LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz

W sprzedaży od 29.11.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 828 000

Ostatnie komentarze

Wiadomości sportowe

Przedszkolaki na start

443 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 4
2 / 4
3 / 4
4 / 4

Przew. jury Monika Grobelna wręcza medale najlepszym cheerleaderkom z grupy Power Girls z SP Sułów, które przygotowała wych. Joanna Mormel
Puchar dla najlepszych młodych piłkarzy wywalczyli chłopcy z grupy Misie z Przedszkola Samorządowego w Miliczu prowadzeni przez Dagmarę Rutkowską

171 przedszkolaków w środę 7 czerwca uczestniczyło w 10. edycji cyklicznej spartakiady „Przedszkola na start”, którą na stadionie miejskim w Miliczu zorganizował Uczniowski Klub Sportowy Szkółka Piłkarska Milicz.

W spartakiadzie uczestniczyły przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Miliczu, Przedszkola Niepublicznego Świat Malucha w Miliczu oraz z SP Sułów, SP Wróbliniec, SP Krośnice i SP Czatkowice. Imprezę otworzył i wszystkich gości przywitał prezes Szkółki Piłkarskiej Andrzej Kubiak. Gwiazdą otwarcia był mistrz Świata, Europy i Polski we freestyle football Paweł Skóra z Wrocławia. Trenujący sztuczki piłkarskie od 19 lat Paweł Skóra zaprezentował przed przedszkolakami swoje niesamowite umiejętności żonglerki piłki nożną.


W spartakiadzie wystartowało 10 drużyn chłopięcych i 6 drużyn dziewczęcych. Chłopcy rywalizowali w konkurencjach piłkarskich, a dziewczynki – w pokazach tanecznych.
Konkurencje piłkarskie, takie jak slalom między tyczkami czy strzelanie do bramki przeprowadził trener Szkółki Piłkarskiej Krzysztof Szewczyk wraz z wychowankami. Trzy pierwsze miejsca zajęli przedszkolacy z Przedszkola Samorządowego w Miliczu: I miejsce grupa Misie (opiekunka Dagmara Rutkowska),  II m. Kangurki (op. Judyta Zielezińska) i III. m. Zajączki (op. Sława Posor). Wyróżnienia otrzymały pozostałe rywalizujące drużyny: Kaczuszki i Sówki z Przedszkola Samorządowego, Biedronki i Żabki z Przedszkola Świat Malucha, SP Wróbliniec, SP Czatkowice, SP Krośnice i SP Sułów.


Natomiast pokazy 6 grup tanecznych cheerleaderek oceniało jury w składzie: przew. Monika Grobelna i Adrian Chrzan z Akademii Tańca Jaskier oraz Anna Nowak (wicedyr. SP 2 Milicz). Puchar za I miejsce otrzymały dziewczynki z zespołu Power Girls z SP Sułów, które do występu przygotowała wychowawczyni Joanna Mormel. II m. zajęły Trefliki z SP Wróbliniec (opiekunki Anna Kaczor i Joanna Sobierajska), a III m. Kangurki z Przedszkola Samorządowego w Miliczu (op. Judyta Zielezińska). Wyróżnienia otrzymały pozostałe zespoły taneczne z Przedszkola Samorządowego w Miliczu z grup Misie i Sówki oraz Pszczółki z SP Krośnice.


Każde z dzieci otrzymało pamiątkowy medal, gadżety gminy Milicz, a także kiełbaskę z grilla, słodki poczęstunek i wodę. Sponsorami udanej imprezy były: gmina Milicz, Bank Spółdzielczy, Piekarnia Krośnice i spółka OSiR. O profesjonalne nagłośnienie oraz oprawę muzyczną zadbał DJ Piotr Wójcik z Krośnic.

 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.