LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności Starosta milicki prosi o pieniądze dla szpitala

W sprzedaży od 22.03.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 621 054

Ostatnie komentarze

Aktualności

Starosta milicki prosi o pieniądze dla szpitala

324 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Starosta Sławomir Strzelecki w poniedziałek 30 stycznia zwrócił się do krośnickich radnych o udzielenie wsparcia finansowego milickiemu szpitalowi oraz zaproponował objęcie przez gminę udziałów w szpitalnej spółce. Radni wstępnie wyrazili na to zgodę, ale chcą najpierw spotkać się z prezesem Milickiego Centrum Medycznego i przewodniczącym rady nadzorczej szpitala.

Trzeba zrobić wszystko, żeby szpital nie upadł – mówił starosta podczas posiedzenia komisji Rady Gminy w Krośnicach. Jak zaznaczył, obecnie współpraca z prezesem MCM układa się lepiej niż jeszcze kilka miesięcy temu. W szpitalu została też powołana nowa rada nadzorca, której przewodniczy prawdziwy fachowiec w kwestiach szpitalnych – Janusz Atłachowicz. S. Strzelecki stwierdził też, że jest pewny, że to na powiat spadnie obowiązek spłacenia kredytu szpitalnego w wysokości 5 mln zł, który starostwo poręczyło spółce. – Jesteśmy na to przygotowani – powiedział starosta. 


Następnie starosta zwrócił się do władz Krośnic i radnych, by dofinansowali szpital i by gmina objęła udziały w szpitalnej spółce. Tym samym w zgromadzeniu wspólników zasiadałby przedstawiciel gminy Krośnice, która miałaby większy wpływ na funkcjonowanie spółki. – Chciałbym, żeby szpital powiatowy był rzeczywiście powiatowy, czyli żeby udziały w nim objęły wszystkie 4 samorządu powiatu milickiego – mówił starosta. I dodał, że jeśli radni wyrażą chęć wsparcia szpitala, to wówczas starosta przyjedzie na spotkanie do Krośnic wraz z prezesem szpitala Andrzejem Oćwieją i przew. rady J. Atłachowiczem. Radni będą mieli wówczas okazję zadać pytania zarządzającym MCM. 


Radny Krzysztof Skrzypczyk objęcie udziałów przez gminę nazwał „dobrą drogą”, a szpital „wspólnym dobrem”. Przyznał jednak, że zanim radni podejmą decyzję w sprawie przekazania środków na ten szczytny cel, to chciałby się spotkać z zarządem szpitala. Radna Dorota Godyla też opowiedziała się za wsparciem dla szpitala, który służy mieszkańcom całego powiatu. Głos zabrał również przew. Rady Piotr Morawek. - Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że zdrowie jest bardzo ważne i nie wyobrażamy sobie przyszłości bez szpitala – mówił P. Morawek.

Co z autobusem dowożącym uczniów  do szkół średnich
Radna D. Godyla dociekała czy wreszcie uda się uruchomić autobus dowożący młodzież do szkół średnich z terenu Kuźnicy Czeszyckiej, Luboradowa i Grabownicy. Temat ten był przez radną wielokrotnie podnoszony podczas krośnickich obrad. Starosta zapewnił radną, że zajmuje się tą sprawą i obecnie największy problem polega na znalezieniu przewoźnika, który chciałby tę trasę obsługiwać. Dwa podmioty już odmówiły, ale starosta nadal szuka. Rodzice uczniów przekazali informację, że obecnie z połączenia korzystałoby 18 osób, a rodzice partycypowaliby w kosztach utrzymania linii, wykupując bilety miesięczne. Jeśli staroście uda się znaleźć przewoźnika, to pilotażowe kursy mogłyby ruszyć po feriach 1 marca i potrwałyby do końca roku szkolnego.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.