.: Na imieniny do: Celiny, Hilarego i Janusza .: Użytkowników online: 5
     | home
      Nie masz jeszcze konta? Możesz !
 

Wiadomości

Z regionu - 7.10.2020

Z regionu - 23.09.2020

Z regionu - 9.09.2020

3 Maja- 6.05.2020

Z regionu - 20.11.2019

Z regionu - 6.11.2019

Z regionu - 23.10.2019

Z regionu - 9.10.2019

 
W galerii
BWO-2018
OOM i MMM-2018
 
Brydż-Turnieje
Turnieje Milickie
 
Milicka Wiosna 2018
Wyniki Turnieju
Galeria foto
 
Informacje
Telefony
 
Statystyki
Użytkowników: 0
Gości: 5
 
Twój adres IP
3.238.62.144
 
Liczba odwiedzin
 
 
  Równomierny rozwój i inwestycje w drogi - 2018-10-11 09:49:24
Od 1 października Krośnickie Stowarzyszenie Samorządowe i kandydat na wójta Andrzej Biały organizują spotkania wyborcze w każdej wsi gminy Krośnice. W czwartek 4 października takie zebranie odbyło się w świetlicy wiejskiej w Kotlarce.

W zebraniu w Kotlarce uczestniczyło 17 osób, w tym wójt Andrzej Biały, przewodniczący Krośnickiego Stowarzyszenia Samorządowego (KSS) Marcin Ciesielski, kandydaci na radnych gminnych: Piotr Morawek i Marian Biesiadecki z PSL oraz Maria Gajowniczek z KSS. W spotkaniu uczestniczyli również sołtys Grabownicy Marek Skorek oraz sołtys Kotlarki Zenon Byrdek, który dołączył pod koniec zebrania.
Zebranie wyborcze rozpoczął przew. Krośnickiego Stowarzyszenia Marcin Ciesielski, który podkreślał, że KSS prawie w całości zrealizował swój program wyborczy z 2014 roku. Jego podstawą było rozwiązywanie problemów mieszkańców, z którymi przez całą kadencję członkowie stowarzyszenia się spotykali, by poznać ich bolączki. – Przez te 4 lata zrealizowaliśmy nasz główny postulat, jakim był równomierny rozwój całej gminy – mówił przew. Ciesielski dodając, że wójt Biały nie faworyzuje żadnej z miejscowości i dlatego w tej kadencji inwestycje były realizowane w każdym sołectwie. Jako kolejny głos zabrał kandydat na radnego z okręgu wyborczego nr 8 obejmującego Kotlarkę, Czeszyce i Grabownicę Piotr Morawek, który podkreślał bardzo dobrą współpracę wójta Białego z radnymi w mijającej kadencji. Przewodniczący Rady Gminy w samych superlatywach wyrażał się o Andrzeju Białym i namawiał do głosowania na obecnego wójta.
Wójt Andrzej Biały w swoim wystąpieniu podkreślał, że równomierny rozwój wszystkich miejscowości gminy jest dla niego bardzo ważny. Wójt przypomniał, że jedną z największych inwestycji w tej kadencji była rozbudowa i modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w Kuźnicy Czeszyckiej i budowa wodociągu do Grabownicy, dzięki czemu w gminie nie ma już problemów z brakiem wody nawet w okresie największych susz. Poza tym gmina wykonała w tej kadencji rekordową liczbę nowych nakładek asfaltowych na drogach gminnych, ale też powiatowych. – O tych inwestycjach często się nie mówi, bo za mojej kadencji poza nielicznymi wyjątkami odeszliśmy od organizacji hucznych otwarć nowych dróg czy inwestycji. Wiem, że w poprzednich latach te otwarcia drażniły mieszkańców – mówił wójt Biały, który dziękował mieszkańcom Kotlarki za zorganizowane w 2015 roku dożynki gminne. Jak mówił, w tej kadencji gmina zleciła wykonanie nowej podłogi w świetlicy w Kotlarce, a w niedalekiej przyszłości na pewno zainstaluje w świetlicy nowy podwieszany sufit. Ponadto gmina zamontowała w Kotlarce nowe lampy oświetleniowe, a ZUK utwardził tłuczniem drogę gminną. Andrzej Biały podkreślał, że w nowej kadencji planuje rozbudować szkołę w Kuźnicy Czeszyckiej. Na powiększenie szkoły o pomieszczenia dla oddziałów przedszkolnych i stołówkę gmina chce pozyskać dofinansowanie zewnętrzne.
Wójt Biały mówił, że rok 2019 będzie bardzo ciężki dla gminy, bo trzeba za 4 mln zł wykupić od firmy Magellan sprzedany pod koniec 2014 roku budynek Urzędu Gminy i spłacić za 3 mln zł zaciągnięte w poprzednich kadencjach kredyty. – Do tego jeszcze mamy 1 mln zł odsetek z kredytu do spłacenia oraz 2 mln zł płacone co roku za utrzymanie basenu w Krośnicach. Na dzień dobry z budżetu na 2019 rok ucieknie nam 10 mln zł – wyliczał wójt Biały dodając, że mimo tak dużych kwot do zapłaty gmina będzie realizować nowe inwestycje, głównie drogowe.
Mieszkańcy, zgłaszając swoje bolączki, skoncentrowali się na problemach ze stanem dróg, zwłaszcza powiatowych. Jako najważniejszą do remontu wskazywano tzw. „drogę wstydu” z Grabownicy w kierunku powiatu oleśnickiego. – My w tegorocznym budżecie mieliśmy zabezpieczone 600 tys. zł na dofinansowanie powiatowi wykonania tej drogi. Niestety, powiat nie miał pieniędzy na tę inwestycję, zresztą podobnie jak na drogę w Wąbnicach, do której też chcieliśmy dołożyć pieniądze – mówił wójt Biały, dodając, że niedawno powiat złożył wniosek do wojewody o dofinansowanie przebudowy drogi z Grabownicy ze „schetynówek” i być może będzie realizował tę inwestycję w 2019 roku, tym bardziej że gotowa jest już dokumentacja na przebudowę tej drogi. Jeżeli Andrzej Biały dalej będzie wójtem, to gmina wesprze finansowo powiat przy realizacji tej szacowanej na ok. 3 mln zł inwestycji. – Zrobimy wszystko, aby wyremontować „drogę wstydu” w tej kadencji. Jednak najwięcej zależy tutaj od możliwości finansowych powiatu, a z tym może być ciężko – przyznawał Andrzej Biały.

Bartosz Jakubowski

dodał: jsl
 
 
Kalendarz
Kalendarz

środa
21 października 2020

pn wt śr cz pt sb nd
1234
567891011
12131415161718
192021 22232425
262728293031
 
Linki milickieStarostwo PowiatoweGmina MiliczPolicja w MiliczuZespół Szkół
przy ul. Trzebnickiej
Stowarzyszenie
Dolina Baryczy
Gmina CieszkówNadleśnictwo MiliczTechnikum Leśne
w Miliczu
Gmina KrośniceI LO w MiliczuOSiR w MiliczuBank Spółdzielczy
w Miliczu
 
Nasz adres
Redakcja Głosu Milicza
56-300 Milicz
ul. T. Kościuszki 22
tel. 71-3830-021, 71-3831-189
sekretariat@glosmilicza.pl
 
Skład redakcji
Redaktor naczelna:
Jolanta Sławenta
Z-ca redaktor naczelnej:
Grażyna Szczepaniak-Antosik
Dziennikarze:
Bartosz Jakubowski
Agnieszka Kaczmarek
Alicja Szczepańska-Sikorska
Agnieszka Jezierska
Ewa Morozowicz
 
© 2004 Głos Milicza Wszelkie prawa zastrzeżone

Drivers... start Your engines
by jPORTAL 2