LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz

W sprzedaży od 20.09.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 764 091

Ostatnie komentarze

Dolina Baryczy

Obejrzyj historyczną wystawą

621 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

W najbliższą niedzielę 10 lipca w godz. 14-16 w siedzibie Szkoły Podstawowej w Cieszkowie można obejrzeć wystawę Milickiego Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego Dolina.

Milickie Stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne Dolina działa od 2019 roku i skupia obecnie w swoich szeregach 12 członków. Siedzibą stowarzyszenia jest jedno z pomieszczeń Szkoły Podstawowej w Cieszkowie, które znajduje się na parterze szkolnego gmachu. Tam właśnie obejrzeć można przygotowaną przez członków stowarzyszenia historyczną wystawę. Znajdują się na niej różne przedmioty z okresu II wojny światowej i z czasów przedwojennych.

 

– Można zobaczyć dawne przedmioty użytku codziennego, takie jak np. maszyna do szycia, magiel, maselnica, żelazka z duszą, oraz odznaczenia wojskowe, archiwalne zdjęcia i widokówki. Serdecznie zapraszamy – mówi członek stowarzyszenia Piotr Galewski, który dodaje, że w przypadku zainteresowania ekspozycją wystawa czynna będzie także w inne wakacyjne niedziele oraz w czasie roku szkolnego.

 

Przedmioty, które znajdują się na wystawie, pochodzą głównie z prywatnych kolekcji członków stowarzyszenia.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.