LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Kultura „Mały Książę” w Ośrodku Kultury

W sprzedaży od 03.08.2022

IMG

Licznik odwiedzin

2 505 014

Ostatnie komentarze

Kultura

„Mały Książę” w Ośrodku Kultury

anm - 2021-12-13
187 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Ośrodek Kultury w Miliczu z okazji mikołajków zorganizował dla dzieci projekcję filmu animowanego pt. „Mały książę”, który jest adaptacją książki francuskiego pisarza Antoine’a de Saint-Exupéry’ego z 1943 roku. Dwa seanse filmowe odbyły się w niedzielę 5 grudnia o godz. 15 i 17.

Bezpłatne bilety na seans filmu „Mały Książę” były rozprowadzane w pierwszej połowie listopada. Zainteresowanie okazało się na tyle duże, że pracownicy Ośrodka Kultury zdecydowali się na dwie projekcje filmu. Ostatecznie rozdano po 100 wejściówek na każdy seans. Ale czy to sytuacja epidemiczna związana z pandemią koronawirusa, czy sezon grypowy spowodowały, że publiczność na obu seansach zapełniła jedynie połowę miejsc. Jednak zarówno na najmłodszych widzach, jak i na ich rodzicach i dziadkach film wywarł duże wrażenie.


Mały książę” to animacja z 2015 roku, którą zrealizował Mark Osborne, reżyser filmu „Kung fu panda”. Jest to historia oparta na motywach szkolnej lektury „Mały książę”. Opowiada o dziewczynce, która wraz z mamą przeprowadza się do nowego miasta, aby pójść do elitarnej szkoły, co ułatwi jej w przyszłości zrobienie kariery. Przypadkiem poznaje starszego sąsiada, który kilkadziesiąt lat wcześniej rozbił swój samolot na pustyni i poznał Małego Księcia. Dzięki temu poznaje historię znaną z książki i przeżywa swoją przygodę. W polskiej wersji językowej głosu bohaterom użyczyli znani aktorzy, jak Małgorzata Kożuchowska, Robert Więckiewicz czy Andrzej Seweryn.


Film na mikołajki specjalnie wybrali pracownicy Ośrodka Kultury, którzy wraz z dyrektor Sylwią Szydłowską-Małecką zadbali o organizację i przebieg wydarzenia.Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.