LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Kultura Tłumy na Dniu Dziecka w Miliczu

W sprzedaży od 28.09.2022

IMG

Licznik odwiedzin

2 527 741

Ostatnie komentarze

Kultura

Tłumy na Dniu Dziecka w Miliczu

208 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 6
2 / 6
3 / 6
4 / 6
5 / 6
6 / 6

Do bardzo udanych należy zaliczyć festyn z okazji Dnia Dziecka, który odbył się w sobotę 4 czerwca w parku przy świetlicy środowiskowej Chatka Puchatka w Miliczu. Impreza przyciągnęła tłumy mieszkańców. Na dzieci czekał bezpłatny poczęstunek, darmowe dmuchane zamki, eurobungee i kule wodne, a także fotobudka, animacje oraz stoiska z warkoczykami, tatuażami i malowaniem twarzy. Był też charytatywny mecz i licytacje prowadzone na rzecz Michaliny Plewki.

Oficjalnego otwarcia festynu z okazji Dnia Dziecka dokonał burmistrz Milicza Piotr Lech, który życzył tłumnie przybyłym mieszkańcom i goszczącym u nas obywatelom Ukrainy udanej zabawy. Przed publicznością zatańczyły Króliczki z Publicznego Żłobka Stumilowy Las oraz Kotki i Zajączki z Przedszkola Samorządowego w Miliczu. Na koniec występu artystycznego dzieci puściły w niebo kolorowe balony.

 

Przez całą imprezę, która trwała w godz. 12-17, kolejki chętnych ustawiały się do darmowych dmuchanych zamków, eurobungee oraz kul wodnych.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również nieodpłatna fotobudka, gdzie można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z wykorzystaniem śmiesznych rekwizytów, takich jak peruki, maski, czy też okulary.

 

Sporo śmiechu i dobrej zabawy było podczas animacji oraz gier i zabaw prowadzonych przez pracowników Przedszkola Samorządowego i Publicznego Żłobka w Miliczu. Za udział w takich konkurencjach, jak skoki w workach, przeciąganie liny, slalom z piłeczkami, rzut do celu czy też bieg pomiędzy pachołkami dzieci otrzymywały upominki w postaci kolorowanek, książeczek, baniek mydlanych, skakanek, kredek itp.

 

Jedną z festynowych atrakcji były także stoiska, przy których za darmo malowano dzieciom buzie, pleciono kolorowe warkoczyki i robiono zmywalne tatuaże oraz bransoletki. Te punkty również obsługiwała załoga z Przedszkola Samorządowego i Publicznego Żłobka oraz ze świetlicy środowiskowej Chatka Puchatka w Miliczu. Pracownicy tych instytucji przygotowali także pyszne dania z grilla – w sumie rozdano 600 kiełbas i 100 kaszanek. Ponadto rozdano dzieciom po 100 talonów na lody, popcorn i watę cukrową. Były również darmowe soczki, ciastka, cukierki, pączki i owoce.

Uczestnicy festynu mogli obejrzeć z bliska i zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu, strażackiego auta oraz dwóch wraków z grupy Moto Banda Milicz.

 

Podczas Dnia Dziecka rozegrano także charytatywny mecz siatkówki. Każda z trzech startujących grup uiściła wpisowe w wysokości po 200 zł. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Plażowicze, drugie – Psi Patrol, a trzecie – Ekipa z Zalewu. Puchary i medale dla zawodników ufundował wywodzący się z Milicza reprezentant Polski w siatkówce Damian Wojtaszek, a mecz zorganizowali zawodnicy MUKS Ziemia Milicka Artur Nakonieczny i Piotr Skiba.

 

Podczas festynu zlicytowano także ok. 90 gadżetów i voucherów na rzecz 6-letniej Michaliny Plewki z Milicza, która choruje na pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Pod młotek poszły m.in. bony do pizzerii, karnety do solarium, zestawy kosmetyków, skórzane torebki, prace plastyczne wykonane przez milickich przedszkolaków, vouchery do restauracji, na spływy kajakowe, na przejazdy bryczką, na usługi kosmetyczne i fryzjerskie, na stylizację paznokci, na masaże, do kwiaciarni, czy też na sesje zdjęciowe oraz gadżety koncernu samochodowego Mercedes (m.in. bluzy, czapki, plecaki).

Z licytacji, charytatywnego meczu oraz datków wrzucanych podczas festynu do puszek udało się zebrać 10 tys. 164 zł i 9 groszy na leczenie i rehabilitację Michaliny Plewki.

Zwieńczeniem imprezy był festiwal kolorów, czyli rzucanie kolorowymi proszkami Holly.

 

Dzień Dziecka zorganizowały Gmina Milicz, Przedszkole Samorządowe i Publiczny Żłobek Stumilowy Las w Miliczu, świetlica środowiskowa Chatka Puchatka oraz spółka OSiR w Miliczu, której pracownicy zajęli się przygotowaniem technicznym festynu, czyli transportem i ustawianiem namiotów, ławek i stołów. Imprezę wsparli rzeczowo i finansowo m.in. Tarczyński S.A., KM Maszyny Budowlane Karol Chiliński, Brökelmann, PHU Bonus Marek Dera, Piekarnia Olek, Kiszonki Sznajder, Kwant, Garden Partner Rafał Sobkowiak, Biuro Rachunkowo-Prawne Leksus, Wiesława i Tomasz Padewscy, Art-Zbyt, Wyroby cukiernicze Bartosz Vogt, TMT Weld, Anna Zębik Wesco, Damian Wojtaszek, Sklep mięsno-spożywczy Wiesława Jankowska, KM Traktorki, Stanisław Mądroszkiewicz.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.