LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności Wielki pożar hali zakładu Tarczyński

W sprzedaży od 01.02.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 590 923

Ostatnie komentarze

Aktualności

Wielki pożar hali zakładu Tarczyński

270 👁️ 1 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 2
2 / 2

Pożar hali zakładu Tarczyński w Ujeźdźcu Małym gasiło 36 zastępów Straży Pożarnej

W czwartek 20 października po godz. 15.30 zaczęła się palić jedna z nowo wybudowanych hal produkcyjnych zakładów mięsnych Tarczyński w Ujeźdźcu Małym. Potężny pożar gasiło 36 zastępów Straży Pożarnej z terenu 6 powiatów.

Niezwłocznie po pojawieniu się ognia w jednej z hal produkcyjnych pracownicy powiadomili o zdarzeniu Państwową Straż Pożarną oraz Pogotowie Ratunkowe. Dzięki natychmiastowej ewakuacji pracowników nikt nie ucierpiał. Pożar został ugaszony dopiero na drugi dzień rano. Ogień objął międzystropie jednej z nowo wybudowanych hal produkcyjnych zakładu, w której dopiero co montowane były nowe linie produkcyjne. Trwający wiele godzin pożar gasiło 36 zastępów Straży Pożarnej z powiatów: trzebnickiego, wrocławskiego, milickiego, oleśnickiego, średzkiego, wołowskiego oraz Grupa Operacyjna Dolnośląskiej Komendy Wojewódzkiej PSP. Z powiatu milickiego w akcji gaszenia uczestniczyli strażacy z PSP Milicz. W trakcie pożaru kłęby ciemnego dymu i ogień były widoczne z sąsiadującej z zakładem drogi powiatowej.
Swoje działania strażacy zakończyli dopiero nad ranem w piątek. Kilka godzin później płomienie znowu się pojawiły w hali produkcyjnej, a na miejsce wezwanych zostało kolejnych 14 zastępów straży, które dogasiły pożar.


Na skutek pożaru zniszczeniu uległa duża część jednej z nowo budowanych hal produkcyjnych. Wnętrze hali zostało praktycznie całkowicie spalone. Zawalił się także dach do środka budynku. Obecnie spółka szacuje straty powstałe w wyniku pożaru i jego wpływ na działalność firmy. Zarząd firmy planuje działania związane z naprawieniem szkody. Zniszczona hala była objęta ubezpieczeniem od tego rodzaju zdarzenia losowego.
Na szczęście, w pożarze nie ucierpiała żadna osoba. Obecnie zakład pracuje w normalnym trybie, jak przed pożarem.
FOT. MAREK HAJDUK/PSP

 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Ada - 2022-10-28, 20:46
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na komentarze.

Zaloguj się

    Oj kopciło się , kopciło .... Pytanie teraz... Na które na pewno odpowiedzi nie znajdziemy , hala była nowa , niedopatrzenie czy celowe zagranie by zgarnąć kasę z ubezpieczenia , najważniejsze że poza tym kabanoski dalej w produkcji ;D Dobry towar nie jest zły :)