LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Sport Wiadomości sportowe Akademicka Mistrzyni Świata z Krośnic

W sprzedaży od 29.11.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 827 937

Ostatnie komentarze

Wiadomości sportowe

Akademicka Mistrzyni Świata z Krośnic

601 👁️ 1 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 2
2 / 2

Julia Rozmus podczas pierwszej konkurencji trójboju siłowego – przysiadzie ze sztangą. FOT. IPF
Krośniczanka na najwyższym stopniu podium Akademickich Mistrzostw Świata

Trenująca sporty siłowe 24-letnia Julia Rozmus z Krośnic 31 października została Akademicką Mistrzynią Świata w kat. 47 kg w trójboju siłowym klasycznym. Mistrzostwa odbywały się w stolicy Turcji w Stambule.

Studentka piątego roku Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu Julia Rozmus z Krośnic weszła w skład w dwuosobowej reprezentacji Polski na Akademickich Mistrzostwach Świata w trójboju siłowym. Aktualna wicemistrzyni Polski seniorek, ważąca 45 kg Julia, rywalizowała w Turcji w kat. 47 kg z trzema rywalkami.

 

Zawodniczka z Krośnic nie dała szans rywalkom w żadnej z konkurencji trójboju siłowego. W pierwszej konkurencji trójboju siłowego – przysiadzie ze sztangą filigranowa mieszkanka Krośnic udźwignęła 100 kg. Druga zawodniczka z Anglii podniosła sztangę lżejszą o 2,5 kg. W drugiej konkurencji. wyciskaniu sztangi leżąc, krośniczanka wycisnęła 52,5 kg (o 2,5 kg więcej od Hinduski). W ostatniej konkurencji, martwym ciągu (podniesienie ciężaru na sztandze do pełnego wyprostu), Julia udźwignęła 120 kg.

 

W trzech konkurencjach krośniczanka podniosła łącznie 272,5 kg i z ogromną przewagą 25 kg nad 2. zawodniczką została Akademicką Mistrzynią Świata w trójboju siłowym klasycznym w kat. 47 kg. Wicemistrzynią została M. Minimathi z Indii, a 3. miejsce zdobyła Isla Mitchinson z Wielkiej Brytanii.

 

Jest to największy sukces w karierze sportowej Julii. Krośniczanka jest zawodniczką klubu KS Team Wrocław, a jej trenerem jest Mateusz Pawlikowski. Teraz sportsmenkę z Krośnic czeka start na Mistrzostwach Europy Seniorów, które w dniach od 25 listopada do 5 grudnia odbędą się w Skierniewicach.

 

Wyjazd na zawody został sfinansowany dzięki wsparciu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, a także gminy Krośnice, powiatu milickiego, Banku Spółdzielczego w Miliczu, firmy Art-Zbyt oraz Piekarni Olek. Julii w pozyskaniu środków na wyjazd pomagał także radny Łukasz Lombarski oraz klub SSW Team Krośnice. Krośniczanka w Turcji przebywała od 28 października do 2 listopada.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Adziax - 2022-12-04, 00:59
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na komentarze.

Zaloguj się

    :o Osz kurna ! Ma dziewczyna werwę i motywacje do działania. Pamiętam Julie kiedyś ze szkoły , kto by podejrzewał ze będzie miała taką pasje :D Szacunek i gratulacje przede wszystkim ! Oby tak dalej , życzę samych sukcesów :)