LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności Drogo przed Wszystkimi Świętymi

W sprzedaży od 01.02.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 590 970

Ostatnie komentarze

Aktualności

Drogo przed Wszystkimi Świętymi

205 👁️ 1 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 4
2 / 4
3 / 4
4 / 4

Stoisko ze zniczami na milickim targowisku
Chętnie kupowanym zniczem w tym roku jest podświetlana ledami figurka Maryi
Klienci wybierają stroiki na groby na jednym z targowych stoisk w Miliczu
Targ w Miliczu – stoisko ze stroikami ze sztucznych kwiatów na groby

Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. Widać to na cmentarzach, gdzie mieszkańcy sprzątają groby swoich bliskich, a także w sklepach, w kwiaciarniach, czy też na targowisku, gdzie w oczy rzucają się przeróżne znicze, wkłady oraz stroik i kompozycje kwiatowe. Sprawdziliśmy, z jakimi wydatkami trzeba się liczyć i jakie są obecnie trendy w wystrojach mogił.

Ze względu na szalejącą inflację, w tym roku, chcąc przystroić groby swoich najbliższych, trzeba się liczyć się z większymi wydatkami. Potwierdza to pani Patrycja, która handluje zniczami, wkładami i stroikami ze sztucznych kwiatów na milickim targowisku.
Z dostawy na dostawę widzimy, że ceny w hurtowniach są wyższe o 40 procent, a w przypadku niektórych produktów nawet o 80 procent. Im bliżej Wszystkich Świętych, tym drożej. Podrożały zwłaszcza wkłady do zniczy – mówi pani Patrycja, która dodaje, że co bardziej zapobiegliwi klienci, widząc rosnące ceny w każdej branży, kupowali stroiki i znicze na Wszystkich Świętych już w sierpniu.


W piątek 21 października sporo osób oglądało i kupowało akcesoria na groby na targowisku, ale tłumów nie było.
Ludzie nie mają pieniędzy. Narzekają, że jest drogo i dwa razy oglądają każdą złotówkę, zanim ją wydadzą. Póki co większość osób przychodzi i ogląda towar, ale szału zakupowego nie ma i pewnie nie będzie. Moda na przepych na grobach już dawno minęła – powiedziała nam jedna z handlujących, u której pojedyncze stroiki i komplety ze sztucznych kwiatów w różnych kolorach można kupić w cenach od 25 zł do 100 zł. 


Na innym stoisku za nagrobne stroiki ze sztucznych kwiatów trzeba zapłacić od 55 zł do 140 zł, a na kolejnych straganach komplet (stroik na grób i bukiet do wazonu) kosztuje od 80 zł do 165 zł, a nawet do 229 zł. 
Każdy wybiera stroik według własnych upodobań i często dopasowuje je do koloru pomnika czy też wieku zmarłej osoby. Jednak generalnie schodzi więcej stroików w jaśniejszych tonacjach. Powodzeniem cieszą się stroiki ze sztucznymi różami, kaliami, chryzantemami oraz storczykami – przyznaje jedna z pań handlujących na milickim targowisku.


Oprócz żywych i sztucznych kwiatów chodliwym asortymentem na Wszystkich Świętych są również znicze. Jakie są w tym roku nowości?
Hitem jest podświetlana białymi ledami niebieska Maryja ze szkła, którą sprzedajemy w cenie 45 zł. Nowością są też znicze z wizerunkiem Jezusa oraz z różańcem. Klienci chętnie kupują także znicze ze sztucznymi kwiatami w środku, które są podświetlane ledami – mówi miliczanka, u której najdroższy znicz kosztuje 135 zł. Na innym stoisku najdroższy znicz kosztuje 189 zł. Jest to duży, szklany znicz ze srebrnymi lub złotymi zdobieniami oraz imitacją diamentów, które się pięknie mienią. Nie brakuje również zniczy w kształcie urn, zniczy otoczonych drucianym ażurem, podświetlanych aniołków, zniczy metalowych, jak również latarenek z efektem tłuczonego szkła. Aby zaoszczędzić, sporo osób wykorzystuje znicze kupione w ubiegłych latach i zaopatruje się tylko we wkłady.

 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Ada - 2022-10-28, 20:43
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na komentarze.

Zaloguj się

    Drogo.. to mało powiedziane ! Ceny rosną w odstraszającym tempie. dziś pójdziesz jest za tyle jutro patrzysz , dwa razy drożej. Już ledwo na chleb brakuje , a znicz na grób babci taty czy kogoś bliskiego kupić wypada. Na prawdę to co hurtownie wyprawiają aby napchać swoje kieszenie to przeraża. Lepiej już nie będzie moim drodzy państwo :( Teraz albo stryczek albo wyjazd z kraju pozostaje.