LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Sport Wiadomości sportowe Mistrz Polski juniorów z Krośnic

W sprzedaży od 20.09.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 764 017

Ostatnie komentarze

Wiadomości sportowe

Mistrz Polski juniorów z Krośnic

616 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 2
2 / 2

W sobotę 9 lipca Stanisław Woliński z Krośnic zdobył złoty medal w biegu na 110 metrów przez płotki w Mistrzostwach Polski Juniorów w lekkiej atletyce. Krośniczanin wywalczył także brązowy medal w skoku w dal.

Mistrzostwa Polski Juniorów w lekkiej atletyce odbyły się w dniach 7-9 lipca na stadionie w Radiomiu. 18-letni zawodnik klubu MKS MOS Wrocław Stanisław Woliński wystartował w dwóch konkurencjach: biegu na 110 metrów przez płotki oraz w skoku w dal. Krośniczanin był faworytem w biegu na 110 metrów przez płotki i nie zawiódł oczekiwań, wygrywając bieg w czasie 14:29. Wynik ten jest o ponad pół sekundy gorszy od rekordu życiowego młodego lekkoatlety. Stanisław Woliński legitymuje się w tym sezonie czasem 13:67, który jest tylko o dwie setne gorszy od minimum na sierpniowe Mistrzostwa Świata Juniorów w Kolumbii. – W Radomiu nie było szansy na osiągnięcie lepszego rezultatu i zejścia poniżej 14 sekund. Podczas biegu zawodnicy biegli pod wiatr i przy takich warunkach atmosferycznych nie dało się osiągnąć minimum na Mistrzostwa Świata. Szkoda, bo Staszek jest przygotowany, by pobiec przy bezwietrznych warunkach nawet na wynik 13:50 – mówi tata i trener naszego sportowca Wojciech Woliński.

 

Oprócz złotego medalu w biegu na 110 metrów przez płotki Stanisław Woliński w czwartek 7 lipca zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w skoku w dal, osiągając wynik 7,07 metra. Zdobycie dwóch medali w Mistrzostwach Polski jest życiowym sukcesem juniora z Krośnic.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.