LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Dolina Baryczy Wagoniki pojechały do Środy Wielkopolskiej

W sprzedaży od 28.09.2022

IMG

Licznik odwiedzin

2 527 710

Ostatnie komentarze

Dolina Baryczy

Wagoniki pojechały do Środy Wielkopolskiej

289 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 3
2 / 3
3 / 3

Jeden ze zniszczonych wagonów na stacji Milicz Przemysłowa
A tak wyglądał w środku jeden ze zniszczonych wagonów na stacji Milicz Przemysłowa
Na stacji Milicz Przemysłowa została jedynie lokomotywa spalinowa oraz wiaty przystankowe

W minionym tygodniu ze ścieżki rowerowej na przystanku Milicz Przemysłowa zniknęły 3 wagoniki i została tam tylko lokomotywa. Okazuje się, że władze gminy Milicz oddały bezpłatnie wagoniki Starostwu Powiatowemu w Środzie Wielkopolskiej. – U nas stacjonowanie tych wagonów prowokowało nieznanych sprawców do patologicznych zachowań – mówi burmistrz Piotr Lech.

Na przystanku Milicz Przemysłowa stacjonowały 3 mające po ok. 60 lat wagony wyprodukowane w Rumunii oraz lokomotywa spalinowa z Chrzanowskiej Fabryki Lokomotyw. Wagony przez lata były niszczone przez wandali, a w ostatnich miesiącach straszyły powybijanymi szybami miliczan i turystów korzystających ze Ścieżki Rowerowej im. Ryszarda Szurkowskiego.


Jak mówi burmistrz Piotr Lech, w minionym roku do gminy Milicz zgłosiło się Starostwo Powiatowe w Środzie Wielkopolskiej, które chciało odrestaurować 3 zniszczone wagony z Przemysłowej i przejąć je na użytek Średzkiej Kolei Powiatowej. – W minionym tygodniu Powiat ze Środy Wielkopolskiej odebrał od nas te zniszczone wagony. Użyczyliśmy je bezpłatnie Średzkiej Kolei Powiatowej, która ma je okleić naszymi logotypami – mówi burmistrz Piotr Lech, dodając, że być może w przyszłości wrócą one jeszcze do nas. – Ale w obecnej sytuacji lepiej, żeby jeździły i służyły turystom. Niestety u nas, stacjonowanie tych wagonów prowokowało nieznanych sprawców do patologicznych zachowań – mówi burmistrz. 


Na przystanku Milicz Przemysłowa nadal znajdują się wiaty przystankowe i stoi spalinowa lokomotywa. 
Obecnie Gmina przymierza się do bieżącego remontu odcinka ścieżki rowerowej z Kaszowa do Sułowa. Wybrany zewnętrzny wykonawca będzie miał za zadanie wyciąć korzenie, które rozsadziły asfalt, i zalać masą bitumiczną wycięte fragmenty ścieżki. Najgorzej sytuacja wygląda na odcinku leśnym w Kaszowie. Naprawiona ma zostać także znajdująca się w dużo lepszym stanie ścieżka ze Sławoszowic do Grabownicy, gdzie wyrwy po korzeniach zostaną uzupełnione mączką granitową.

 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.