LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Sport Wiadomości sportowe Złoto, srebro i brąz zapaśników

W sprzedaży od 24.05.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 665 645

Ostatnie komentarze

Wiadomości sportowe

Złoto, srebro i brąz zapaśników

217 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Krzysztof Sadowik wywalczył złoty medal, Krzysztof Cieślak srebrny, a Jakub Krawicki brązowy podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym, które odbyły się w dniach 10-11 lutego w Pelplinie.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym odbywały się w tym roku w zastępstwie organizowanego przez wiele lat Pucharu Polski, który w 2021 i 2022 roku był organizowany w Miliczu.

 

Nasi zapaśnicy świetnie się spisali na Mistrzostwach Polski. W kat. 86 kg rywalizację pewnie wygrał główny faworyt 27-letni Krzysztof Sadowik ze Śląska Milicz, a 3. miejsce zajął 20-letni junior Jakub Krawicki (Śląsk). Po wygranych walkach w 1 rundzie obaj nasi zawodnicy zmierzyli się w półfinale kat. 86 kg, gdzie bardziej doświadczony Krzysztof Sadowik wygrał z Jakubem Krawickim 13:2. W walce finałowej Sadowik po zaciętym boju pokonał 4:2 Cezarego Sadowskiego z Karlina. Z kolei w pojedynku o brązowy medal Kuba Krawicki pokonał 2:1 Filipa Błaszczyka z Łodzi. – To były udane zawody dla moich zawodników. Wielki szacunek dla Krzyśka, że mimo braku odpowiedniego przygotowania z powodu problemów rodzinnych dał radę i zdobył złoty medal. Z kolei nasza nadzieja – młody Kuba Krawicki za trzecim podejściem zdobył swój pierwszy medal w seniorskich zawodach rangi mistrzowskiej – mówi zadowolony trener Leszek Wosiek.

 

Trzeci medal dla Milicza wywalczył w kat. 124 kg Krzysztof Cieślak z Bizona Milicz. Pochodzący z Wołowa 21-letni zawodnik wagi ciężkiej dotarł do wielkiego finału, gdzie przegrał 0:11 z wielokrotnym mistrzem Polski Robertem Baranem z Krotoszyna.

 

W zawodach w Peplinie z naszych zawodników rywalizowało jeszcze dwóch 18-letnich zapaśników Bizona Milicz. Jakub Kozan w kat. 92 kg zajął 7. miejsce, a Maciej Czemerys był 8. w kat. 79 kg.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.