LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności Otwarcie drogi w Słabocinie koło Milicza

W sprzedaży od 01.02.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 590 953

Ostatnie komentarze

Aktualności

Otwarcie drogi w Słabocinie koło Milicza

223 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

W środę 12 października miało miejsce uroczyste otwarcie świeżo wyremontowanej drogi w Słabocinie w gminie Cieszków. Było poświęcenie inwestycji, przecięcie symbolicznej wstęgi oraz poczęstunek w świetlicy wiejskiej.

Wyremontowana droga w Słabocinie ma długość 201 m i szerokość 3,5 m. Wykonawcą robót, które trwały od 22 do 30 września, była firma Gembiak-Mikstacki z Krotoszyna. Prace polegały na wykonaniu pełnej podbudowy oraz wylaniu asfaltu o grubości 7 cm. Dodatkowo utwardzone zostały pobocza. Inwestycja kosztowała gminę Cieszków 196 tys. 800 zł, w tym 75 tys. zł stanowiło dofinansowanie z Terenowego Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, a reszta pochodziła z gminnego budżetu. 


Podczas uroczystego otwarcia drogi proboszcz parafii w Pakosławsku ks. Piotr Balewicz poświęcił inwestycję i pomodlił się o bezpieczeństwo wszystkich, którzy będą z niej korzystać. Następnie miało miejsce przecięcie symbolicznej wstęgi, czego dokonali wójt gminy Cieszków Ignacy Miecznikowski, przewodniczący Rady Gminy Cieszków Marcin Mruk, radny Jerzy Szczepański, starosta powiatu milickiego Sławomir Strzelecki, sołtys Słabocina Alicja Woźniak oraz jedna z mieszkanek. 


Ostatnim punktem uroczystości był poczęstunek w miejscowej świetlicy wiejskich. Tam wójt Cieszkowa podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji inwestycji, a w szczególności urzędniczkom Beacie Pachurce i Marcie Kauch, Radzie Gminy oraz wykonawcy robót. 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.