www.glosmilicza.pl

:: Na dawnym lotnisku powstanie supermarket
Wiadomość dodana przez: jsl (2016-04-15 10:54:13)

Gmina Milicz sprzedała za 830 tys. zł brutto ponadhektarową działkę na dawnym lotnisku w Miliczu, przeznaczoną pod usługi handlowe. Nowym właścicielem jest spółka Newis z Trzebnicy, która zamierza wybudować tam supermarket Intermarché wraz z Bricomarché.Działka o pow. 1,33 ha leży przy ul. Dojazdowej, a właściwie przy nowo projektowanej ulicy, tzw. łączniku, biegnącym równolegle do ul. Dojazdowej, który docelowo ma połączyć ul. Trzebnicką z ul. Sułowską. Zgodnie z obowiązującym od 2003 r. planem zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu działka przeznaczona jest pod międzyosiedlowy ośrodek usługowy z zaleceniem usług handlowych, w tym obiektów handlowych do 2 tys. m kw. powierzchni sprzedażnej, oraz usług gastronomicznych. Uzupełnieniem tych usług mogą być urządzenia komunikacji, np. parking, elementy małej architektury oraz zieleń ozdobna.

Gmina przeznaczyła działkę do sprzedaży na początku tego roku, ustalając cenę wywoławczą w wys. 563,2 tys. zł netto. Do przetargu, który odbył się 26 lutego, przystąpiło 3 oferentów: przedsiębiorca z Jelcza Laskowice, milicka firma Art-Zbyt oraz spółka Newis z Trzebnicy, która ostatecznie wygrała przetarg, oferując najwyższą cenę – 830,2 tys. zł brutto (675 tys. zł netto + 23 proc. VAT). Sfinalizowanie sprzedaży nastąpiło w poniedziałek 11 kwietnia, kiedy to doszło do podpisania aktu notarialnego w Miliczu.

Jak się dowiedzieliśmy, spółka Newis kupiła działkę na dawnym lotnisku na rzecz franczyzowej sieci supermarketów – Intermarché, który sprzedaje artykuły spożywcze, oraz Bricomarché oferującego asortyment do mieszkania i ogrodu. W Polsce istnieje już 220 takich sklepów, z czego przy 50 istnieją małe stacje paliw. Jak nam jednak powiedziała kierownik Romana Witecka z wydziału gospodarki nieruchomościami Urzędu Miejskiego, która reprezentowała gminę przy podpisywaniu aktu notarialnego, prezes trzebnickiej spółki zapewniła, że Newis zamierza postawić w Miliczu jedynie pawilon handlowy, bez stacji paliw.

Wszystkie działki sprzedane

Działka pod usługi handlowe była ostatnią uzbrojoną działką na dawnym lotnisku, oferowaną do sprzedaży przez gminę Milicz. Sprzedaż gminnych działek na tym terenie trwa od 2010 r. i do tej pory sprzedano 66 działek pod zabudowę jednorodzinną, jedną działkę pod zabudowę szeregową, a także jedną działkę pod usługi zdrowotne i oświatowe. Wszystkie usytuowane są w głębi dawnego lotniska, z dala od ul. Trzebnickiej.

Na terenie dawnego lotniska gmina ma co prawda do sprzedaży jeszcze 30 działek – 28 działek pod zabudowę dwurodzinną i 2 działki pod zabudowę wielorodzinną – lecz grunty te są nieuzbrojone w media (kanalizacja, woda, energia, gaz). Działki te leżą bliżej ul. Trzebnickiej, przy czym zabudowa wielorodzinna usytuowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie ul. Trzebnickiej, a zabudowa dwurodzinna tuż za nią w głębi. – Na razie sprzedaliśmy wszystkie uzbrojone działki. Kolejne będą oferowane do sprzedaży dopiero po ich uzbrojeniu – poinformowała nas kierownik Romana Witecka

Grażyna Szczepaniak-Antosik
adres tej wiadomości: www.glosmilicza.pl/news.php?id=5058