LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Dolina Baryczy Foto-safari i spływy kajakowe w Rudzie Sułowskiej

W sprzedaży od 29.11.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 827 945

Ostatnie komentarze

Dolina Baryczy

Foto-safari i spływy kajakowe w Rudzie Sułowskiej

anm - 2023-07-07
498 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 5
2 / 5
3 / 5
4 / 5
5 / 5

Podczas jednej z wycieczek Foto-safarii
Spływ kajakowy Młynówką Sułowsko-Radziądzką

Stawy Milickie znane są głównie z największego kompleksu stawów hodowlanych w Europie, ale mają też wiele do zaoferowania miłośnikom wypoczynku na łonie natury. Atrakcjami dla przyjezdnych są wycieczki Fotosafari w Rudzie Sułowskiej i spływy kajakowe Młynówką Sułowsko-Radziądzką na odcinku Sułów-Ruda Sułowska.

Wycieczka Fotosafari z przewodnikiem prowadzi przez rezerwat ornitologiczny i jest jedną z niewielu możliwości zwiedzenia oraz poznania ściśle chronionego terenu. Każdy z uczestników Fotosafari dostaje lornetkę i może z bliska obserwować piękno otaczającej go przyrody. Podczas wycieczki przewodnik opowiada o gospodarce rybackiej Stawów Milickich, a na zaplanowanych postojach uczestnicy obserwują ptaki. W ofercie Fotosafari do wyboru jest przejazd meleksem elektrycznym bądź wypożyczonymi rowerami. Bilet normalny kosztuje 35 zł, a ulgowy 25 zł. W cenę biletu wliczone jest wypożyczenie roweru. Wycieczki odbywają się w weekendy i obowiązuje wcześniejsza rezerwacja, której można dokonać pod tel. 71 75 90 888.


Kolejną atrakcją w Rudzie Sułowskiej są spływy kajakowe Młynówką Sułowsko-Radziądzką na odcinku Sułów-Ruda Sułowska. Jako że nurt rzeki na tym odcinku jest raczej spokojny, nadaje się idealnie dla początkujących kajakarzy, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z kajakami. Wynajęcie dwuosobowego kajaka kosztuje 65 zł, a rezerwacji można dokonać pod tel. 71 75 90 888, 534 964 120 lub mailowo na adres rezerwacje@stawymilickie.pl.


Na miejscu można też zwiedzić Muzeum Rybactwa, w skład którego wchodzą skansen oraz Dom Rybaka w Rudzie Sułowskiej. Możemy tam obejrzeć wiele eksponatów, m.in. narzędzia i urządzenia, które są związane z gospodarką stawową, a także eksponaty ukazujące historię gospodarstwa rybackiego Stawów Milickich. Muzeum jest czynne codziennie w godz. od 7 do 19, a wstęp jest wolny. Można się tam wybrać z dziećmi, bo obok znajduje się plac zabaw oraz zwierzyniec z takimi zwierzętami, jak: konie, kucyki, kozy, osły, owce, kury, indyki, kaczki czy też gęsi. 


Na terenie Stawów Milickich czynna jest też restauracji Gospoda 8. Ryb, w której można skosztować takich ryb, jak karp, amur, sum oraz jesiotr, a także kupić przetwory rybne własnej produkcji.Restauracja czynna jest od wtorku do niedzieli w godz. 12-21, a w poniedziałki – w godz.14-21. 


Na terenie Centrum Edukacyjno-Turystycznego w Rudzie Sułowskiej znajduje się też 3-gwiazdkowy hotel Naturum, który jest dopełnieniem kompleksowej oferty Stawów Milickich. Rezerwacji noclegu można dokonać pod tel. 71 75 90 888, mailowo na adres rezerwacje@stawymilickie.pl lub internetowo.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.