LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz

W sprzedaży od 20.09.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 764 074

Ostatnie komentarze

Aktualności

Wojna w milickim PiS-ie

1165 👁️ 3 💬
2
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 2
2 / 2

Na spotkaniu DIR w Trzebnicy Jolanta Szczuraszek wystąpiła już jako zastępca dyrektora oddziału regionalnego ARiMR we Wrocławiu
Członkowie i sympatycy PiS w Miliczu podczas spotkania z posłem Pawłem Hreniakiem i radnym Damianem Mrozkiem

W piątek 15 lipca w Miliczu odbyło się spotkanie członków milickiego Koła Terenowego Prawa i Sprawiedliwości z nowo powołanym pełnomocnikiem okręgowym PiS posłem Pawłem Hreniakiem oraz radnym Sejmiku Dolnośląskiego Damianem Mrozkiem.

Tego samego dnia rezygnację z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości złożył na piśmie Mariusz Urbańczyk, który w ostatnim czasie został odwołany ze stanowiska wicedyrektora oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Wrocławiu.
W swojej rezygnacji Mariusz Urbańczyk napisał, że 9 maja na zebraniu członków PiS w Miliczu odczytał i złożył na ręce przewodniczącej Jolanty Szczuraszek wniosek o podjęcie przez Zarząd Regionu PiS niezwłocznych działań formacyjnych w milickim PiS-ie przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi i samorządowymi, które miałyby uwolnić lokalne struktury partii od „zgniłego układu” z przewodniczącą Jolantą Szczuraszek na czele.

 

8 zarzutów byłego członka
Pierwszym zarzutem Mariusza Urbańczyka wobec Jolanty Szczuraszek jest fatalny dobór kandydatów PiS do Rady Powiatu i Rady Miejskiej w Miliczu, co poskutkowało natychmiastową zdradą radnych, przez co obecnie PiS nie ma w obu samorządach żadnego swojego przedstawiciela w opozycji. Drugim zarzutem jest brak działania zarządu PiS z powodu zdrady i wykluczeń byłych członków partii. Ugrupowanie stało się autokratyczne i od lat nie działają w nim statutowe mechanizmy kontroli. Trzecim zarzutem Mariusza Urbańczyka wobec Jolanty Szczuraszek jest niezamieszczanie w lokalnej prasie stanowisk, oświadczeń, apeli czy listów. Jedyne materiały, jakie PiS publikował w ostatnich 2 latach, były autorstwa samego Mariusza Urbańczyka.
Czwartym zarzutem jest brak reakcji przewodniczącej na absencję radnego powiatowego PiS Krzysztofa Domagały podczas najważniejszych politycznych głosowań absolutoryjnych. W ten sposób radny, głosując nogami, od lat wspiera przeciwny układ polityczny.
Kolejnym zarzutem jest brak reakcji zarządu PiS na działania, które niszczą milicki szpital i prowadzą do upadku największego zakładu pracy w Miliczu, ze świadomością, że na czele tej placówki stoją byli członkowie PiS, a więc prezesi Andrzej Oćwieja i Andrzej Sztandera. W swojej rezygnacji Mariusz Urbańczyk, wskazuje, że w szpitalu dochodziło do utraty pracy z powodu przynależności do PiS-u, bez najmniejszej próby wsparcia poszkodowanego pracownika ze strony partii.
Szóstym zarzutem jest szkodliwa polityka kadrowa, skutkująca dla „niewygodnych” członków albo bezpodstawnym odwołaniem z zajmowanych funkcji, albo niepotrzebną utratą pracy. Jak pisze w swojej rezygnacji M. Urbańczyk, „wszystko po to, aby wskutek intryg i układu z poprzednimi władzami okręgowymi PiS, w Miliczu mógł prosperować program „rodzina na swoim” pod egidą samej przewodniczącej Jolanty Szczuraszek i jej kuzynki Małgorzaty Walniczek.
Siódmym zarzutem jest, według M. Urbańczyka, całkowity brak wiarygodności przewodniczącej, która w relacjach z szeregowymi członkami utyskuje na pełnomocników okręgowych PiS – byłą przewodniczącą Mirosławę Stachowiak-Różecką oraz obecnych przewodniczących Pawła Hreniaka i Agnieszkę Soin.
Ostatnim zarzutem jest brak jakiegokolwiek pomysłu i planu, dzięki któremu milicki PiS mógłby liczyć na iluzoryczne znaczenie przed kolejnymi wyborami samorządowymi w Miliczu.
Na koniec były członek PiS opisuje swój osobisty dramat, jakim jest rozpowszechnianie w lokalnym środowisku przez Jolantę Szczuraszek i Małgorzatę Walniczek nieprawdziwych informacji o przyczynie jego odwołania z funkcji zastępcy dyrektora ARiMR we Wrocławiu. Tym powodem miała być niekompetencja zawodowa byłego wicedyrektora, o czym miałyby świadczyć niekorzystne dla odwołanego wyniki kontroli czy zleconych audytów. Ostatecznie Mariusz Urbańczyk został odwołany ze stanowiska wicedyrektora oddziału regionalnego ARiMR we Wrocławiu, a jego stanowisko zajęła Jolanta Szczuraszek, którą z kolei na funkcji p.o. kierownika biura powiatowego ARiMR w Miliczu zastąpił wieloletni naczelnik Krzysztof Tokar. Były członek PiS wskazuje, że jego kosztem Jolanta Szczuraszek „dorabia sobie do emerytury”.

 

Rezygnacja Doroty Folmer
Wcześniej z członkostwa w PiS zrezygnowała także radna gminna Dorota Folmer, która była członkiem partii przez ponad 2,5 roku, od października 2019 roku. – Oczekiwałam pełnej współpracy ze strony zarządu Prawa i Sprawiedliwości, jeśli chodzi o ważne dla mieszkańców sprawy, w tym przede wszystkim szpital. Niestety, w tych kwestiach nie było współpracy. Ja jestem ideowcem z krwi i kości i tę współpracę w Prawie i Sprawiedliwości widziałam inaczej niż obecny zarząd, dlatego złożyłam rezygnację z członkostwa w partii – powiedziała nam Dorota Folmer, zapewniając jednocześnie, że nadal pozostaje sympatykiem PiS, jednak nie widzi się już w strukturach partii.
To kolejne odejście z PiS w ostatnich latach. Wcześniej z funkcji członków partii zrezygnowali lub zostali wyrzuceni m.in. radni powiatowi Janusz Łabuda i Piotr Psiuk, radni gminni Marzanna Łabaczuk i Arkadiusz Tutak oraz były przewodniczący Władysław Biernat.


28 czerwca zmieniła się władza PiS we Wrocławiu. Szefową regionu dolnośląskiego została Elżbieta Witek, Paweł Hreniak został szefem okręgu wrocławskiego, a posłanka Agnieszka Soin szefem partii we Wrocławiu. Obecnie w skład zarządu komitetu terenowego PiS w Miliczu wchodzą przewodnicząca Jolanta Szczuraszek, sekretarz Stanisław Babiarz oraz członek Leszek Szatkowski.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

2
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

koniak67 - 2022-09-05, 01:23
1
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na komentarze.

Zaloguj się

  Oficjalnie nie jest w pis ale bierze pod stołem za kierowanie swoich postulatów w pisowych kierunkach

  chicago - 2022-09-01, 01:18
  1
  0

  Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na komentarze.

  Zaloguj się

   dzien dobry jakie jest tlumaczenie /rezygnuje z czlonkostwa wPISIE ale pozostaje sympatykiem pis ?

   Tomek Ram - 2022-07-24, 09:06
   1
   1

   Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na komentarze.

   Zaloguj się

    Pani Folmer jak zawsze z klasą! Reszta bandy niech bierze przykład