LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Różności Schronisko dla zwierząt pod znakiem zapytania

W sprzedaży od 28.09.2022

IMG

Licznik odwiedzin

2 527 728

Ostatnie komentarze

Różności

Schronisko dla zwierząt pod znakiem zapytania

106 👁️ 0 💬
1
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Zlecona przez gminę Milicz koncepcja budowy schroniska dla zwierząt w Sławoszowicach zakłada, że koszt inwestycji wyniesie 1,2 mln zł. To ponad 3 razy więcej niż przewidziano dla zwycięskiej inwestycji w budżecie obywatelskim na 2022 rok.

Pod koniec 2021 roku propozycja budowy schroniska dla zwierząt na gminnej działce w Sławoszowicach zdecydowanie wygrała głosowanie w budżecie obywatelskim, otrzymując ponad 1,4 tys. głosów.


Zwycięska inwestycja miała powstać na gminnej działce w Sławoszowicach – między ścieżką rowerową a drogą na Duchowo. Według założeń schronisko miało się składać z kojców dla zwierząt oraz pomieszczenia obsługi, które mieścić się miało w kontenerach. Budowa schroniska miała na celu uregulowanie sytuacji bezdomnych zwierząt oraz pomoc lokalnej społeczności w poszukiwaniu zwierząt zagubionych i wyłapywanie bezdomnych zwierząt. Po wybudowaniu schroniska gmina zamierzała ogłosić konkurs na jego prowadzenie przez organizację pozarządową. Szacowany koszt inwestycji zadania z budżetu obywatelskiego wynosi 350 tys. zł.


Gmina zleciła pracowni projektowej przygotowanie za 4 tys. zł koncepcji schroniska dla zwierząt. – Okazało się, że kontenery w obecnej sytuacji na rynku budowlanym nie są wcale tańsze od budownictwa tradycyjnego. Koszt budowy schorniska z 30 boksami wynosi ok. 1,2 mln zł, a po przetargu najpewniej ta cena byłaby jeszcze wyższa. Zastanawiamy się, co dalej zrobić z tym zadaniem, bo na budowę schroniska mamy zabezpieczone w budżecie tylko 350 tys. zł – mówi kierownik Maja Jeż z wydziału inwestycji i funduszy europejskich w Urzędzie Miejskim w Miliczu.


Gmina przekazała opracowaną koncepcję wnioskodawczyniom z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Miliczu. Innym problemem oprócz kosztów samej inwestycji jest brak uzbrojenia działki, która musi mieć dostęp do gminnego wodociągu, prądu i kanalizacji, co powoduje, że budowa schroniska dla zwierząt za 350 tys. zł jest niemożliwa.
Obecnie wyłapane bezdomne psy są przetrzymywane czasowo na terenie oczyszczalni ścieków w Miliczu. W przypadku gdy nie udaje się znaleźć nowego właściciela dla psa, jest on umieszczany na koszt gminy w jednym z okolicznych schronisk dla zwierząt.

 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

1
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.