LOGO
Niezależny tygodnik powiatowy gmin: Cieszków, Krośnice, Milicz
Strona Główna Wiadomości Aktualności Ścigali się dla Małgosi i Julki

W sprzedaży od 29.11.2023

IMG

Licznik odwiedzin

2 828 048

Ostatnie komentarze

Aktualności

Ścigali się dla Małgosi i Julki

263 👁️ 0 💬
0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się
1 / 2
2 / 2

Występ rapera B.R.O.

Pomimo żaru lejącego się z nieba wielu mieszkańców Dolnego Śląska i Wielkopolski przybyło w sobotę 19 sierpnia do Guzowic, gdzie odbyły się wyścigi wraków połączone z festynem charytatywnym na rzecz dwóch ciężko chorych dziewczynek: 5-letniej Małgosi Chudej z Osieku oraz 13-letniej Julii Węgrzyn z Biadaszki. Organizatorami wydarzenia były milickie grupy pasjonatów motoryzacji Skowyrna Racing Team oraz Tractor Racing Team.

Impreza odbyła się na 10-hektarowym polu przy drodze krajowej nr 15 i trwała od godz. 8 do godz. 1 w nocy. W wyścigach wraków wystartowało 76 aut. Z numerem „1” jechał Mitsubishi Colt, który wylicytowany został przed zawodami za 4 tys. zł. Niektóre samochody były całkowicie zmodyfikowane, począwszy od zawieszenia, przez skrzynię biegów, silnik, po całą konstrukcję. W sumie podczas wyścigów były trzy dachowania, ale na szczęście nikt nie ucierpiał. Zwycięzcami emocjonujących wyścigów wraków zostali: w kategorii cywil – I miejsce Jarosław Peniowicz (Barycz Racing Team), II miejsce Maciej Siekirka (Snikers Servis), III miejsce Patryk Mądroszkiewicz (Tractor Racing Team), IV miejsce Dariusz Nowicki (Skowyrna Racing Team); w kategorii 1.6 – I miejsce Paweł Rzyski (Nowa Wieś Mochy), II miejsce Sławomir Tyra (WRT), III miejsce Mateusz Syty (Snikers Servis), IV miejsce Damian Pakiet (Gratowisko); w kategorii 2.0 – I miejsce Damian Czaniecki (Snikers Servis), II miejsce Karol Teichert (Nowa Wieś Mochy), III miejsce Kamil Smoła (Tractor Racing Team), IV miejsce Patryk Czaja (Yuma Team). W zawodach wystartowała tylko jedna kobieta. Była to Magdalena Kortus (Babski Team Trzcinica, w kategorii 1.6). 


Dodatkowo zorganizowano „wyścig o złote gacie”, z udziałem 6 samochodów. Zawodnicy wpłacali do charytatywnej puszki po 400 zł i w 10 minut musieli zrobić jak najwięcej okrążeń. Zwyciężył Jędrzej Dobrzański.


Laureaci poszczególnych konkurencji uhonorowani zostali pucharami i nagrodami. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwała karetka pogotowia z ratownikami medycznymi, strażacy z OSP Cieszków oraz pracownicy firmy ochroniarskiej. 
W przerwach pomiędzy wyścigami znany konferansjer Paweł Żygadło prowadził licytację różnych przedmiotów. Pod młotek poszły m.in. drewniany stół z ławkami (za 300 euro), oryginalny stół z elementami silnika (za 5 tys. zł), pamiątkowa deska z pierwszej edycji Skowyrna Wraki Guzowice (za 1.100 zł), piła motorowa Husqvarna (za 2.600 zł), piłki z podpisem Łukasza Kaczmarka z siatkarskiej reprezentacji Polski, piłka z autografem Zbigniewa Bońka, zabawki firmy Bruder, elektronarzędzia, hulajnogi, rowery, ekspres do kawy, kosiarka spalinowa, czy też duże maskotki. 


Zorganizowano również dwie loterie fantowe. W jednej można było wygrać samochód marki Ford Puma (zwycięzca loterii przekazał auto do licytacji, poszło za dodatkową kwotę 4 tys. zł), a w drugiej  nagrody rzeczowe (np. koszulki, bluzy, czapki, zabawki, kwiaty, książki, artykuły szkolne i gospodarstwa domowego, maskotki, środki czystości, żyrandole, kaski rowerowe, koce, ręczniki, vouchery do kosmetyczki, fryzjerki, czy też lokalnych restauracji). Główną nagrodą w drugiej loterii był damski rower. W sumie sprzedano 1600 losów po 20 zł każdy. Fundatorami fantów były osoby prywatne, lokalne firmy oraz Gmina Cieszków.


Publiczność wyśmienicie bawiła się podczas koncertu rapera B.R.O., który zaśpiewał m.in. skomponowany dla grupy Ekipa przebój pt. „3KIPA”.
Podczas imprezy na dzieci czekała odpłatna strefa dmuchanych zamków, stoisko z malowaniem twarzy oraz przejażdżki wrakami i buggy. Można było również skorzystać za odpłatnością z przelotu helikopterem. Było też kilka punktów gastronomicznych oraz kiermasz domowych ciast przygotowanych przez rodzinę, przyjaciół i znajomych Julki Węgrzyn z Biadaszki, która od kilku lat walczy z nowotworem mózgu. 


Trzecia edycja imprezy Skowyrna Wraki Guzowice zakończyła się o godz. 1 w nocy zabawą taneczną z didżejem Nanek. 
Wyniki charytatywnej zbiórki na rzecz Małgosi i Julki organizatorzy podadzą za kilka dni, po zakończeniu internetowej licytacji.

 

Zaloguj się, aby zostawić komentarz i ocenić artykuł...

Oceny

0
0

Tylko zalogowani użytkownicy mogą reagować na artykuły.

Zaloguj się

Komentarze

Brak komentarzy do tej publikacji.