.: Na imieniny do: Ewarysta, Lucyny i Lutosławy .: Użytkowników online: 3
     | home
      Nie masz jeszcze konta? Możesz !
 

Wiadomości

Z regionu - 7.10.2020

Z regionu - 23.09.2020

Z regionu - 9.09.2020

3 Maja- 6.05.2020

Z regionu - 20.11.2019

Z regionu - 6.11.2019

Z regionu - 23.10.2019

Z regionu - 9.10.2019

 
W galerii
BWO-2018
OOM i MMM-2018
 
Brydż-Turnieje
Turnieje Milickie
 
Milicka Wiosna 2018
Wyniki Turnieju
Galeria foto
 
Informacje
Telefony
 
Statystyki
Użytkowników: 0
Gości: 3
 
Twój adres IP
100.24.125.162
 
Liczba odwiedzin
 
 
  Pożegnanie skarbnika, powitanie skarbniczki - 2018-03-29 13:27:44
Rada Miejska w Miliczu na sesji 22 marca powołała na stanowisko skarbnika gminy Małgorzatę Kokot, wieloletnią urzędniczkę zatrudnioną w wydziale finansowo-budżetowym Urzędu Miejskiego. Wcześniej radni odwołali dotychczasowego skarbnika Tadeusza Ciesielskiego w związku z jego przejściem na emeryturę.

Tadeusz Ciesielski, który po przepracowaniu ponad 21 lat w Urzędzie Miejskim odchodzi z dniem 29 marca na emeryturę, po raz ostatni uczestniczył w sesji Rady Miejskiej w charakterze skarbnika. Powołanie i odwołanie skarbnika należy do kompetencji Rady Miejskiej, dlatego też radni podjęli uchwałę o odwołaniu Tadeusza Ciesielskiego z piastowanego przez niego stanowiska. 

Odwołanie skarbnika 
Nim jednak do tego doszło, burmistrz Piotr Lech podziękował skarbnikowi Ciesielskiemu za jego pracę. – Ja pana Tadeusza Ciesielskiego chcę z tego miejsca pochwalić za to, że budżet gminy przetrwał bezpiecznie i nie popadł w turbulencje finansowe – mówił burmistrz, dodając, iż bez dużego wsparcia skarbnika niemożliwe byłoby przeprowadzenie zmian w gminie. Burmistrz dodał również, że te 21 lat przepracowane przez skarbnika Ciesielskiego nie były dla niego najłatwiejsze, gdyż często niezasłużenie był obwiniany za różne problemy, z jakimi borykała się gmina. – Serdecznie panu dziękuję i chcę też pana przeprosić za wszystkie złe rzeczy, jakie pana spotkały – zwrócił się to Tadeusza Ciesielskiego burmistrz. Do podziękowań dołączyła się też przewodnicząca Rady Miejskiej Halina Smolińska, mówiąc, że było to 21 lat ciężkiej pracy, podczas której kilkakrotnie próbowano go odwołać ze stanowiska skarbnika, lecz skarbnik Ciesielski wszystko to przetrwał. – Życzę błogiego wypoczynku na emeryturze – dodała przewodnicząca. 
Po odwołaniu Tadeusza Ciesielskiego ze stanowiska skarbnika gminy burmistrz Lech oraz przewodnicząca Smolińska wręczyli mu ogromny bukiet róż, a radni nagrodzili brawami.
– Bardzo się cieszę, że mnie państwo odwołali – zwrócił się do radnych po podjęciu uchwały o jego odwołaniu Tadeusz Ciesielski, czym wzbudził dużą wesołość. Skarbnik pokrótce podsumował swoją pracę w Urzędzie Miejskim, stwierdzając, iż przez te 21 lat było wiele chwil miłych, były także chwile niemiłe oraz traumatyczne, jak śmierć burmistrza Ryszarda Mielocha. Podkreślił też, że bardzo dobrze wspomina kadencję burmistrza Mielocha, burmistrza Waldemara Walla, miło wspominać też będzie obecną kadencję burmistrza Piotra Lecha. – O kadencji 2010-2014 nie chcę mówić, bo państwo też wówczas wiele przeżyli, włącznie z wywieszaniem wizerunków na płocie OSiR-u, choć ja przeżyłem jeszcze więcej – stwierdził skarbnik Ciesielski, nawiązując do kadencji burmistrza Pawła Wybierały. 
Skarbnik poinformował też radnych, że pozostawia finanse gminy w dobrej kondycji, o czym świadczy fakt, że na koniec 2017 r. gmina miała tylko 22 tys. zł zobowiązań wymagalnych. 

Powołanie skarbniczki
Tadeusza Ciesielskiego na stanowisku skarbnika gminy zastąpi Małgorzata Kokot, zatrudniona od ponad 10 lat w wydziale finansowo -budżetowym Urzędu Miejskiego, której kandydaturę zaproponował burmistrz Piotr Lech. Radni przegłosowali tę kandydaturę przy 2 głosach wstrzymujących się – Leszka Żubera i Janusza Juchnowicza. Nową skarbnik radni powitali oklaskami, a burmistrz Lech i przewodnicząca Smolińska złożyli jej gratulacje wraz z dużym bukietem pomarańczowych róż. 
Jeszcze przed głosowaniem nowa pani skarbnik – która radnym przedstawiła się jako rodowita miliczanka, żona pszczelarza i matka czworga dzieci – nakreśliła, jakie będą jej priorytety przy sprawowaniu funkcji skarbnika gminy Milicz. Jak mówiła, jej głównym zadaniem będzie czuwanie nad realizacją budżetu, zapobieganie przekraczaniu limitów, a „oczkiem w głowie” będzie finansowanie inwestycji. Skarbnik Małgorzata Kokot zapowiedziała też wysłanie pracowników wydziału finansowo-budżetowego na szkolenia, aby podnieść jeszcze jakość ich pracy, zapowiedziała też, że zrobi zestawienie kosztów stałych gminy oraz przeprowadzi inwentaryzację składników majątkowych gminy. – Mam nadzieję, że spełnię państwa oczekiwania – zwróciła się do radnych, dodając: – Liczę też na wyrozumiałość na początku mojej pracy, zwłaszcza że nigdy jeszcze nie byłam skarbnikiem. 
Tu odpowiedział jej radny Edmund Bienkiewicz, stwierdzając z uśmiechem, że na wyrozumiałość niech pani skarbnik raczej nie liczy. – Bo my liczymy na to, że pani z marszu podejmie się tego wielkiego wyzwania. Życzę szczerze, żeby pani spełniła te oczekiwania. I żeby pani szukała oszczędności w wydatkach bieżących – podkreślił radny. 

Grażyna Szczepaniak-Antosik

dodał: jsl
 
 
Kalendarz
Kalendarz

poniedziałek
26 października 2020

pn wt śr cz pt sb nd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26 2728293031
 
Linki milickieStarostwo PowiatoweGmina MiliczPolicja w MiliczuZespół Szkół
przy ul. Trzebnickiej
Stowarzyszenie
Dolina Baryczy
Gmina CieszkówNadleśnictwo MiliczTechnikum Leśne
w Miliczu
Gmina KrośniceI LO w MiliczuOSiR w MiliczuBank Spółdzielczy
w Miliczu
 
Nasz adres
Redakcja Głosu Milicza
56-300 Milicz
ul. T. Kościuszki 22
tel. 71-3830-021, 71-3831-189
sekretariat@glosmilicza.pl
 
Skład redakcji
Redaktor naczelna:
Jolanta Sławenta
Z-ca redaktor naczelnej:
Grażyna Szczepaniak-Antosik
Dziennikarze:
Bartosz Jakubowski
Agnieszka Kaczmarek
Alicja Szczepańska-Sikorska
Agnieszka Jezierska
Ewa Morozowicz
 
© 2004 Głos Milicza Wszelkie prawa zastrzeżone

Drivers... start Your engines
by jPORTAL 2