LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Sport Wiadomości sportowe Złoto i brąz na Mistrzostwach Polski Młodziczek

W sprzedaży od 29.11.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 827 999

Ostatnie komentarze

Wiadomości sportowe

Złoto i brąz na Mistrzostwach Polski Młodziczek

456 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Zuzanna Horbik z Bizona Milicz zdobyła złoty medal, a Marta Łysek z Olimpii Cieszków wywalczyła brąz podczas Mistrzostw Polski Młodziczek w Stargardzie.

Zapaśniczka Bizona Milicz 14-letnia Zuzanna Horbik była główną faworytką Mistrzostw Polski Młodziczek w kat. 58 kg i spełniła pokładane w niej nadzieje. Miliczanka szybko wygrała dwie walki eliminacyjne z rywalkami z Warszawy i Chęcin. W półfinale najwięcej trudności naszej zawodniczce sprawiła Aurelia Godzińska z Kartuz, z którą nasza zapaśniczka wygrała na punkty 5:0. W wielkim finale zawodniczka Bizona nie dała szans zawodniczce gospodarzy ze Stargardu, z którą wygrała przed czasem przez przewagę techniczną 10:0. Tym samym Zuzanna Horbik wywalczyła drugi w swoim życiu tytuł mistrzyni Polski. Rok temu zawodniczka z Kaszowa pod Miliczem była mistrzynią Polski młodziczek w kat. 50 kg. Trenerem Zuzanny jest jej tata – olimpijczyk z Pekinu Radosław Horbik.


Medal na Mistrzostwach Polski Młodziczek w Stargardzie wywalczyła także druga z naszych zawodniczek Marta Łysek z Olimpii Cieszków. Po dwóch wygranych walkach eliminacyjnych Marta w półfinale przegrała z późniejszą mistrzynią Polski z Pelplina. W walce o brązowy medal cieszkowianka wygrała po zaciętym boju 3:2 z rywalką z Poznania. Jest to drugi medal Mistrzostw Polski Marty Łysek, która wcześniej była brązową medalistką Mistrzostw Polski do 15 lat.
Trenerami naszych zdolnych zawodniczek są: Radosław Horbik (Bizon) oraz Leszek Wosiek (Olimpia).

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.