LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności Można już wypożyczyć płatne hulajnogi elektryczne

W sprzedaży od 28.09.2022

IMG

Licznik odwiedzin

2 527 730

Ostatnie komentarze

Aktualności

Można już wypożyczyć płatne hulajnogi elektryczne

249 👁️ 4 💬
3
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Od minionego tygodnia na terenie Milicza, Sławoszowic, Wszewilek i Kaszowa pod Miliczem można odpłatnie korzystać z hulajnóg elektrycznych zakupionych przez firmę PM3D z Bydgoszczy. Godzina jazdy na wypożyczonej hulajnodze kosztuje ok. 38 zł.

Firma PM3D z Bydgoszczy na podstawie podpisanej umowy z gminą Milicz postawiła w naszym mieście 25 hulajnóg elektrycznych, z których mogą korzystać mieszkańcy i turyści. Aby przejechać się hulajnogą elektryczną, należy pobrać na telefon aplikację WINGS Scooters, następnie doładować swoje konto w systemie WINGS (minimalne doładowanie wynosi 25 zł). Następnie na wyświetlonej mapie Milicza w telefonie widzimy, gdzie zaparkowane są wolne hulajnogi elektryczne. Skanujemy kod QR z aplikacji w telefonie na hulajnodze i możemy ruszać w drogę.
Za sam start hulajnogi system pobiera 2,50 zł z konta. Minuta jazdy kosztuje 59 groszy, a każde zatrzymanie się 9 groszy. Przykładowo 10 minut jazdy hulajnogą bez zatrzymywania się będzie kosztować 8,40 zł, pół godziny - 20,20 zł, a godzina 37,90 zł. 
Hulajnogi można pozostawić w dowolnym miejscu na terenie miasta. Zasięg strefy wyświetla się na telefonie. Za pozostawienie hulajnogi poza terenem strefy naliczana będzie kara 200 zł. Natomiast 4 tys. zł kosztować będzie całkowite zniszczenie hulajnogi bądź jej utrata.


Gminna spółka PGK Dolina Baryczy na zlecenie PM3D będzie się zajmować wymianą baterii w hulajnogach oraz co kilka dni będzie je zwozić w centralne miejsca w mieście (gmina, zalew, PKP, rynek, ośrodek rekreacyjny Karłów).
Jak na razie, hulajnogi elektryczne są dodatkową atrakcją i cieszą się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza młodzieży. Chcielibyśmy w przyszłości na podobnej zasadzie wypożyczać rowery. Jednak na ten moment propozycje cenowe ze strony firm dotyczące rowerów są mało atrakcyjne – mówi burmistrz Piotr Lech.

Szczegółowy regulamin funkcjonowania hulajnóg w Miliczu oraz więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.e-wings.pl, a także na profilu Zahulaj w Miliczu na Facebooku. Informacje na temat usługi udzielane są także w Biurze Informacji Turystycznej w Starej Rzeźni na ul. Szewskiej 1B w Miliczu.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

3
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Kimberly601 - 2022-07-20, 07:39
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na komentarze.

Zaloguj się

  Do czego nam w Miliczu hulajnogi bagażowe? pytam z ciekawości

  chicago - 2022-07-16, 21:37
  1
  0

  Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na komentarze.

  Zaloguj się

   czy beda tez hulajnogi bagazowe ? pytam z ciekawosci

   Filipychinsen - 2022-07-15, 02:27
   2
   0

   Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na komentarze.

   Zaloguj się

    Nie wiem czy tak fajnie ;-) Po pierwsze bardzo łatwo zrobić sobie na nich krzywdę. Sobie albo komuś. Kierowcy tych urządzeń czują się bogami - gdy im pasuje jadą jak rowerzyści, potem jak piesi, czasami jak samochody. Można to zaobserwować w wielu różnych miastach. Jest to zatrważające, szczególnie że te hulajnogi nie są wyposażone w żadne sygnały ostrzegawcze a ich kierowcom nie chce się krzyczeć, że jadą. Niejednokrotnie można zauważyć groźne sytuacje na ścieżce rowerowej z udziałem rowerzysty i pieszego, gdzie jednak na rowerze ma się znaczenie większą kontrolę. Nie trzeba szukać daleko, przykłady skandalicznych wypadków z hulajnogami często pojawiają się nawet w tv. Tylko czekać aż u nas będą podobne historie. Po drugie szacunek do sprzętu. Nie ma możliwości że ludzie nie będą ich kradli lub celowo uszkadzali, zostawiali w miejscach, w których będą stanowiły zagrożenie jeździli ze zbyt dużym bagażem i w za dużo osób na raz. Mamy za dużo samochodów i rowerzystów, nie widzę miejsca na hulajnogi szczególnie z tymi wysokimi krawężnikami w Miliczu.

    pir2 - 2022-07-13, 11:39
    0
    0

    Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na komentarze.

    Zaloguj się

     Fajnie! Ale opłata jak z taxi.