2 665 721
chicago: czytam te gazety i za cholere nie wiem gdzie jest prawda moze ktos mi powie ktore pismo jest chociaz...
Zew: Już widzę jak ci młodzi ludzie gorączkowo biegną do szkoły, aby móc wziąć udział w zajęcia...
Zew: Cóż za bohaterowie! Policjanci z ogniwa ruchu drogowego zasłużyli na wielkie brawa za swoją inte...
Zew: Nie ma co ukrywać, obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Krośnicach to prawdziwe wydarz...
Zew: Nie jestem przekonany, że obniżka pensji prezesa i rezygnacja z niektórych dodatków to rozwiązan...
Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się Targi Pracy i Edukacji pt. „Kariera w mundurze”, zorganizowane 16 marca przez Powiatowy Urząd Pracy w Miliczu dla maturzystów, osób bezrobotnych i poszukujących pracy.
Targi Pracy i Edukacji odbyły się w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Miliczu i były otwarte dla wszystkich zainteresowanych, których powitali dyrektor PUP w Miliczu Anna Grochowicka i wicestarosta powiatu milickiego Halina Góra.
Następnie przedstawiciele różnych służb mundurowych opowiadali o swojej pracy, zachęcając do wstąpienia w ich szeregi. Przybliżali proces rekrutacyjny i wymagania stawiane kandydatom do służby, mówili o zarobkach i możliwości rozwoju oraz prezentowali filmy promujące. Od kilku lat służby mundurowe borykają się z deficytem funkcjonariuszy, stąd w wielu służbach wprowadzono ułatwienia dla kandydatów, np. w niektórych z nich kandydaci nie muszą mieć matury, wystarczy średnie wykształcenie. Zniesiono także ograniczenia wiekowe i niektóre służby przyjmują nawet 50-latów, o ile pozytywnie zaliczą oni m.in. egzamin sprawnościowy. Służby mundurowe oferują również atrakcyjne zarobki, np. policjant po kursie podstawowym otrzyma na rękę od 5 tys. zł wzwyż. Obecnie w Komendzie Powiatowej Policji w Miliczu, w której pracuje 68 policjantów, są 4 wakaty w wydziałach kryminalnym oraz prewencji i ruchu drogowego.
Na scenie zawody mundurowe omawiali: komendant Powiatowy Policji w Miliczu insp. Mariusz Tański, st. specjalista Julia Calów i mł. ogniomistrz Aleksandra Kijanka z Komendy Powiatowej PSP Milicz, st. chorąży sztabowy Straży Granicznej Agata Szczerbińska, kpr Gilbert Tomal z Wojskowego Centrum Rekrutacji we Wrocławiu, z-ca kierownika Grzegorz Muchorowski ze Straży Miejskiej we Wrocławiu. Wśród wystawców była również Izba Administracji Skarbowej z Wrocławia czy Zakład Karny Nr 1 z Wrocławia. Sporo miejsca poświęcono też ofertom edukacyjnym, które przedstawiali: ppk rezerwy dr Ireneusz Ciosek z Akademii Wojsk Lądowych im. Generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, któremu towarzyszyli pochodzący z Cieszkowa absolwenci milickiego I LO, obecnie studiujący na IV roku Akademii – plutonowy pchor. Krzysztof Bielawski i st. kapral pchor. Marcin Mikołajczyk. Swoje oferty prezentowali też Mariusz Bugajski z Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu i Agata Golec z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu.
Stoiska wystawiła też nasza rodzima firma szkoleniowo-doradcza „Meritum”.
Odwiedzający mogli też zapoznać się z ofertą Powiatowego Urzędu Pracy w Miliczu, który reprezentowały Anna Sofińska – specjalista ds. aktywizacji i Ewa Karpińska – pośrednik pracy. Po prelekcjach i prezentacjach wystawcy prowadzili rozmowy z zainteresowanymi osobami. Rozdawano też ulotki, gadżety, a przy kilku stoiskach można było też zapoznać się ze sprzętem i wyposażeniem służb mundurowych.
Targi Pracy i Edukacji prowadzili doradcy zawodowi: Monika Nojman-Żyto i Alicja Bielecka, a ich koordynatorem była wicedyrektor Urzędu Pracy w Miliczu Agnieszka Zaradna. W Targach wzięło udział ponad 200 osób, głównie maturzyści szkół średnich, ale też osoby bezrobotne i osoby zainteresowane podjęciem pracy w służbach mundurowych.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.
Brak komentarzy do tej publikacji.