LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Różności Dni otwarte w szkołach średnich

W sprzedaży od 24.05.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 665 710

Ostatnie komentarze

Różności

Dni otwarte w szkołach średnich

304 👁️ 0 💬
1
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Już w najbliższą sobotę 25 marca odbędzie się dzień otwarty w Technikum Leśnym w Miliczu, a trzy tygodnie później 14 kwietnia – w I Liceum Ogólnokształcącym i w Zespole Szkół w Miliczu. Ile zostanie utworzonych klas I w naszych szkołach, zależeć będzie od liczby chętnych uczniów. Jeśli będzie tak dużo chętnych jak rok temu, to klas I powstanie więcej, niż zaplanowano.

Dzień otwarty w Technikum Leśnym w Miliczu rozpocznie się w sobotę o godz. 10 od spotkania z dyrektor szkoły Justyną Żarczyńską, samorządem uczniowskim i kierownikiem szkolenia praktycznego. Potem będzie koncert zespołu sygnalistów myśliwskich Silvanu, pokaz mody mundurowej, projekcja filmu promocyjnego oraz pokaz pracy pilarką. Kandydaci będą mogli też zwiedzić szkołę i internat. W programie otwartego dnia w szkole zaplanowano również grę terenową Tajemnice Pałacu Maltzanó”, przejazdy rowerami po przyszkolnym parku, spływ kajakowy Młynówką czy wystawę koła Ars oraz stoisko koła historycznego, a także stoiska dotyczące pszczelarstwa i łowiectwa. Hitem będzie możliwość postrzelania ze szkolną sekcją łucznictwa tradycyjnego. 
W nowym roku szkolnym 2023/2024 Technikum Leśne w Miliczu planuje utworzyć dwie klasy pierwsze 5-letniego technikum, kształcące w zawodzie technik leśnik. Rok temu utworzono trzy klasy I. Uczniowie, poza przedmiotami ogólnokształcącymi, uczą się również przedmiotów zawodowych, w tym m.in.: ochrony lasu, użytkowania lasu, urządzania lasu i hodowli lasu, gospodarki łowieckiej, ekonomiki leśnej, ochrony przyrody i turystyki czy biologii leśnej. Realizują też zajęcia praktyczne oraz praktykę zawodową w Nadleśnictwie Milicz.


W pozostałych dwóch milickich szkołach dni otwarte odbędą się w piątek 14 kwietnia. 
I Liceum Ogólnokształcące w Miliczu w nowym roku szkolnym 2023/2024 planuje utworzyć 4 klasy I. Powstać ma klasa medyczna z przedmiotami rozszerzonymi z biologii, chemii oraz j. angielskiego lub matematyki, klasa przyrodnicza z rozszerzoną geografią, biologią i j. angielskim lub niemieckim, klasa informatyczno-politechniczna z rozszerzoną matematyką, fizyką i j. angielskim lub niemieckim oraz klasa prawniczo-dziennikarska z rozszerzonym j. polskim, historią oraz wiedzą o społeczeństwie. 
Kandydaci do klasy pierwszej I LO w postępowaniu rekrutacyjno-kwalifikacyjnym mogą otrzymać maksymalnie 200 punktów rekrutacyjnych, które przyznawane są za wynik egzaminu ósmoklasisty (maksymalnie 100 pkt), oceny na świadectwie (maksymalnie 72 pkt) oraz za inne osiągnięcia uczniów wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, w tym za osiągnięcia w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych, jak również za osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej oraz za ukończenie szkoły z wyróżnieniem (maksymalnie 28 pkt).


Z kolei Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Miliczu prowadzić będzie nabór do trzech typów szkoły. W nowym roku szkolnym uczniowie mają do wyboru 5-letnie technikum w zawodach: technik informatyk, technik pojazdów samochodowych, technik ekonomista, technik hotelarstwa i technik logistyk. Rekrutacja odbędzie się też do 4-letniej klasy ogólnokształcącej w II LO, a licealiści realizować będą w zakresie rozszerzonym j. polski, historię i j. angielski. W ZS wybrać też można Szkołę Branżową I stopnia, gdzie uczniowie kształcić się będą w wybranych przez siebie zawodach w 3-letnich klasach wielozawodowych. Do wyboru są takie zawody, jak m.in.: ślusarz, piekarz, stolarz, tapicer, elektryk, kucharz, krawiec, murarz-tynkarz, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, przetwórca mięsa, dekarz, elektromechanik, fryzjer, cukiernik, sprzedawca, elektronik, lakiernik, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, blacharz samochodowy czy mechanik pojazdów samochodowych. Uczniowie Szkoły Branżowej mają status młodocianego pracownika i realizują praktyki u pracodawców. 
Wnioski o przyjęcie do szkoły można składać od 15 maja do 19 czerwca. 

 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

1
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.