2 590 983
plech: Co mają mieszkańcy z istnienia stref- dodatkowe zgryzoty i koszty. Co ma gmina- grosze. Co ma firma...
plech: Jaki to towarzystwo z Wrocławia ma tu interes? Nazwa od niemieckiego burmistrza Wrocławia daje do m...
Karpik555: Fajna cena biletu ... dużo osób zapewne skorzysta z tego połączenia , oby więcej takich!
Karpik555: Droga wykonana bardzo konkretnie , miejmy nadzieję że za taki wkład finansowy posłuży długi cza...
jula: Dla mnie tej jarmark to jedno wielkie nie porozumienie , wszystko tak w cholerę drogie , że już cz...
Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.
Spółka Stawy Milickie w minionym tygodniu zainstalowała na rzece Barycz przy jazie Bolko w Nowym Grodzisku automatyczny czujnik mierzący zanieczyszczenia wody. Jest to początek budowy systemu pozwalającego na automatyzację kontroli jakości wód w Baryczy.
W ostatnich dwóch latach mieliśmy do czynienia z zanieczyszczeniem rzeki Barycz, co w 2020 roku spowodowało katastrofę ekologiczną, w której zginęło większość stworzeń żyjących w rzece.
Aby zapobiec podobnych zdarzeniom spółka Stawy Milickie wraz z Politechniką Wrocławską rozpoczyna budowę systemu pozwalającego na automatyzację kontroli jakości wód w Dolinie Baryczy. 10 października Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie oraz spółka Stawy Milickie podpisały porozumienie w zakresie monitoringu i ochrony wód w Dolinie Baryczy. List intencyjny w Rudzie Sułowskiej podpisali dyrektor Zarządu Zlewni w Lesznie Małgorzata Walczak oraz prezes spółki Stawy Milickie Piotr Połulich.
W wyniku porozumienia w minionym tygodniu na rzece Barycz przy Jazie Bolko pojawił się już pierwszy czujnik mierzący zanieczyszczenia. Czujnik bada podstawowe parametry: tlen rozpuszczony w wodzie, temperaturę, pH, przewodność, mętność i barwę. Budowa całego systemu ma chronić stawy przed kolejnymi katastrofami ekologicznymi. W ciągu najbliższych trzech lat planowany jest montaż kilkunastu czujników na każdym cieku doprowadzającym wodę do Stawów Milickich.
System zapewni ciągłe, całodobowe monitorowanie wód, automatyczne odniesienie do parametrów z obowiązujących norm, szybkie wykrywanie odchyleń, natychmiastowe alarmy w przypadku wykrycia nieprawidłowości, przesyłanie i magazynowanie danych. Taki system będzie chronił wody przed skutkami nielegalnych zrzutów ścieków lub suszy.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.
Brak komentarzy do tej publikacji.