LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz

W sprzedaży od 29.11.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 828 099

Ostatnie komentarze

Aktualności

Happy Bus zawita do Krośnic

277 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Od 27 do 29 lipca wszyscy chętni będą mogli skorzystać z darmowych atrakcji dla dzieci i rodzin oraz kursu I pomocy w Happy Busie, który zaparkuje przy krośnickim CETS-ie.

Happy Bus przyjedzie do Krośnic w ramach trwającej od 2010 roku akcji, która ma na celu dotarcie do dzieci z małych miejscowości i wsi, by umożliwić im dostęp do kreatywnej edukacji i rozrywki w czasie wolnym od szkoły. Happy Bus to przerobiony na plac zabaw autobus, który za darmo zawita na trzy dni do Krośnic. – Zamiast siedzeń i kasowników, basen z kolorowymi piłeczkami czy zjeżdżalnia. Tory przeszkód, klocki, zabawki – opisuje autobus menedżerka projektu Happy Bus Ewelina Dąbrowska. – Na każdym z przystanków dzieci mogą całkowicie za darmo korzystać ze specjalnie przygotowanych atrakcji, a wśród nich są m.in. zawody sportowe, kolorowe warkoczyki, tatuaże wodne i brokatowe, malowanie twarzy, tworzenie bransoletek, pomponów, dmuchańce, mega klocki, gry i animacje. 


Nowością 13. edycji projektu będą atrakcje nie tylko dla najmłodszych, ale dla całych rodzin. Bo Fundacja Happy Kids chce przeciwdziałać depresji, który dotyka coraz młodszych Polaków. Statystyki nie pozostawiają złudzeń, że jesteśmy w kryzysie, gdyż pandemia i izolacja odseparowały ludzi od siebie. Odwiedzający Hapyy Busa mogą liczyć na specjalnie przygotowane zabawy z elementami kooperacji dziecko-rodzic, wspólne warsztaty i konkursy artystyczne czy jogę dla całych rodzin. 


Do tej pory Happy Bus odwiedził przez 13 lat ponad 200 miejscowości, wywołując radość u ponad 100 tys. dzieci. Opiekę nad dziećmi sprawuje specjalnie przeszkolony zespół wolontariuszy nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. 


Fundacja Happy Kids jest organizacją pożytku publicznego, która prowadzi 18 Rodzinnych Domów Dziecka, buduje pierwszy w Polsce Rodziny Dom Pomocy dla dorosłych podopiecznych pieczy zastępczej, którzy ze względu na swe dysfunkcje i niepełnosprawności nie mogą się usamodzielnić, i przemierza Polskę Happy Busami, wyrównując szanse dzieci z mniejszych ośrodków w stosunku do tych z dużych miast. 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.