www.glosmilicza.pl

:: Przymiarki do oddziału WORD w Miliczu
Wiadomość dodana przez: jsl (2018-03-08 10:19:09)

W poniedziałek 5 marca w Miliczu gościł dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze Robert Tarsa, który jest zainteresowany utworzeniem w naszym mieście oddziału terenowego ośrodka. W milickim ośrodku można byłoby zdawać egzamin na prawo jazdy kategorii B.

Pomysłodawcą utworzenia w Miliczu oddziału WORD jest burmistrz Piotr Lech, który przekonał do tego pomysłu dyrektora Roberta Tarsę. Siedziba milickiego oddziału miałaby się mieścić w należącym do gminy budynku Centrum Aktywności Lokalnej. – Cały czas ustalamy z panem dyrektorem szczegóły na temat utworzenia w Miliczu oddziału WORD. Mamy już omówione sprawy lokalowe oraz łączy internetowych. Jeżeli w Miliczu mają być przeprowadzane egzaminy teoretyczne, to łącza muszą być wysokiej jakości – informuje burmistrz Piotr Lech.
Przedstawiciele WORD w Jeleniej Górze na czele z dyrektorem Robertem Tarsą przyjechali do Milicza w poniedziałek 5 marca. W Starostwie doszło do spotkania ze starostą Krzysztofem Osmelakiem, wicestarostą Grzegorzem Dudą oraz przedstawicielką burmistrza kierownik Katarzyną Paluszkiewicz. Podczas spotkania rozmawiano o umiejscowieniu w Miliczu placu manewrowego, na którym odbywać się będą egzaminy praktyczne. Przedstawicielom WORD zaprezentowano trzy możliwe lokalizacje placu manewrowego: parking sali sportowej przy I LO w Miliczu (obok dawnego budynku LOK), parking na ul. Sułowskiej oraz parking przy Technikum Leśnym. Wicestarosta Grzegorz Duda udał się z przedstawicielami WORD-u na wizję terenową, aby pokazać im proponowane lokalizacje.
Jak poinformował nas starosta Krzysztof Osmelak, podczas rozmów pojawił się niespodziewany problem, jakim jest oczekiwanie WORD-u, by to nasze samorządy sfinansowały budowę placu manewrowego, a więc utwardzenie terenu i jego ogrodzenie oraz wykonanie górki. Tymczasem będącego w złej sytuacji finansowej powiatu nie stać na wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. – Umówiliśmy się z panem dyrektorem Tarsą, że WORD na piśmie sformułuje do nas swoje oczekiwania, a my ten wniosek formalnie rozpatrzymy na Zarządzie Powiatu – informuje starosta Krzysztof Osmelak, który nie ukrywa, iż liczył na to, że to WORD sam przygotuje teren pod plac manewrowy, a powiat wydzierżawi jedynie teren na ten cel przy hali I LO. Według starosty lepszym rozwiązaniem byłoby umiejscowienie placu manewrowego na gminnym parkingu przy ul. Sułowskiej w Miliczu. Ciężar finansowy przygotowania placu wzięłaby wówczas na siebie o wiele bogatsza od powiatu gmina Milicz.
Czy wszystkie strony dojdą do porozumienia i w Miliczu utworzony zostanie oddział WORD-u w Jeleniej Górze okaże się zapewne w ciągu kilku tygodni. Wszystko wskazuje jednak na to, że w tak szybkim tempie nie uda się załatwić wszystkich formalności i milicki oddział nie zostanie uruchomiony w połowie roku, na co liczył burmistrz Piotr Lech, który jest jednak optymistą. – Uważam, że najlepszym rozwiązaniem byłoby przygotowanie przez WORD placu manewrowego na swój koszt, a później kwota tych prac mogłaby być odliczana od wysokości miesięcznego czynszu. Moim zdaniem ta sprawa zostanie dogadana i nie będzie to wielki problem – uważa burmistrz Lech.

adres tej wiadomości: www.glosmilicza.pl/news.php?id=5391