LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Różności Milicz na trasie szlaku motocyklowego

W sprzedaży od 20.09.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 764 007

Ostatnie komentarze

Różności

Milicz na trasie szlaku motocyklowego

223 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Trwa opracowywanie nowych odcinków turystycznych tras motocyklowych po Europie, czym zajmuje się organizacja Trans Euro Trail (TET) z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Jedna z tras ma przebiegać przez Milicz. W pracach uczestniczą miliczanin Piotr Musielak wraz ze swoim bratem Mariuszem Musielakiem.

Trans Euro Trail (w skrócie: TET) to ok. 80 tysięcy kilometrów turystycznych tras motocyklowych wytyczonych przez większość krajów w Europie, które przebiegają w dużej mierze po różnego rodzaju nieutwardzonych drogach i szlakach oficjalnie dostępnych dla ruchu motocyklowego. Przez Polskę trasa TET przebiega po jej obrzeżach z północy na południe i z zachodu na wschód. Obecnie zapoczątkowany został proces wytyczenia dwóch nowych odcinków drogi przebiegających przez nasz kraj – jeden z Niemiec przez Łódź do Radomia w kierunku Ukrainy, a drugi z Litwy przez Suwałki i Milicz do Czech.


Opracowywaniem tras zajmuje się organizacja TET, która skupia w swoich kręgach ponad 200 tysięcy osób przemierzających co roku wytyczone szlaki turystyczne. Członkami TET i zarazem osobami odpowiedzialnymi za współpracę przy wytyczaniu nowych tras są miliczanin Piotr Musielak wraz ze swoim bratem Mariuszem Musielakiem, którzy są właścicielami Browaru Nepomucen w Szkaradowie.


– Wraz z bratem Mariuszem i znajomymi przemierzyliśmy trasy TET wielu krajów europejskich, takich jak Hiszpania, Słowenia, Rumunia, Chorwacja czy Grecja. Nasze wyprawy zawsze są niezwykłą przygodą, wspaniałym doświadczeniem krajoznawczym i możliwością poznania wielu ciekawych ludzi. Obecnie zaangażowaliśmy się w proces wytyczania nowych tras motocyklowych w Polsce, które mają przebiegać m.in. przez Milicz. Nasze zadanie polega m.in. na sprawdzaniu przejezdności tras, wyznaczaniu ewentualnych objazdów i ważnych miejsc na trasie. Po wyznaczonych szlakach podróżują motocykliści z całej Europy i świata. Niewątpliwie zatem przebieg drogi przed dany region jest niezwykłą możliwością rozwoju turystyki oraz wzrostu popularności miasta – mówi miliczanin Piotr Musielak, który dodaje, że motocykliści zrzeszeni w organizacji TET szerzą szeroko pojętą kulturę zrównoważonej i bezpiecznej turystyki motocyklowej, a swoje podróże opierają o trzypunktowy oficjalny kodeks: szanuj trasy, szanuj społeczności, przez których tereny podróżujesz, oraz szanuj środowisko naturalne.

 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.