www.glosmilicza.pl

:: Piotr Zajiczek kandydatem na wójta gminy Cieszków
Wiadomość dodana przez: jsl (2018-09-27 12:05:13)

Radny powiatowy Piotr Zajiczek został kandydatem na wójta gminy Cieszków z Komitetu Wyborczego Wyborców Gminy Cieszków. Tym samym jest drugim obok obecnego wójta Ignacego Miecznikowskiego kandydatem na najwyższy urząd w gminie.

KWW Gminy Cieszków w tegorocznych wyborach samorządowych wystawił 10 kandydatów na radnych do Rady Gminy Cieszków. Taka liczba kandydatów uprawnia komitet wyborczy do zgłoszenia swojego kandydata również na wójta gminy. Komitet zgłosił na najwyższy urząd w gminie Cieszków kandydaturę Piotra Zajiczka, mieszkańca Godnowej w gminie Milicz, radnego powiatowego, który mandat ten sprawuje piątą już kadencję, od początku powstania powiatu milickiego 20 lat temu. 
– Chcemy zmian w gminie Cieszków. A Piotr Zajiczek jest doświadczonym samorządowcem i mądrym człowiekiem. Przedstawił nam ciekawe pomysły na rozwój naszej gminy i uzyskał nasze poparcie – mówi pełnomocnik wyborczy KWW Gminy Cieszków Przemysław Kontek. Jak przy tym dodaje, to, że ich kandydat na wójta gminy Cieszków jest mieszkańcem sąsiedniej gminy, nie stanowi przeszkody, lecz zaletę. – Potrzebne jest nam świeże spojrzenie na problemy gminy – stwierdza pełnomocnik wyborczy, przypominając, że obecny wójt Ignacy Miecznikowski, gdy 16 lat temu po raz pierwszy został wójtem, również pochodził spoza Cieszkowa. 
Piotr Zajiczek, pytany, dlaczego zdecydował się kandydowanie na wójta gminy Cieszków, powiedział naszej gazecie: – Cieszkowianie zasługują na to, by mieć prawo wyboru, i ja jestem drugim kandydatem. Mam duszę samorządowca, a nie polityka, i uważam, że w gminnym samorządzie mogę dla mieszkańców wiele dobrego zrobić. Dodaje przy tym, że sprawowaniem mandatu radnego powiatowego jest już nieco znużony, bo powiat nie wymaga obecnie zarządzania, lecz jedynie sprawnego administrowania. 
Do wyborów na wójta gminy Cieszków Piotr Zajiczek idzie z hasłem wyborczym „Od zastoju do rozwoju”. – Zamierzam prowadzić pozytywną kampanię wyborczą – przedstawiać mieszkańcom propozycje zmian, jakie chciałbym wprowadzić, by gmina miała szansę na rozwój, zaproponować rozwiązanie istniejących problemów i bolączek, no i mówić prawdę – deklaruje kandydat na wójta.
Jak podkreśla, gmina Cieszków nie jest dla niego „obcym terenem”, bo leży przecież w tym samym powiecie milickim. Ma tam też wielu przyjaciół i znajomych, przez jakiś czas pracował w Cieszkowie, a z Godnowej, gdzie mieszka, do granic gminy Cieszków ma bliżej niż do Milicza, bo raptem półtora kilometra. 
Piotr Zajiczek ma 57 lat. Jest absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, na którym uzyskał tytuł mgr inż. kształtowania środowiska. Pracuje w spółce „Stawy Milickie” S.A. na stanowisku kierownika ds. technicznych. Ma żonę Annę i 26-letnią córkę Żanetę. 
W tegorocznych wyborach samorządowych jest również pełnomocnikiem wyborczym Komitetu Wyborczego Wyborców Bezpartyjni Powiatu Milickiego, który wystawił 19 kandydatów do Rady Powiatu. 
(gra)
adres tej wiadomości: www.glosmilicza.pl/news.php?id=5499