LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności Będą dowozy z Krotoszyna do Cieszkowa i Milicza

W sprzedaży od 29.11.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 827 978

Ostatnie komentarze

Aktualności

Będą dowozy z Krotoszyna do Cieszkowa i Milicza

370 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Przedstawiciele gmin Cieszków, Milicz, Krotoszyn i Zduny we wtorek 8 sierpnia podpisali w Cieszkowie porozumienie w sprawie organizacji publicznego transportu zbiorowego na linii komunikacyjnej Krotoszyn – Milicz przez Zduny i Cieszków. Połączenia autobusowe mają być uruchomione przez spółkę MZK z Krotoszyna od 1 września.

Ze strony naszych samorządów porozumienie podpisali wójt gminy Cieszków Ignacy Miecznikowski przy kontrasygnacie skarbnika Huberta Czerwińskiego oraz sekretarz gminy Milicz Dariusz Moczulski przy kontrasygnacie zastępcy skarbnika Konrada Buczka.
Dzięki podpisanemu porozumieniu Miejski Zakład Komunikacji w Krotoszynie od 1 września uruchomi pilotażowe połączenia autobusowe Krotoszyna z Miliczem. Trasa o długości ok. 32 km ma biec drogą krajową z Krotoszyna przez Zduny i Cieszków do Milicza oraz po samym Miliczu (z przystankami na ul. Krotoszyńskiej, ul. Zamkowej, koło dworca PKP, a także na ul. Grzybowej i na ul. Kopernika). Kursy poranne i popołudniowe mają umożliwić dojechanie młodzieży do szkół ponadpodstawowych, a osobom dorosłym do zakładów pracy, a następnie powrót do domu. Na początku planuje się uruchomić 5 kursów dziennie. W okolicach 15 sierpnia możliwy będzie już zakup biletów miesięcznych na nową linię.


W kosztach transportu zbiorowego będą partycypować – proporcjonalnie do liczby kilometrów przejechanych przez daną gminę – cztery samorządy, czyli Krotoszyn, Zduny, Cieszków i Milicz. W okresie od września do końca grudnia gminy Milicz i Cieszków mają dokładać do funkcjonowania linii około 10 tys. zł miesięcznie.

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.