LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Kultura Jan Pietrzak w Miliczu i w Krośnicach

W sprzedaży od 29.11.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 827 955

Ostatnie komentarze

Kultura

Jan Pietrzak w Miliczu i w Krośnicach

753 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Już za tydzień w Miliczu i w Krośnicach odbędzie się koncert znanego polskiego satyryka, aktora, piosenkarza Jana Pietrzaka pt. “Dziękuję Ci Polsko”. Wydarzenie organizuje prezes Fundacji Historia Wyklęta i przewodniczący Klubu Gazety Polskiej Cieszków-Krośnice Wojciech Machnicki. Wstęp na oba koncerty jest wolny.

Pierwszy koncert Jana Pietrzaka odbędzie się w piątek 24 lutego o godz. 18 w auli I LO w Miliczu. Dwa dni później, w niedzielę 26 lutego o godz. 11 znany satyryk wystąpi z koncertem w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Krośnicach. Trzeci koncert odbędzie się w Trzebnicy w sobotę 25 lutego o godz. 16 w sali GCKiS przy ul. Prusickiej 12. Wstęp na koncert jest wolny. Sponsorami tych wydarzeń są: Wojciech Machnicki, Fundacja Historia Wyklęta oraz spółka KGHM. 


Koncerty, jak informuje nas prezes Fundacji Wojciech Machnicki, zostały zorganizowane dla uczczenia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, obchodzonego 1 marca. 
Jan Stefan Pietrzak to znany polski satyryk, aktor, piosenkarz i publicysta. Twórca Kabaretu Hybrydy oraz Kabaretu Pod Egidą, felietonista „Tygodnika Solidarność” i „Gazety Polskiej”. Kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 1995. Autor tysięcy piosenek, monologów, felietonów oddających polskie nastroje i realia ostatniego półwiecza. Jego patriotyczna pieśń „Żeby Polska była Polską” stała się w 80. roku spontanicznym hymnem „Solidarności”. Powiedzonka, refreny, myślowe skróty Jana Pietrzaka zapadły w pamięć milionom słuchaczy. Jego znane hasła to: Żeby Polska była Polską!, Pietrzak na prezydenta! Nie będzie lepiej, ale weselej!, Kasa nasza – wiosna wasza!, Jest śmiesznie, będzie jeszcze śmieszniej! czy Nie ma wolności bez wesołości!

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.