www.glosmilicza.pl

:: Cieszkowscy samorządowcy przełamali się opłatkiem
Wiadomość dodana przez: jsl (2018-01-04 10:27:07)

W czwartek 28 grudnia w sali Gminnego Centrum Kultury w Cieszkowie odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne z udziałem samorządowców, sołtysów, dyrektorów szkół, przedstawicieli jednostek gminnych i zaproszonych gości. Był występ chóru Don Bosco, życzenia, wspólne łamanie się opłatkiem i toast lampką szampana.

W spotkaniu udział wzięli wójt Cieszkowa Ignacy Miecznikowski, radni Rady Gminy Cieszków, sołtysi, dyrektorzy placówek oświatowych i jednostek gminnych, przedstawiciele lokalnych instytucji, a także wicestarosta Paweł Herl, członek zarządu powiatu Marek Warkocz, zastępca komendanta KPP Milicz Paweł Krajewski, dzielnicowy Konrad Grabka z KPP Milicz, prezes zarządu powiatowego PSL w Miliczu Jan Kwiecień, dyr. GCK Halina Niedbała, dyr. GOPS Alicja Błaszczyńska, były sekretarz Zdzisław Musiał i obecny sekretarz Władysław Szydełko.
Świąteczno-noworoczne spotkanie rozpoczęło się od kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru Don Bosco z Cieszkowa. Chór zaśpiewał „Dzisiaj w Betlejem”, „W Dzień Bożego Narodzenia”, „Gore gwiazda Jezusowi”, „Do szopy, hej pasterze” oraz wspólnie z wszystkimi obecnymi na sali „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Występ nagrodzono gromkimi brawami, a wójt I. Miecznikowski oraz wiceprzewodniczący rady Wojciech Bajodek na ręce dyrygentki Małgorzaty Zakrzewskiej złożyli bukiet kwiatów i czekoladki. Dziękowali za piękny występ oraz za to, ze chór z chęcią umila swoim śpiewem gminne uroczystości. 
Zanim wszyscy przełamali się opłatkiem, życzenia obecnym na sali złożyli wiceprzew. W. Bajodek oraz wójt I. Miecznikowski. Po świątecznych życzeniach wzniesiono toast symboliczną lampką szampana, a następnie wszyscy zasiedli do stołu na poczęstunek.
(jaga)
adres tej wiadomości: www.glosmilicza.pl/news.php?id=5369