LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz

W sprzedaży od 22.03.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 621 071

Ostatnie komentarze

Aktualności

Jarmark w Miliczu

369 👁️ 1 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 6
2 / 6
3 / 6
4 / 6
5 / 6
6 / 6

Świąteczne ozdoby z żywym igliwiem na stoisku firmy Impresja z Wziąchowa Małego
Drewniane zimowe domki można było zakupić u Anety Jarus z Cieszkowa
Prace podopiecznych SOSW w Miliczu przyciągały uwagę uczestników jarmarku
Dzieciom bardzo podobała się przejażdżka różową karuzelą
... i lamy
Nie zabrakło też kataryniarza

Milicki rynek zmienił się w sobotę 17 grudnia w świąteczny jarmark. Miliczanie wędrowali od stoiska do stoiska w poszukiwaniu świątecznych ozdób, bożonarodzeniowych specjałów i potraw, a pośród stoisk przechadzał się św. Mikołaj ze słodkościami dla najmłodszych miliczan. Dzieci nęciła też przejażdżka różową karuzelą oraz karmienie marchewką trzech alpak przywiezionych z Ceglanego Domu w Koruszce.

Świąteczne kramy czynne były od godz. 10 do 18. Tego dnia na rynku czekały na miliczan aż 43 świąteczne stoiska, głównie lokalnych przedsiębiorców. Było dużo stoisk z różnorodnym rękodziełem, choinkami, drewnianymi ozdobami, świątecznymi domkami, świecami sojowymi czy serwetami. Rękodzieła i wypieki oferowały też lokalne sołectwa. Można było się także napić gorącej herbaty lub pysznej kawy na Przystanku Kawa, czy spróbować lokalnego specjału serwowanego w fishtrucku Stawów Milickich. 
Jednak dla najmłodszych miliczan największą atrakcją były trzy pięknie przystrojone alpaki, które trafiły na milicki rynek z Ceglanego Domu w Koruszce w ramach akcji edukacyjnej „Niezastąpione”. Akcję tę, której ideą jest edukacja na temat pożyteczności owadów, prowadzą uczniowie Technikum Leśnego w Miliczu, zbierający na milickim rynku fundusze na jej realizację. Za drobną opłatą można było więc kupić marchewkę i samemu nakarmić alpaki. Zagroda z alpakami cieszyła się dużym zainteresowaniem miliczan, przeżywając prawdziwe oblężenie. 


Jarmark zakończył się o godz. 18 przekazaniem Betlejemskiego Światełka Pokoju. Z rąk harcerzy z II Szczepu Panta Rhei im. Janusza Korczaka z Milicza światełko odebrali starosta Sławomir Strzelecki, wicestarosta Halina Góra, burmistrz Piotr Lech, wójt Ignacy Miecznikowski i dyrektorka milickiego Ośrodka Kultury Sylwia Szydłowska-Małecka. Burmistrz Lech złożył też mieszkańcom gminy Milicz świąteczne życzenia. 
Świąteczny jarmark na milickim rynku zorganizował Ośrodek Kultury.

 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

jula - 2022-12-22, 23:06
1
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na komentarze.

Zaloguj się

    Dla mnie tej jarmark to jedno wielkie nie porozumienie , wszystko tak w cholerę drogie , że już człowiek sie zaczął zastanawiać czy nie szukać pracy na 3 etat... Ja rozumiem rękodzieła , ozdoby własnoręcznie robione ale wydaje mi się że już tylko szlachtę na to stać. Ino dla córki było miło że tam poszliśmy bo zobaczyła Mikołaja i śliczne alpaki , ale to wszystko naprawdę :(