www.glosmilicza.pl

:: Rusza remont linii kolejowej
Wiadomość dodana przez: jsl (2017-08-10 11:01:28)

W piątek 4 sierpnia PKP PLK podpisało umowę z firmą budowlaną Torpol na wyremontowanie w ciągu 10 miesięcy torów na odcinku łączącym Grabowno Wielkie z Miliczem i Cieszkowem. Wartość prac oszacowano na 113 mln zł netto. Po tej modernizacji ma zostać przywrócony w czerwcu 2018 r. ruch pasażerski do Milicza.

Do podpisanie umowy doszło w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim. Firma Torpol zadeklarowała, że w ciągu 10 miesięcy wyremontuje tory na długości ok. 40 km, ma odcinku z Grabowna Wielkiego do Cieszkowa i Zdun. Prace remontowe ruszą pod koniec sierpnia lub na początku września. Po ich zakończeniu czas przejazdu na tym odcinku spadnie  do ok. godziny. Głównym efektem modernizacji linii kolejowej będzie zwiększenie prędkości składów osobowych do 120 km/godz. oraz kompleksowe odnowienie linii, co zwiększy przepustowość również w przypadku pociągów towarowych. Wzmocnione zostaną nasypy, szyny i podkłady będą wymienione, a podsypka tłuczniowa oczyszczona. Wymienionych zostanie 20 rozjazdów i przebudowane zostaną urządzenia sterowania ruchem kolejowym. W planach jest też modernizacja stacji w Bukowicach, gdzie wybudowany zostanie nowy peron i wiata przystankowa, pojawią się również stojaki rowerowe.
Zdaniem wiceprezesa PKP PLK ruch pasażerski na odcinku Wrocław–Milicz zostanie przywrócony już w czerwcu przyszłego roku. 
(gra)
adres tej wiadomości: www.glosmilicza.pl/news.php?id=5292