www.glosmilicza.pl

:: W szpitalu nie ma już poradni okulistycznej
Wiadomość dodana przez: jsl (2018-01-11 09:41:07)

2 stycznia w milickim szpitalu przestała pracować poradnia okulistyczna, gdyż z poradni odeszła jej wieloletnia okulistka, dr Dorota Krzemień. Czy i kiedy poradnia okulistyczna wznowi swoją działalność, nie wiadomo. Obecnie mieszkańcy powiatu milickiego mogą korzystać jedynie z gabinetu okulistycznego dr Iwony Wołyniak, która również przyjmuje pacjentów bezpłatnie na NFZ.  

Przerwa w udzielaniu świadczeń w poradni okulistycznej w Milickim Centrum Medycznym związana jest z odejściem na emeryturę okulistki Doroty Krzemień, która poradnię w milickim szpitalu prowadziła przez 35 lat. Jak poinformował nas prezes MCM Maciej Biardzki, spółka uzyskała zgodę dolnośląskiego NFZ na przerwę w działalności tej poradni. W międzyczasie MCM prowadzi intensywne rozmowy na temat zatrudnienia nowego okulisty bądź okulistów. – Liczymy na to, że do końca stycznia rozmowy zakończą się sukcesem. Nie mogę w tej chwili złożyć żadnych gwarancji, ponieważ brak lekarzy praktycznie wszystkich specjalizacji stwarza coraz większe problemy niemal we wszystkich szpitalach w kraju. Należy się niestety obawiać, że takie braki będą jeszcze przez kilka następnych lat bardzo dotkliwe – mówi prezes i dodaje, że jeśli pani doktor Krzemień będzie chciała za jakiś czas, oczywiście w zdecydowanie mniejszym zakresie niż dotychczas, pracować w Milickim Centrum Medycznym, to drzwi są dla niej zawsze szeroko otwarte.
Poza wspomnianą przerwą w udzielaniu świadczeń w poradni okulistycznej wszystkie pozostałe poradnie specjalistyczne MCM nadal działają, choć, jak tłumaczy prezes Biardzki, możliwe są ewentualne zmiany w godzinach funkcjonowania poradni, ale o tym pacjenci będą informowani. Wkrótce zakres usług milickiego szpitala ma się powiększyć o jeszcze jedną poradnię. Spółka prowadzi bowiem rozmowy z NFZ na temat uruchomienia najpóźniej do końca stycznia 2018 r. poradni diabetologicznej.
Brak gabinetu okulistycznego w MCM mocno odczują pacjenci. Obecnie w mieście funkcjonuje bowiem już tylko jeden gabinet okulistyczny – dr Iwony Wołyniak, która własną praktykę lekarską prowadzi w NZOZ-ie Vitamedica dr Barbary Idzińskiej-Michel, przy ul. Kasztanowej 16 w Miliczu. Przyjmuje także pacjentów na NFZ, a więc bezpłatnie. Można też umówić się na wizytę prywatną. Do okulisty nadal obowiązuje skierowanie od lekarza rodzinnego. Zapisy na nowy rok dr Iwona Wołyniak przyjmuje od poniedziałku 8 stycznia, gdyż wcześniej przebywała na urlopie. Już pierwszego dnia zarejestrowała pacjentów na wizyty na najbliższe 3 tygodnie, do 26 stycznia. Już więc widać, że lada moment limity te skończą się i może być problem z dostaniem się do okulisty na NFZ. Tym bardziej, że okulistka ma kontrakt do końca czerwca. Wcześniej odbędzie się w NFZ-ie konkurs ofert, w którym udział weźmie również dr Wołyniak.
Na razie jednak limity dla jedynego gabinetu okulistycznego w mieście w nowym roku nie uległy zwiększeniu i dziennie okulistka przyjmuje średnio 15 osób. Czasami więcej, gdy dojdą pacjenci z przypadkami nagłymi – obcym ciałem w oku lub urazami oka. Gabinet okulistyczny czynny jest w poniedziałki, środy i piątki w godz. 8-12 oraz we wtorki i czwartki w godz. 15-18. W tym czasie czynna jest rejestracja – nr tel. 71 38 31 873. 

Alicja  Szczepańska-Sikorska
adres tej wiadomości: www.glosmilicza.pl/news.php?id=5373