LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz

W sprzedaży od 29.11.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 828 026

Ostatnie komentarze

Aktualności

Wyścigi wraków w Guzowicach

624 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

W sobotę 19 sierpnia odbędzie się trzecia edycja imprezy Skowyrne Wraki Guzowice, której organizatorami są dwie milickie grupy pasjonatów motoryzacji Skowyrna Racing Team oraz Tractor Racing Team. Wyścigom wraków towarzyszyć będzie zbiórka charytatywna dla ciężko chorych dziewczynek: 5-letniej Małgosi Chudej z Osieku oraz 13-letniej Julii Węgrzyn z Biadaszki.

Podobnie jak w minionym roku, impreza odbędzie się na polach przy drodze krajowej nr 15 – w pobliżu skrzyżowania na Guzowice. Wyścigi wraków rozpoczną się o godz. 8 od rundy honorowej. Z numerem 1 wystartuje auto Mitsubishi Colt, które organizatorzy wystawili na licytację na swoim profilu facebookowym. Samochody ścigać się będą w trzech kategoriach: cywil, 1.6 oraz 2.0. Niektóre z aut będą całkowicie zmodyfikowane, począwszy od zawieszenia, przez skrzynię biegów, silnik, po całą konstrukcję. Zwycięzcy zawodów otrzymają puchary oraz nagrody rzeczowe. Dotychczas udział w zawodach zadeklarowało 80 aut. Można się jeszcze zapisywać dzwoniąc pod nr tel. 503 378 033. 
Wyścigom towarzyszył będzie charytatywny festyn rodzinny na rzecz 5-letniej Małgorzaty Chudej z Osieku (gmina Pakosław) oraz 13-letniej Julii Węgrzyn z Biadaszki. Małgosia ma mózgowe porażenie dziecięce, padaczkę, niedowład spastyczny czterokończynowy, małogłowie i jest niepełnosprawna intelektualnie w stopniu głębokim. Z kolei Julia od kilku lat walczy z glejakiem – nowotworem mózgu, który zrobił ogromne spustoszenie w jej organizmie. Dziewczynka ma założoną rurkę tracheostomijną, która zapewnia drożność dróg oddechowych oraz PEG umożliwiający podanie pokarmu drogą dojelitową. Ma też niedowład lewej strony ciała. 


Pieniądze na leczenie, rehabilitację i specjalistyczny sprzęt dla obu dziewczynek zbierane będą m.in. podczas licytacji i loterii fantowej. Na licytacji pod młotek pójdą m.in. piłki z podpisem Łukasza Kaczmarka z siatkarskiej reprezentacji Polski, koszulki z autografami sportowców mieszanych sztuk walki, vouchery na przelot awionetką i na weekend w górach, zabawki firmy Bruder, elektronarzędzia, hulajnogi, czy też drewniany zestaw ogrodowy. Organizatorzy zaplanowali również dwie loterie fantowe. W jednej będzie można wygrać samochód marki Ford Puma, a w drugiej każdemu losowi przyporządkowane będą różne nagrody rzeczowe (np. koszulki, bluzy, czapki, zabawki, kwiaty, książki, artykuły szkolne i gospodarstwa domowego, maskotki, środki czystości). Główną nagrodą w drugiej loterii będzie damski rower. Losy sprzedawane będą po 20 zł. 
Podczas imprezy na dzieci czekać będą dmuchane zamki i animacje. Będą też przejażdżki wrakami i buggy, loty helikopterem oraz stoiska gastronomiczne. Organizatorzy imprezy sprzedawać będą dania z grilla i zimne napoje, a wypracowany zysk przekażą rodzicom Małgosi i Julki. 
Muzyczną gwiazdą imprezy będzie polski raper i producent muzyczny Jakub Birecki, występujący pod pseudonimem artystycznym B.R.O. Koncert rozpocznie się o godz. 16.30.
Skowyrne Wraki Guzowice zakończą się zabawą taneczną z didżejem Nanek. 

 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.