LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Dolina Baryczy Pociąg „Ryszard Szurkowski” do Milicza

W sprzedaży od 20.09.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 764 071

Ostatnie komentarze

Dolina Baryczy

Pociąg „Ryszard Szurkowski” do Milicza

380 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Od 29 kwietnia w weekendy z Wrocławia do Milicza kursuje pociąg Szurkowski, nazwany tak na cześć pochodzącego ze Świebodowa mistrza olimpijskiego w kolarstwie Ryszarda Szurkowskiego. W pociągu jest dużo miejsca na rowery, co z pewnością zachęca turystów do przyjazdu do Rowerowej Stolicy Dolnego Śląska.

Pociąg Szurkowski kursuje tylko w soboty i w niedzielę. Z Wrocławia Głównego wyrusza o godz. 9.03. Na terenie powiatu milickiego zatrzymuje się w Bukowicach (g. 9.55), Krośnicach (10.06) oraz w Miliczu (10.13), gdzie kończy swój bieg. Z kolei z Milicza kurs powrotny wyrusza o godz. 16.53. Następnie przejeżdża przez Krośnice (16.59) i Bukowice (17.05), by dojechać do Wrocławia o godz. 17.56. Trasę tę obsługuje specjalny pociąg EN57AL, w którym na początku i końcu składu znajdują się pomieszczenia dostosowane do przewozu wielu rowerów. Cena za przewóz jednośladu wynosi 8,20 zł.


Koleje Dolnośląskie przygotowały również ofertę dla miliczan, którzy chcieliby turystycznie pozwiedzać inne zakątki naszego województwa. Mogą oni od 21 kwietnia korzystać z Dolnośląskiego Biletu Weekendowego, który jest ważny od godziny 18 dnia roboczego poprzedzającego weekend do godziny 6 rano pierwszego dnia roboczego po dniach wolnych. W tym czasie z przejazdów i przesiadek można korzystać wielokrotnie. Bilet za 59 zł obowiązuje zarówno w pociągach Kolei Dolnośląskich, jak i Polregio. Pociągi dojeżdżają do popularnych i atrakcyjnych turystycznych miejsc, m.in. w Góry Sowie, Góry Stołowe i Karkonosze.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.