LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Sport Wiadomości sportowe III Milicki Bieg Morsa na Karłowie

W sprzedaży od 29.11.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 827 973

Ostatnie komentarze

Wiadomości sportowe

III Milicki Bieg Morsa na Karłowie

462 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 3
2 / 3
3 / 3

Zimna kąpiel Morsów na basenie na Karłowie.
Bieg Morsów na Karłowie.
Bieg Morsów na Karłowie. Fot. OSiR Milicz

Ok. 100 osób uczestniczyło w III Milickim Biegu Morsa, który zorganizowano w sobotę 28 stycznia na kąpielisku Karłów. Oprócz biegu było również wspólne morsowanie i integracyjna biesiada przy ognisku.

Trzecia już edycja Milickiego Biegu Morsa miała charakter rekreacyjno-sportowy, a przyświecał jej szczytny cel, czyli zbiórka datków dla WOŚP.

 

W biegu, który poprzedzony był wspólną rozgrzewką, wystartowało ok. 100 osób. Byli to nie tylko mali i duzi mieszkańcy powiatu milickiego, ale również Krotoszyna, Ostrowa Wlkp., Rawicza, Jutrosina, Raszkowa, Wrocławia, czy też Trzebnicy. Trasa miała nieco ponad 1 km i prowadziła wokół domków letniskowych na Karłowie. Większość zawodniczek i zawodników biegła w strojach kąpielowych i krótkich spodenkach, z czapkami na głowie. Niektórzy mieli kolorowe peruki. Wszyscy biegacze otrzymali na mecie pamiątkowe medale, a najlepsi uhonorowani zostali podczas zimnej kąpieli w basenie pucharami i maskotkami, którymi były foczki. Wręczali je prezes, wiceprezes i prezes honorowy Milickiego Klubu Morsów: Janusz Dajczman, Jacek Biernat i Stanisław Kuśnierz.

 

Wśród kobiet zwyciężyła Patrycja Kapa, druga była Agnieszka Michalska, a trzecia Marta Olesek. W kategorii mężczyzn najszybciej do mety dobiegł Ariel Miklas, drugie miejsce zajął Jakub Owczarek, a trzeci był Łukasz Dera. Wśród młodzieży do lat 16 wygrali: I miejsce ex aequo Filip Soboń i Wiktor Minta, II miejsce ex aequo – Natalia Małecka i Przemysław Matysiak, III miejsce – Nikodem Ławniczak. Nagrody otrzymali także najstarszy uczestnik biegu Wojciech Szczepaniak (rocznik 1946) i najmłodszy uczestnik biegu Oliwier Wdowczyk (rocznik 2019). Ponadto uhonorowano najlepszych biegaczy z Milickiego Klubu Morsów. Miano „najlepszej foczki ziemi milickiej” otrzymała Marta Olesek, a „najlepszego morsa ziemi milickiej” – Karol Gapik.

 

Po biegu i morsowaniu wszyscy chętni mogli skorzystać z przenośnej sauny, która stanęła na terenie kąpieliska Karłów oraz z rozgrzewającej kąpieli w balii.

 

Zwieńczeniem III Milickiego Biegu Morsa była integracyjna biesiada z poczęstunkiem przy ognisku. Serwowano regeneracyjną zupę, kiełbaski z grilla i ciasto.

 

W trakcie wydarzenia prowadzono także zbiórkę na rzecz WOŚP. W sumie udało się zebrać 1 tys. 340 zł. Przedstawiciele Milickiego Klubu Morsów przekazali datki sztabowi WOŚP w Miliczu podczas niedzielnego Finału WOŚP na milickim rynku.

 

Głównymi organizatorami III Milickiego Biegu Morsa byli Milicki Klub Morsów oraz spółka OSiR w Miliczu.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.