2 590 953
plech: Co mają mieszkańcy z istnienia stref- dodatkowe zgryzoty i koszty. Co ma gmina- grosze. Co ma firma...
plech: Jaki to towarzystwo z Wrocławia ma tu interes? Nazwa od niemieckiego burmistrza Wrocławia daje do m...
Karpik555: Fajna cena biletu ... dużo osób zapewne skorzysta z tego połączenia , oby więcej takich!
Karpik555: Droga wykonana bardzo konkretnie , miejmy nadzieję że za taki wkład finansowy posłuży długi cza...
jula: Dla mnie tej jarmark to jedno wielkie nie porozumienie , wszystko tak w cholerę drogie , że już cz...
Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.
W środę 12 października miało miejsce uroczyste otwarcie świeżo wyremontowanej drogi w Słabocinie w gminie Cieszków. Było poświęcenie inwestycji, przecięcie symbolicznej wstęgi oraz poczęstunek w świetlicy wiejskiej.
Wyremontowana droga w Słabocinie ma długość 201 m i szerokość 3,5 m. Wykonawcą robót, które trwały od 22 do 30 września, była firma Gembiak-Mikstacki z Krotoszyna. Prace polegały na wykonaniu pełnej podbudowy oraz wylaniu asfaltu o grubości 7 cm. Dodatkowo utwardzone zostały pobocza. Inwestycja kosztowała gminę Cieszków 196 tys. 800 zł, w tym 75 tys. zł stanowiło dofinansowanie z Terenowego Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, a reszta pochodziła z gminnego budżetu.
Podczas uroczystego otwarcia drogi proboszcz parafii w Pakosławsku ks. Piotr Balewicz poświęcił inwestycję i pomodlił się o bezpieczeństwo wszystkich, którzy będą z niej korzystać. Następnie miało miejsce przecięcie symbolicznej wstęgi, czego dokonali wójt gminy Cieszków Ignacy Miecznikowski, przewodniczący Rady Gminy Cieszków Marcin Mruk, radny Jerzy Szczepański, starosta powiatu milickiego Sławomir Strzelecki, sołtys Słabocina Alicja Woźniak oraz jedna z mieszkanek.
Ostatnim punktem uroczystości był poczęstunek w miejscowej świetlicy wiejskich. Tam wójt Cieszkowa podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji inwestycji, a w szczególności urzędniczkom Beacie Pachurce i Marcie Kauch, Radzie Gminy oraz wykonawcy robót.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.
Brak komentarzy do tej publikacji.