LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności 566 pierwszoklasistów w milickich szkołach ponadpodstawowych

W sprzedaży od 29.11.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 827 926

Ostatnie komentarze

Aktualności

566 pierwszoklasistów w milickich szkołach ponadpodstawowych

343 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

W poniedziałek 31 lipca szkoły ponadpodstawowe opublikowały listy uczniów przyjętych do szkół. W trzech milickich placówkach: Zespole Szkół, I Liceum Ogólnokształcącym i Technikum Leśnym uczyć się będzie w sumie 566 pierwszoklasistów.

Do trzech milickich szkół ponadpodstawowych dostało się w sumie 566 pierwszoklasistów, w tym do Zespołu Szkół – 307 osób, do I LO – 183 osoby, do Technikum Leśnego – 76 osób. Do 3 sierpnia trwa rekrutacja uzupełniająca w Zespole Szkół. Ostateczne listy przyjętych zostaną wywieszone 9 sierpnia. Dodatkowego naboru nie przeprowadzają I LO i TL. 


Najwięcej absolwentów szkół podstawowych uczyć się będzie w Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Miliczu. Tam od września utworzone zostaną następujące klasy pierwsze: liceum ogólnokształcące – 31 uczniów; technikum pojazdów samochodowych – 24 osoby; technikum hotelarskie – 23 osoby; technikum informatyczne – 32 osoby; technikum logistyczne – 34 osoby; technikum ekonomiczne – 22 osoby. Utworzonych zostanie także kilka klas Branżowej Szkoły I Stopnia kształcącej w różnych zawodach – przyjęto do niej 141 osób.


W sumie do milickiego Zespołu Szkół przyjęto 307 osób, a na liście osób nieprzyjętych są 2 osoby. Prowadzona jest rekrutacja uzupełniająca do technikum samochodowego (5 miejsc) i ekonomicznego (5 miejsc). 


W I Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej w Miliczu od września utworzonych zostanie sześć klas pierwszych: kl. I A (medyczna) – 30 osób, kl. I B (przyrodnicza) – 31 osób, kl. I C (politechniczna) – 31 osób, kl. I D (prawniczo-dziennikarska) – 31 osób, kl. I E (medyczna) – 29 osób, k. I F (przyrodnicza) – 31 osób. Do zielonego liceum nie przyjęto 110 osób.  


W Technikum Leśnym im. prof. Władysława Jedlińskiego w Miliczu w roku szkolnym 2023/2024 utworzone zostaną trzy klasy pierwsze, do których uczęszczać będzie w sumie 76 osób. Tyle nazwisk figuruje na liście osób przyjętych. Nieprzyjętych jest natomiast 87 osób. Spotkanie dla uczniów przyjętych do klas pierwszych i ich rodziców z dyrekcją szkoły odbędzie się w czwartek 17 sierpnia o godz. 10 w sali gimnastycznej.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.