www.glosmilicza.pl

:: Kierownik Duszyński odejdzie z Urzędu
Wiadomość dodana przez: jsl (2019-12-05 09:23:13)

Kierownik Dariusz Duszyński z wydziału oświaty Urzędu Miejskiego, który 24 listopada kierował samochodem pod wpływem alkoholu i został zatrzymany przez policję, odejdzie z pracy w milickim magistracie.

Dariusz Duszyński przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim, czekając na miejsce na oddziale leczenia uzależnień, na który ma już skierowanie i gdzie podda się leczeniu. Na drugi dzień po zatrzymaniu go w Żmigrodzie przez policję, gdy kierował samochodem, mając ponad promil alkoholu w organizmie, oddał się do dyspozycji burmistrza Piotra Lecha i zrezygnował z pełnienia wszystkich publicznych funkcji, w tym z funkcji kierownika wydziału oświaty, promocji i spraw społecznych w Urzędzie Miejskim w Miliczu oraz z funkcji przewodniczącego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. 
Jak nam powiedział burmistrz Piotr Lech, Dariusz Duszyński nie wróci już do pracy w Urzędzie Miejskim, gdyż wraz z zakończeniem okresu zwolnienia lekarskiego zostanie z nim rozwiązany stosunek pracy. Zgodnie z obowiązującym prawem urzędnikiem nie może być bowiem osoba skazana prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo, a tym jest prowadzenie pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu. – Zazwyczaj do czasu sądowego wyroku obowiązuje domniemanie niewinności, lecz Dariusz Duszyński sam już przyznał, że prowadził samochód w stanie nietrzeźwości, więc wyrok sądu może być tylko jeden – powiedział nam burmistrz Piotr Lech.
Na razie obowiązki kierownika wydziału oświaty objęła pracująca w nim Aleksandra Wencek. Jak nam jednak powiedział burmistrz Lech, rozważa on powierzenie tych obowiązków sekretarzowi gminy Dariuszowi Moczulskiemu, który, nim został sekretarzem, przez wiele lat samodzielnie prowadził w Urzędzie wszystkie sprawy związane z gminną oświatą.
(gra)
adres tej wiadomości: www.glosmilicza.pl/news.php?id=5615