LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności Ponad 90 wydarzeń w ramach Dni Karpia 2023

W sprzedaży od 29.11.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 828 054

Ostatnie komentarze

Aktualności

Ponad 90 wydarzeń w ramach Dni Karpia 2023

8933 👁️ 0 💬
1
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

W ramach tegorocznej 18. edycji Dni Karpia zaplanowano ponad 90 wydarzeń o charakterze plenerowym, edukacyjnym, aktywnym, wędkarskim i kulinarnym, które trwać będą od początku września do połowy listopada.

Dni Karpia to cykl jesiennych imprez organizowanych na terenie Doliny Baryczy. Celem jest promocja unikalnego piękna gmin Milicz, Krośnice, Cieszków, Twardogóra, Żmigród, Przygodzice, Odolanów i Sośnie, jej producentów i usługodawców oraz szerokiej oferty turystycznej regionu za pomocą sztandarowego produktu, jakim jest karp. Tradycje hodowli tej ryby sięgają na naszym terenie ponad 800 lat.

Dni Karpia, których koordynatorem jest Stowarzyszenie Partnerstwo dla Doliny Baryczy w Miliczu, organizowane są już po raz 18. i rokrocznie bierze w nich udział ok. 60 tysięcy turystów i mieszkańców.

Tegoroczny program Dni Karpia współtworzy ponad 30 organizatorów – podmiotów gospodarczych, publicznych i społecznych, którzy zapraszają na 93 wydarzenia o charakterze aktywnym, edukacyjnym, kulinarnym, plenerowym i wędkarskim. Dni Karpia rozpoczną się 2 września i potrwają do 12 listopada, a kalendarz poszczególnych wydarzeń znajduje się na stronie internetowej: www.dnikarpia.barycz.pl.

W bogatym programie Dni Karpia z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Organizowane będą m.in. spływy kajakowe, spacery z ornitologiem, gry terenowe, rajdy rowerowe, zawody wędkarskie czy też przejazdy bryczką. Nie zabraknie również weekendowych kolacji rybnych pn. „Ryba do syta” m.in. w Gospodzie 8 Ryb oraz w Zajeździe Głowaczówka w Rudzie Sułowskiej, w Zajeździe u Bartka w Średzinie, czy też w Ptasiej Osadzie Joachimówka. Będzie również możliwość rezerwacji smacznego „Talerza rybnych rozmaitości” w Karczmie Rybnej Ruda Żmigrodzka.

Największymi imprezami plenerowymi na naszym terenie będą Festiwal Karpia Milickiego, pokazowe odłowy na Ostoi Konika Polskiego oraz „Las. Knieja. Dziczyzna 2023” przy milickim Technikum Leśnym.

Podczas Festiwalu Karpia, zaplanowanego 2 i 3 września na placu przy ul. Powstańców Wlkp. w Miliczu, będzie można uczestniczyć w wieczornych koncertach gwiazd, takich jak: Patrycja Markowska i LemON. Na scenie wystąpią również lokalni artyści: Milicka Orkiestra Dęta i Labirytm. Dwudniowej imprezie towarzyszyć będzie Jarmark Produktów Lokalnych, wesołe miasteczko, strefa dmuchańców oraz punkty gastronomiczne.

Z pewnością dużym zainteresowaniem cieszyć się będą także pokazy tradycyjnych połowów ryb z możliwością ich zakupu na miejscu i degustacji, które odbędą się 30 września i 1 października w Gospodarstwie Rybackim Milicz Tadeusza Muchy, prowadzonym na Ostoi Konika Polskiego przy ul. Grzybowej w Miliczu. Oprócz pokazowych połowów ryb w programie są także: wystawa produktów regionalnych i rękodzieł, zamki dmuchane, animacje dla dzieci oraz koncerty: discopolowego piosenkarza Andre oraz zespołów Long & Junior i Baryczanie.

Kolejna duża impreza plenerowa zaplanowana jest na sobotę 7 października przy Technikum Leśnym w Miliczu. Podczas wydarzenia „Las. Knieja. Dziczyzna 2023” będzie można posmakować dziczyzny, odwiedzić stoiska Nadleśnictwa Milicz i innych nadleśnictw z Dolnego Śląska i Wielkopolski, kół łowieckich oraz producentów z Doliny Baryczy. Będzie też m.in. wystawa łowiecka, występy artystyczne i darmowe atrakcje dla dzieci.

– Nowymi wydarzeniami w ramach Dni Karpia będą m.in. przyrodniczy wieczór z rykowiskiem, survival z karpiem, Przygodzickie Biennale Sztuki, zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego w Goszczu, czy też warsztaty zdobienia bombek Wzornikiem Dolnośląskim, który jest graficznym motywem przewodnim tegorocznej edycji Dni Karpia – mówi Anna Urbańczyk z Stowarzyszenia Partnerstwo dla Doliny Baryczy w Miliczu.

W ramach tegorocznej edycji Dni Karpia zaplanowano też premiery spacerów z audioprzewodnikiem po Krośnicach, Cieszkowie i Sośni, przygotowane przez dziennikarkę i miłośniczkę historii Joannę Lamparską. Spacery dostępne będą w aplikacji turystycznej „Dolina Baryczy”, którą każdy może pobrać za darmo na swój smartfon. Aplikacja pełni rolę wirtualnego przewodnika po naszym regionie, umożliwia zbieranie punktów lojalnościowych przy atrakcjach turystycznych i ich wymianę na kupony rabatowe w punktach komercyjnych na terenie Doliny Baryczy. Standardowo przy danej atrakcji można zdobyć 5 punktów, ale podczas Dni Karpia będzie można uzyskać aż 15 punktów w miejscach związanych z tradycyjną gospodarką rybacką.

Bilety na wydarzenia w ramach Dni Karpia będzie można zakupić on-line, poprzez strony internetowe: www.dnikarpia.barycz.pl oraz www.sklep.barycz.pl.

Podobnie jak w minionych latach, uczestnicy wydarzeń zaproszeni zostaną do Nagrodobrania – w zamian za wystawienie  opinii na temat danego wydarzenia, na podstawie kodu z biletu lub bonu, będą mogli wybrać sobie nagrodę: lokalne produkty i okolicznościowe gadżety, takie jak m.in. kubki, torby, magnesy, kalendarze, breloki.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

1
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.