www.glosmilicza.pl

:: Pod palmami na Karłowie
Wiadomość dodana przez: jsl (2015-06-25 09:47:59)

W sobotę 20 czerwca przy niesprzyjającej aurze prezes OSiR Jarosław Milian i wiceburmistrz Sławomir Strzelecki zainaugurowali po rocznej przerwie nowy sezon na kąpielisku na Karłowie. Kąpać będzie się można jednak dopiero od soboty 27 czerwca.- Do milickich lasów przyjedź, odwiedź lasy pełne snów, odwiedź lasy i jeziora, gdzie wspomnienia pokrył kurz – tymi słowami powitał prezes J. Milian przybyłych na otwarcie kąpieliska. Prezes mówił, że udało mu się „odkurzyć ten kawał zakurzonego ośrodka”, który teraz rozkwita, a jeśli uda się pozyskać środki unijne, to stworzy to nowe perspektywy rozwoju. – Nie znam takiej osoby z Milicza czy z okolic, która nie miałaby wspomnień związanych właśnie z tym miejscem. Im więcej osób będzie pomagać, a nie niszczyć, tym piękniejszy stanie się ten obiekt – mówił prezes Milian. Z kolei wiceburmistrz S. Strzelecki chwalił pracę, jaką udało się wykonać prezesowi, gdyż jeszcze pół roku temu kąpielisko było w opłakanym stanie. – Życzę sobie, aby udało nam się sięgnąć po środki unijne i by to miejsce za rok prezentowało się jeszcze bardziej okazale – mówił S. Strzelecki.

Po przemówieniach zaproszono wszystkich na darmową grochówkę serwowaną przez OSP Milicz. Blisko 50 osób mogło jej posmakować, zasiadając przy nowiutkich ławostołach z parasolkami rozstawionych wokół basenu. Na nowej, piaszczystej plaży przy brodzikach, pod palmami na dzieci czekały zabawy z instruktorem nauki pływania z Milickiej Fali Maciejem Haremzą. Wysiłek dzieci nagradzany był dmuchanymi rękawkami, piłkami i kołami ratunkowymi. Z kolei na boiskach do siatkówki plażowej 8 drużyn rywalizowało w turnieju. Zwycięzców nagrodzono karnetami o wartości 100 zł. W kategorii juniorów wygrali Kamil Pachurka i Paweł Mądroszkiewicz, a wśród seniorów - Mariusz Ślósarz i Michał Glinka. Nagrodzono także jedyny żeński zespół, który stanął w szranki z panami. Karnet odebrały Magdalena Broda i Dominika Wolanowska. Chętni mogli także popływać tego dnia za darmo kajakiem.

Choć sezon pływacki miał się rozpocząć w środę 24 czerwca, to termin ten został przesunięty z nieznanych przyczyn na sobotę 27 czerwca. Najważniejsze, że woda spełnia wymogi miejsca wyznaczonego do kąpieli. Woda zgodnie z harmonogramem będzie na pewno badana przez milicki sanepid jeszcze dwukrotnie - raz w lipcu i raz w sierpniu. Sanepid może jednak przeprowadzić takich kontroli więcej. Woda jest też stale filtrowana przez specjalny system, a spółka OSiR stosuje środki chemiczne do utrzymania mikrobiologicznego stanu wody.

Bezpieczeństwa kąpiących się pilnować będzie od 2 do 4 ratowników, w zależności od pogody i liczby osób korzystających z wody. Funkcję koordynatora ratowników na kąpielisku pełni Tomasz Kasprolewicz. Udało się także odrestaurować zjeżdżalnię, z której będzie można korzystać od soboty 27 czerwca. Zamontowano na niej dla bezpieczeństwa dwie bandy, założono silikon między łączeniami kolejnych części zjeżdżalni i wydzielono specjalny sektor w wodzie pod zjeżdżalnią. Nie wiadomo natomiast ilu pracowników sezonowych do obsługi tego obiektu zostanie zatrudnionych. – Nie wiem ilu pracowników zatrudnię, będzie ich tylu, ile będzie potrzeba, w zależności od liczby osób, które będą z kąpieliska korzystać – powiedział nam prezes Milian.

Bilety na kąpielisko kosztować będą od 3 do 5 zł, a karnet rodzinny na cały sezon to wydatek od 100 do 120 zł. Przy basenie, na terenie ogródka zamkniętej kawiarni Relax działa punkt gastronomiczny Naszej Karczmy Bogusławy Berger.
adres tej wiadomości: www.glosmilicza.pl/news.php?id=4947