www.glosmilicza.pl

:: Gmina chce przebudować Ośrodek Kultury
Wiadomość dodana przez: jsl (2015-08-06 09:15:48)

Gmina Milicz w najbliższym czasie zleci opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na przebudowę Ośrodka Kultury w Miliczu. Inwestycja miałaby zostać zrealizowana w przyszłym roku, o ile gminie uda się pozyskać na ten cel unijną dotację.Na wykonanie projektu gmina ogłosiła tzw. zapytanie cenowe, w którym termin składania ofert mija 5 sierpnia. Dokumentacja ma zostać wykonana do końca tego roku, a koszt projektu szacowany jest na 50-80 tys. zł.

Projekt obejmować ma przebudowę całego budynku Ośrodka Kultury, a także zagospodarowanie terenu wraz z budową parkingu przy Ośrodku. Według koncepcji gminy sala widowiskowa, która mieści się na I piętrze, ma zostać przekształcona w salę multimedialną wraz z niezbędnym zapleczem – pomieszczeniem reżyserskim, garderobą usytuowaną na zapleczu sceny, profesjonalnym nagłośnieniem i oświetleniem, a także projektorem filmowym 3D. W sali mają też być zamontowane krzesła kinowe, a w oknach profesjonalne rolety zaciemniające. Przebudowana zostanie także sala kameralna na parterze, w której zamontowane zostaną ruchome ściany działowe i wymieniona podłoga. Obie sale będą ponadto klimatyzowane. Na poddaszu Ośrodka Kultury powstać ma natomiast pracownia filmowa i fotograficzna oraz pomieszczenia przeznaczone na cele warsztatowe, a także na archiwum. Przebudowany zostanie także dach nad salą kameralną, który ma zostać zaadaptowany na taras, co m.in. wiąże się ze zmianą konstrukcji dachu.

Zakres opracowania obejmuje także wymianę wszystkich okien i drzwi, wykonanie nowej elewacji wraz z ociepleniem, wymianę instalacji grzewczej oraz wymianę obecnego oświetlenia we wnętrzu budynku na oświetlenie energooszczędne, a także zamontowanie iluminacji obiektu. Przebudowane zostaną także wszystkie toalety, by dostosować je do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na zewnątrz natomiast dla osób niepełnosprawnych ma być zamontowana platforma schodowa. Zakres opracowania objąć ma ponadto budowę garażu wraz z zapleczem magazynowym.

Jak nas poinformował burmistrz Piotr Lech, na przebudowę Ośrodka Kultury gmina zamierza ubiegać się o unijną dotację, która może wynieść nawet 85 proc. wartości całej inwestycji. To oznaczałoby, że ze swojego budżetu gmina musiałaby dołożyć tylko 15 proc. wszystkich kosztów. Konkurs na unijne dofinansowanie ma być ogłoszony pod koniec tego roku.
adres tej wiadomości: www.glosmilicza.pl/news.php?id=4964