www.glosmilicza.pl

:: OSiR będzie sprzedawał działki przy stadionie
Wiadomość dodana przez: jsl (2021-03-11 09:39:36)

Gminna spółka OSiR w Miliczu przygotowuje dokumentację i wycenę pod sprzedaż kolejnych działek usługowych zlokalizowanych wokół stadionu miejskiego przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Miliczu. Przetargi na sprzedaż działek powinny być ogłoszone w pierwszym półroczu tego roku.

Działki, które mają być wystawione do sprzedaży, OSiR otrzymał w 2009 roku od gminy, która wniosła nieruchomości w formie aportu do swojej nowo utworzonej spółki. Wcześniej w 2006 roku gmina nieodpłatnie przejęła działki o pow. 11,4 hektarów od Agencji Nieruchomości Rolnych (ANR) z przeznaczeniem pod budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego. Ponieważ na większości działek gmina nie wybudowała obiektów sportowych, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który przejął ANR, w wyniku wygranego procesu sądowego naliczył gminie do zapłaty ok. 1,8 mln zł kary. Gmina w 2020 r. rozłożyła płatność na 5 lat, wpłacając pierwszą ratę w kwocie 360 tys. zł. Szacuje się, że ze sprzedaży otrzymanych od gminy działek OSiR może uzyskać ponad 4 mln zł.
Pierwsza, największa działka została sprzedana przez OSiR w minionym roku za 652,5 tys. zł firmie PSB Szostak z Trzebnicy. Jak zapewnia prezes OSiR Jacek Biernat, pieniądze te w całości zostaną przeznaczone na rozpoczętą na początku roku budowę budynku socjalno-biurowego na kąpielisku Karłów. Inwestycja o wartości 688 tys. zł powinna zostać zrealizowana do połowy czerwca 2021 roku.
OSiR obecnie szykuje do sprzedaży jeszcze 13 działek, z czego 9 ma po ok. 0,5 hektara. Powierzchnia 4 mniejszych działek wynosi od 15 do 30 arów. Są to działki przeznaczone pod usługi, w tym usługi związane ze sportem i rekreacją.
– Obecnie jesteśmy w trakcie przygotowania dokumentacji i wyceny pod sprzedaż kolejnych działek usługowych zlokalizowanych wokół stadionu. Będziemy wystawiać do sprzedaży po 2 lub 3 działki. Pierwsze przetargi powinny zostać ogłoszone jeszcze w pierwszym półroczu tego roku – informuje prezes OSiR Jacek Biernat zapewniając, że pozyskane ze sprzedaży działek pieniądze spółka w całości przeznaczy na inwestycje, głównie na modernizację kąpieliska Karłów, ale także prace na obiektach sportowych w Sułowie i Gądkowicach będących pod zarządem OSiR-u.

(bar)
adres tej wiadomości: www.glosmilicza.pl/news.php?id=5683