www.glosmilicza.pl

:: Plac WORD na boisku przy SP 1
Wiadomość dodana przez: jsl (2018-04-12 08:40:16)

W minionym tygodniu burmistrz Piotr Lech i władze WORD w Jeleniej Górze ustalili, że plac manewrowy przyszłego oddziału WORD w Miliczu mieścić się będzie na obecnych boiskach przy Szkole Podstawowej nr 1 w Miliczu. Plac na własny koszt przygotuje WORD w Jeleniej Górze.

Milicki oddział WORD ma rozpocząć swoje funkcjonowanie w Miliczu już w drugiej połowie czerwca. Siedziba milickiego oddziału miałaby się mieścić w należącym do gminy budynku Centrum Aktywności Lokalnej na Placu Ks. Waresiaka. – Wspólnie z władzami WORD w Jeleniej Górze ustaliliśmy, że plac manewrowy będzie się mieścił na obecnie utwardzonych boiskach przy SP nr 1. Teren jest już ogrodzony, a plac na swój koszt przystosuje WORD. Kwota czynszu dzierżawnego będzie później potrącana przez gminę właśnie do wysokości poniesionych przez WORD nakładów – mówi burmistrz Piotr Lech dodając, że formalną uchwałę o utworzeniu w Miliczu oddziału WORD podejmie na kwietniowej sesji Sejmik Województwa Dolnośląskiego. Dopiero wówczas na placu przy SP 1 rozpoczną się prace dostosowujące obecne boiska pod plac manewrowy, na którym będzie można zdawać egzamin na prawo jazdy kategorii B.
Co ciekawe, plan uruchomienia oddziału WORD w Miliczu spowodował, że oddział kaliskiego WORD-u zostanie utworzony w Krotoszynie. Obecnie kierowcy z Krotoszyna i Ostrowa zdają bowiem egzamin na prawo jazdy w Kaliszu. Przy uruchomieniu w Miliczu oddziału WORD większość przyszłych kierowców z pewnością chciałaby zdawać egzamin w Miliczu, co znacząco zmniejszyłoby budżet WORD w Kaliszu, który w takiej sytuacji chce otworzyć swój oddział w Krotoszynie, gdzie plac manewrowy będzie się mieścił na targowisku, a siedziba oddziału w budynku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. – Utworzenie oddziału WORD w Krotoszynie nie będzie mieć wpływu na losy oddziału w Miliczu. Osobiście uważam, że w każdym mieście powiatowym mieszkańcy powinni mieć możliwość zdawania egzaminu na prawo jazdy – dodaje burmistrz Piotr Lech.
Utworzenie oddziału WORD w Krotoszynie powinno być bardzo korzystne dla mieszkańców Miliczu. Oznaczać to będzie bowiem, że eLki z terenu Wielkopolski zdawać będą egzamin, ale także uczyć się jazdy w Krotoszynie, a nie w Miliczu. Dzięki temu w naszym małym mieście na pewno będzie mniejsze natężenie ruchu eLek. W Miliczu uczyć się jeździć będą z pewnością kursanci z Twardogóry, Żmigrodu, Trzebnicy, Jutrosina czy Oleśnicy i Rawicza.
(bar)
adres tej wiadomości: www.glosmilicza.pl/news.php?id=5403