.: Na imieniny do: Ewarysta, Lucyny i Lutosławy .: Użytkowników online: 3
     | home
      Nie masz jeszcze konta? Możesz !
 

Wiadomości

Z regionu - 7.10.2020

Z regionu - 23.09.2020

Z regionu - 9.09.2020

3 Maja- 6.05.2020

Z regionu - 20.11.2019

Z regionu - 6.11.2019

Z regionu - 23.10.2019

Z regionu - 9.10.2019

 
W galerii
BWO-2018
OOM i MMM-2018
 
Brydż-Turnieje
Turnieje Milickie
 
Milicka Wiosna 2018
Wyniki Turnieju
Galeria foto
 
Informacje
Telefony
 
Statystyki
Użytkowników: 0
Gości: 3
 
Twój adres IP
34.232.51.240
 
Liczba odwiedzin
 
 
  Groźba powtórzenia zjazdów OSP - 2017-12-28 11:23:55
 Na ostatnim w tym roku posiedzeniu Zarządu Gminnego OSP w Miliczu podsumowano 2017 rok, a jednostki odebrały sprzęt zakupiony przez gminę z dofinansowania z MSWiA. Komendant gminny zapoznał też strażaków ze skargą złożoną do Zarządu Wojewódzkiego przez członków poprzedniego Zarządu Powiatowego, która może skutkować powtórzeniem kolejny raz zjazdów gminnych i powiatowych OSP.

  Posiedzenie Zarządu Gminnego OSP w Miliczu odbyło się w sobotę 16 grudnia w barze Pelikan, a za stołem prezydialnym zasiedli: prezes Zarządu OSP Piotr Lech, starosta milicki Krzysztof Osmelak, zastępca komendanta PSP w Miliczu st. kpt. Grzegorz Zmaczyński, komendant gminny OSP w Miliczu Ireneusz Tokarski oraz sekretarz Zarządu Gminnego Grzegorz Duda. Gośćmi obrad byli także m.in. przewodnicząca Rady Miejskiej Halina Smolińska oraz wiceprezes Zarządu Powiatowego wójt gminy Cieszków Ignacy Miecznikowski.
Posiedzenie rozpoczęło się od wręczenia dwóm ochotniczkom uprawnień do prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych. Z rąk starosty Krzysztofa Osmelaka Justyna Moś z OSP Potasznia otrzymała uprawnienia do prowadzenia pojazdów strażackich kat. B i C, a więc wszelkich wozów lekkich, średnich i ciężkich, a Magdalena Michałek z OSP Milicz otrzymała uprawnienie kat. B do prowadzenia wozów lekkich. Obie strażaczki są pierwszymi kobietami w historii OSP na naszym terenie, które będą kierować samochodami wyjeżdżającymi na akcję.

Wyremontują remizę w Bartnikach
W trakcie sprawozdania Grzegorz Duda poinformował, że gmina Milicz na funkcjonowanie jednostek OSP wydała w 2017 roku 267,4 tys. zł. Z inwestycji przeprowadzono remont wnętrza remizy w Piotrkosicach, a także zamontowano nowe okna w wieży remizy w OSP Czatkowice. Burmistrz Piotr Lech podkreślał dobrą atmosferę panującą w gminnym i powiatowym OSP. Poinformował też, że największą inwestycją strażacką w 2018 r. będzie kapitalny remont remizy OSP w Bartnikach, na co gmina złożyła wniosek o dofinansowanie zewnętrzne. Na zapytanie Stanisława Pawlaka z OSP Latkowa burmistrz stwierdził, że w 2018 r. gmina zamierza zlecić wykonanie dokumentacji przebudowy remizy w Latkowej.
W trakcie obrad ustalono harmonogram zebrań strażackich w 2018 roku. Pierwsze zebrania odbędą się w OSP Wrocławice i OSP Latkowa (19 stycznia) oraz OSP Bartniki (20 stycznia). Podsumowania działalności ratowniczo-gaśniczej dokonał komendant Grzegorz Zmaczyński. W 2017 r. najwięcej wyjazdów do tej pory, aż 193 - zanotowała jednostka OSP Milicz. Ponadto powyżej 20 wyjazdów miały jednostki: OSP Sułów - 62, OSP Gądkowice - 55, OSP Czatkowice - 33, OSP Latkowa - 31, OSP Potasznia - 26, OSP Bartniki - 25.
Podczas obrad burmistrz wręczył również statuetki strażakom Łukaszowi Bolińskiemu i Pawłowi Stefańskiemu z OSP Gądkowice, którzy 11 czerwca podczas akcji przeprowadzili skuteczną akcję reanimacyjną i uratowali życie mieszkańcowi Lelikowa, który dostał zawału. Po udrożnieniu dróg oddechowych oraz przystąpieniu do resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez strażaków poszkodowanego mieszkańca zabrało do Wrocławia Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Sprzęt dla OSP
Podczas zebrania burmistrz Piotr Lech, kapitan Grzegorz Zmaczyński oraz starosta Krzysztof Osmelak przekazali jednostkom OSP sprzęt zakupiony przez gminę Milicz z udziałem środków z dofinansowania z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Należąca do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego jednostka OSP Bartniki otrzymała najbardziej wartościowy sprzęt jakim jest nowoczesny ciężki zestaw narzędzi hydraulicznych firmy Lukas w skład którego wchodzą: nożyce, rozpieracz ramieniowy, pompa, węże, rozpieracz kolumnowy i piła do szyb. Jednostka z Bartnik otrzymała także po 2 sztuki gaśnic proszkowych i apteczek samochodowych. Natomiast zestaw narzędzi hydraulicznych z OSP Bartniki otrzymała jednostka OSP Potasznia, której przekazano także gaśnicę i apteczkę. Motopompę do wody brudnej i szlamu Honda WT 30X o wartości 7 tys. zł odebrała jednostka OSP Ruda Sułowska. Dwa komplety mundurów koszarowych dostała jednostka OSP Gądkowice. Dwie latarki na hełm i jeden mundur koszarowy został przekazany jednostce OSP Olsza. Detektor wielogazowy Drager otrzymała jednostka OSP Milicz. Latarki do poszukiwań i kierowania ruchem oraz gaśnicę proszkową otrzymała jednostka OSP Latkowa. Ponadto 2 apteczki samochodowe trafiły do OSP Sułów, a po jednej apteczce samochodowej i gaśnicy proszkowej otrzymała OSP Wrocławice.

Skarga na Zarząd Powiatowy OSP
Komendant gminny OSP Ireneusz Tokarski zapoznał członków zarządu ze skargą, jaką na Zarząd Powiatowy OSP w Miliczu złożyli do Zarządu Wojewódzkiego członkowie poprzedniego Zarządu Powiatowego: Janusz Blek z OSP Olsza i Tadeusz Jarosz z OSP Piotrkosice. Skarżący poinformowali Zarząd Wojewódzki, że Zarząd Gminny OSP, a co za tym idzie i Zarząd Powiatowy OSP w Miliczu zostały powołane z rażącym naruszeniem statutu.
Pierwszy zjazd gminny i wybory w zarządzie gminnym odbyły się 15 kwietnia 2016 r. Zjazd został powtórzony 19 grudnia 2016 r., gdyż w pierwszych wyborach uczestniczył przedstawiciel niezarejestrowanego w Krajowym Rejestrze Sądowym OSP Piękocin. W swojej skardze J. Blek i T. Jarosz wskazują, że zjazd gminny nie miał prawa odbyć się także 19 grudnia 2016 r., a co za tym idzie wszelkie podjęte na nim uchwały są nieważne. Chodzi o to, że decyzję o zwołaniu drugiego zjazdu podjął Zarząd Gminny OSP w Miliczu, powołany podczas nieważnego pierwszego zjazdu. Tymczasem 25 października 2016 r. stary Zarząd Powiatowy, w skład którego wchodzili m.in. także J. Blek i T. Jarosz, unieważnił wszelkie uchwały podjęte na zjeździe gminnym z 15 kwietnia 2016 r., także te o powołaniu do życia Zarządu Gminnego.
Obecni na posiedzeniu członkowie zarządu byli poruszeni skargą złożoną na Zarząd Gminny i Powiatowy. Prezes OSP Sułów Andrzej Wojtyczka zapytał się obecnego na posiedzeniu Tadeusza Jarosza, dlaczego razem z Januszem Blekiem napisali kolejną skargę na społeczny ruch OSP na naszym terenie. Tadeusz Jarosz odpowiedział, że pierwszy raz słyszy o skardze przygotowanej przez J. Bleka i że się pod nią nie podpisywał. Komendant Ireneusz Tokarski poinformował, że zgłoszoną skargę rozpatruje obecnie Zarząd Wojewódzki OSP i istnieje groźba powtórzenia kolejny raz zjazdów gminnych i powiatowych OSP.

Bartosz Jakubowski

dodał: jsl
 
 
Kalendarz
Kalendarz

poniedziałek
26 października 2020

pn wt śr cz pt sb nd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26 2728293031
 
Linki milickieStarostwo PowiatoweGmina MiliczPolicja w MiliczuZespół Szkół
przy ul. Trzebnickiej
Stowarzyszenie
Dolina Baryczy
Gmina CieszkówNadleśnictwo MiliczTechnikum Leśne
w Miliczu
Gmina KrośniceI LO w MiliczuOSiR w MiliczuBank Spółdzielczy
w Miliczu
 
Nasz adres
Redakcja Głosu Milicza
56-300 Milicz
ul. T. Kościuszki 22
tel. 71-3830-021, 71-3831-189
sekretariat@glosmilicza.pl
 
Skład redakcji
Redaktor naczelna:
Jolanta Sławenta
Z-ca redaktor naczelnej:
Grażyna Szczepaniak-Antosik
Dziennikarze:
Bartosz Jakubowski
Agnieszka Kaczmarek
Alicja Szczepańska-Sikorska
Agnieszka Jezierska
Ewa Morozowicz
 
© 2004 Głos Milicza Wszelkie prawa zastrzeżone

Drivers... start Your engines
by jPORTAL 2