 Maja- 6.05.2020

Z regionu - 20.11.2019

Z regionu - 6.11.2019

Z regionu - 23.10.2019

Z regionu - 9.10.2019

 
W galerii
BWO-2018
OOM i MMM-2018
 
Brydż-Turnieje
Turnieje Milickie
 
Milicka Wiosna 2018
Wyniki Turnieju
Galeria foto
 
Informacje
Telefony
 
Statystyki
Użytkowników: 0
Gości: 4
 
Twój adres IP
34.232.51.240
 
Liczba odwiedzin
 
 
  SP nr 1 będzie gotowa na przyjęcie uczniów - 2017-03-17 13:27:36
Dostosowane dla pierwszoklasistów klasy z nowymi meblami, osobna świetlica szkolna i wyremontowane toalety, wszystko na jednej kondygnacji. Na takie warunki mogą liczyć uczniowie, którzy od 1 września rozpoczną naukę w dwóch klasach pierwszych w Szkole Podstawowej nr 1 w Miliczu.

Spotkanie z rodzicami odbyło się na szkolnym korytarzu w budynku gimnazjum, które od 1 września, zgodnie z podjętą uchwałą przez Radę Miejską w Miliczu, zostanie przekształcone w Szkołę Podstawową nr 1 im. Mikołaja Kopernika. 
Licznie zebranych rodziców witali dyrektor gimnazjum i przyszły dyrektor SP 1 Mirosław Niedbała oraz wicedyrektor gimnazjum Aneta Florkowska-Sip. Prowadzący spotkanie zapewniali, że obecne gimnazjum zostanie dostosowane do potrzeb najmłodszych uczniów, dla których wydzielone będzie III piętro. Tam pierwszoklasiści będą mieli dwie przestronne i jasne sale lekcyjne, a obok swoją świetlicę szkolną, w której będą mogli spożywać dostarczany przez firmę cateringową obiad. Świetlica zostanie odpowiednio wyposażona, także w liczne gry planszowe. - Sale lekcyjne dla najmłodszych odmalujemy. Zakupimy do nich stoliki, krzesła i meble. Wyposażymy klasy w tablice interaktywne i pomoce dydaktyczne. Na wydzielonym korytarzu dostosujemy również toalety szkolne dla pierwszoklasistów. Chciałbym zapewnić państwa, że uczniowie nie wejdą do klasy w tej szkole, która nie będzie przygotowana na ich przyjęcie - deklarował dyrektor Mirosław Niedbała. Jak dodał, wkrótce rozpocząć się mają również prace termomodernizacyjne, dzięki którym szkoła zyska nowe oblicze. Wymienione zostaną okna, centralne ogrzewanie oraz panele słoneczne, a cały budynek zostanie docieplony.  
Atutem szkoły, jak podkreślali dyrektorzy, jest bardzo dobre zaplecze sportowe - hala sportowa, siłownia, sala fitness i mała sala gimnastyczna, a także monitoring wewnętrzy i zewnętrzny. W budynku znajduje się gabinet stomatologiczny oraz szafki na korytarzach, w których uczniowie przechowują podręczniki. Szkoła jest ogrodzona i zamykana. Dysponuje dużym parkingiem i zatoczką autobusową. 
- Nie ma mowy, aby lekcje wychowania fizycznego odbywały się u nas na korytarzach czy w klasach. Wszyscy uczniowie będą mieli zapewnione zajęcia na salach gimnastycznych - podkreślał dyrektor dodając, że uczniowie będą również dowożeni na basen kryty przy milickiej dwójce. 
Atuty szkoły omówiła również wicedyrektor, podkreślając, że szkoła dysponuje wykwalifikowaną i profesjonalną kadrą pedagogiczną. Obecnie nie są znani jeszcze nauczyciele, którzy obejmą wychowawstwo w klasach pierwszych. Dyrekcja wybierze ich spośród obecnych nauczycieli klas trzecich w milickiej SP 2. Prawdopodobnie w dwójce powstaną trzy pierwsze klasy, tymczasem klas trzecich jest tam aż 10. Oznacza to, że zabraknie klas aż dla 7 nauczycieli. - Wybór nauczycieli będzie więc bardzo duży. To tylko kwestia dobrego wyboru - zaznaczali prowadzący spotkanie. 
Według Urzędu Miejskiego w Miliczu na terenie obwodu szkolnego Szkoły Podstawowej nr 1 w Miliczu mieszka 56 dzieci, które rozpoczną naukę w klasie pierwszej. Nie wiadomo, ile z nich rodzice zapiszą do Społecznej Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w KOM-ie w Miliczu. Jeśli jednak okaże się, że wszystkie dzieci z obwodu trafią do jedynki, to można liczyć nawet na trzy pierwsze klasy. W klasie bowiem nie może być więcej uczniów niż 25. 
- Zapewniam, że od września będziemy Szkołą Podstawową nr 1 z oddziałami gimnazjalnymi. Nie na odwrót - dodał na koniec dyrektor Niedbała. 
W czasie spotkania wyświetlono rodzicom również prezentację multimedialną ze zdjęciami z życia szkoły i wielu przedsięwzięć, inicjatyw i konkursów. Na koniec każdy rodzic otrzymał karty zapisu do klasy pierwszej swojego dziecka. W karcie rodzice zaznaczają m.in. język obcy, jaki chcieliby, aby ich dziecko uczyło się od września, oraz zajęcia dodatkowe rozwijające zainteresowania i zdolności dziecka. Wypełnione karty rodzice powinni złożyć jak najszybciej w sekretariacie szkoły, najpóźniej do 31 marca. 
Kolejne spotkanie, tym razem dla rodziców uczniów obecnych klas III oraz VI w SP nr 2 w Miliczu, w sprawie tworzenia Szkoły Podstawowej nr 1, odbędzie się w czwartek 16 marca o godz. 17 w auli milickiej dwójki. Natomiast w środę 15 marca o godz. 17 odbędzie się zebranie dla rodziców uczniów mieszkających w obwodzie SP nr 2. 
Alicja Szczepańska-Sikorska
dodał: jsl
 
 
Kalendarz
Kalendarz

poniedziałek
26 października 2020

pn wt śr cz pt sb nd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26 2728293031
 
Linki milickieStarostwo PowiatoweGmina MiliczPolicja w MiliczuZespół Szkół
przy ul. Trzebnickiej
Stowarzyszenie
Dolina Baryczy
Gmina CieszkówNadleśnictwo MiliczTechnikum Leśne
w Miliczu
Gmina KrośniceI LO w MiliczuOSiR w MiliczuBank Spółdzielczy
w Miliczu
 
Nasz adres
Redakcja Głosu Milicza
56-300 Milicz
ul. T. Kościuszki 22
tel. 71-3830-021, 71-3831-189
sekretariat@glosmilicza.pl
 
Skład redakcji
Redaktor naczelna:
Jolanta Sławenta
Z-ca redaktor naczelnej:
Grażyna Szczepaniak-Antosik
Dziennikarze:
Bartosz Jakubowski
Agnieszka Kaczmarek
Alicja Szczepańska-Sikorska
Agnieszka Jezierska
Ewa Morozowicz
 
© 2004 Głos Milicza Wszelkie prawa zastrzeżone

Drivers... start Your engines
by jPORTAL 2